• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
ArturDent - Почти Безобиден
sstefanov написа:
Честно, нищо не разбрах какво питаш!
И аз. :-D
Gnus - специалист
Защото въпросите са много, а не един.
Не може просто да се каже тая дистрибуция е по-добра от оная. Хванал си убунту, настрой си го и си го ползвай с предимствата и недостатъците му. За УСУ и аз съм чувал добро, но нямам лични впечатления. Аз лично ползвам убунту с гном/юнити и минт със синамон и съм доволен.
По въпроса с МП3-ката, не си казал кога потъмнява екрана - когато пускаш песни от нея ли? Иначе след Н-тото четене схванах, че я ползваш като флашка. Направи проба дали се бави когато я пъхаш или когато копираш от нея . Няма как да е вирус. Възможно ли е да си заредил музика оттам и плейърът да се опитва да я плейва?
Възможно е забавянето да не се дължи на МП3. Качи си ubuntu-tweak и поразчисти.
Не се отказвай. Съвременните линукс дистрибуции са предназначени за масовия потребител. Както казвам на децата ми, при линукс не се пита "може ли да се направи?", а "как да се направи?".
sstefanov - майстор
Ако boltik беше писал както трябва щеше да е по-лесно да се чете. Трябва да има интервал след препинателните знаци и да се слага тук-там нов ред. Така е като чиния със спагети. Дори и да има въпрос, той се губи.
От последния "въпрос" въобще не се разбра с каква ОС работи компютъра. Ubuntu или XP?
boltik - специалист
Съжелявам,изтрих старото питане и написах ново.
Като цяло съм доволен от Убунту.
Проблемът с дисплея възниква тогава,когато вляза в Тубата и МП3-ката е включена към компа.
Да пробвам ли УСУ-то,като се има впредвид параметрите по-горе на снимката?
Грешката при писане е изцяло моя,че не чета това,което съм написал по-горе.
Благодаря за разбирането.


П.П.-МП3-ката я ползвам,като пейър и още в нея вкарвам всичко,което ми е нужно.На харда не оставям нищо.Притеснявам се да не ми блокира компа.Доста е старичък и всичко е възможно.

„Изметох компа„както ми написахте по-горе.За съжъление монитора отново потъмня и след излкючването на МП3 се нормализира,но ми поиска разрешение за изпращане на рапорт.
Предполагам,че съм много-далеч от истената :?
Малко снимкова информация:

Прикачен файл

rsz_Снимка_от_2013-12-05_174658.jpg
Рапорт.
rsz_Снимка_от_2013-12-05_174658.jpg (42.87 KиБ) Видяна 2356 пъти

Прикачен файл

rsz_Снимка_от_2013-12-04_225125.jpg
Това ми се случи вчера за първи път.
rsz_Снимка_от_2013-12-04_225125.jpg (71.18 KиБ) Видяна 2356 пъти

Прикачен файл

rsz_Снимка_от_2013-12-05_173231.jpg
При натоварване с Тубата.
rsz_Снимка_от_2013-12-05_173231.jpg (46.55 KиБ) Видяна 2356 пъти
Последна промяна от boltik на чет дек 05, 2013 8:25 pm, променено общо 1 път.
sstefanov - майстор
УСУ-то е убунту с друг набор от програми, които са подходящи за училище.
Всяка дистрибуция може да се кирилизира.

Не си написал какъв ти е компютъра, процесора и т.н.
Ако е стар компютъра е по-добре да инсталираш някаква по-лека графична среда, например lxde или xfce4.

Аз съм с Debian и нямам никакви оплаквания. Ако искаш да се пробваш ето:
за по-стари процесори (32 битови)
http://cdimage.debian.org/cdimage/weekl ... e-CD-1.iso
или
http://cdimage.debian.org/cdimage/weekl ... e-CD-1.iso

за 64 битови:
http://cdimage.debian.org/cdimage/weekl ... e-CD-1.iso
или
http://cdimage.debian.org/cdimage/weekl ... e-CD-1.iso
boltik - специалист
Съжелявам за некомпетентния въпрос,но как да стигна до графичната среда :?: :? А още чета,че настройките са от голямо значение.И на тях трябва да се науча.Така,че много работа ме чака,

П.П.Докато пишех,винтилаторчето работеше на пълни обороти.Това ми показа преди и след затваряне на началната страница.Толкова ли е тежка тази страница?

Прикачен файл

oie_24191644MspXCgED.jpg
oie_24191644MspXCgED.jpg (22.53 KиБ) Видяна 2345 пъти

Прикачен файл

rsz_Снимка_от_2013-12-05_202547.jpg
rsz_Снимка_от_2013-12-05_202547.jpg (45.75 KиБ) Видяна 2345 пъти
Gnus - специалист
Просто ФФ е доста ресурсоемък.
А за графичната среда не се коси - от снимките виждам, че е Юнити - дефолтната за Убунту. Как можеш сам да сигнеш до името - даваш лог аут и при лог ин екрана има няколко опции коя да се стартира. Минимум са Юнити 2Д (която се използва най-вече ако имаш проблем с другата) и Юнити, с което си сега.
boltik - специалист
Здравей приятелю,съжелявам,че след толкова дълго време отварям темата..Аз лично съм много доволен от Убунти.Когато инсталирах Убунтито,не изтрих Уидулса.Има ги и двете в компа.Също така не разделих диска на две.Това дали е грешка?

П.П.Изтрих половината.Предполагам,че сега ще е по-добре за разбиране?Втората част ще напиша след време?

Забравих да пожелая честита на всики и да е по-добра от предната.

За бирата няма проблем,но как да стане???Знаеш ли преди години изпратих 2 кашончета по автобуса,като си заплатих за услугата.Полуачтеля ми се обади да ми предаде какво са го излъгъли шофьорите„Твоята бира я конфискуваха на границата“
Последна промяна от boltik на ср яну 22, 2014 12:39 am, променено общо 2 пъти.
sstefanov - майстор
Е ако някой разбере какво си писал, трябва да го почерпиш една чешка бира.
Линукс се инсталира на отделен дял, другото е голям компромис.
Gnus - специалист
По-добре на отделен дял да инсталираш. Предполагам, че в даден момент ще се откажеш от уина? Едно време съветваха да си оставиш един уиндоус за всеки случай, докато свикнеш с линукс. Но сега, достатъчно е да се увериш, че имаш работеща мрежа, всичко друго се намира.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "повече за Linux" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: