• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
boltik - специалист
Здравейте отново,реших да пробвам линукса.Изтеглих,копирах на СД,инаталирах,след това добавих и объкът.Системата си заработи.Остана скайпа и тубата да заработят.Питам се дали на линукса това е възможно?Видях,че е възмовно да си поръчаш оригинален диск.В този диск има ли всичко нувно да заработи линукса от рас или отново трябва да се ровя из нета?Не че ме мързи,но след работно време въобще не ми се занимава с това.Ако някой има желание,моля да сподели?Предварително благодаря за помоща.
Ubuntu 13.04 - the current stable version, released in April 2013, codenamed Raring Ringtail.
32 битова
Google
Последна промяна от boltik на нед юли 14, 2013 8:02 pm, променено общо 3 пъти.
Fender_str - специалист
boltik написа:
Остана скайпа и тубата да заработят.Питам се дали на линукса това е възможно?
Възможно е разбира се!
boltik написа:
Видях,че е възмовно да си поръчаш оригинален диск.В този диск има ли всичко нувно да заработи линукса от рас или отново трябва да се ровя из нета?
То съдържа, това което и твоето изтеглено от страницата.
boltik написа:
Не че ме мързи,но след работно време въобще не ми се занимава с това.
Ако не ти се занимава с това, замисли се дали линукса е твоята OS!

За всичко останало е нужно да споделиш с коя дистибуция си се заел, 32 или 64 битова, браузера, графичната среда. Без тези подробности няма как да се помогне повече. Десктоп ориентираните линукси, са по лесни за инсталиране и конфигуриране от windows xp (в повечето случаи!) идва ти с наготово инсталирани приложения за почти всичко и всичко това е безплатно!
kamen123 - напреднал
и аз мисля че не е проблем да се пуснат
boltik написа:
скайпа и тубата
за повече подробности е добре да напишеш какво ползваш...
манихеин - специалист
То не е лошо човек да пробва, ама малко работата е все едно "Купих си камион с прицеп, за да има с какво да ходя до магазина". Линукс не е система за потребители, по-скоро е за разработчици или за непрофеионалисти, които не искат да губят тръпката си към новостите в компютърния свят.
boltik - специалист
Здравейте,аз исках само помощ да настроям Линукса,но щом се налага да купувам камион ще купувам.В същност неможах да разбера за какво беше намекът??????Съжалявам за неграмотният пост,но ми се срина компа и се наложи да пиша от един клуб,като използвам преводача.Та съм решил да си закупя оригинален диск на декстоп програмата.Искам да помоля за помощ,как точно да процедирам или ако има писано по-въпроса да ме насочите.Ще бъда благодарен на всякъкъв вид съвети.
Fender_str - специалист
манихеин написа:
...Линукс не е система за потребители, по-скоро е за разработчици или за непрофеионалисти, които не искат да губят тръпката си към новостите в компютърния свят.
Това пък изобщо не е вярно!
До питащия питахме те каква дистрибуция използваш и дали е 32 или 64 битова, определено има значение! Графичната среда също!
манихеин - специалист
Чак пък изобщо... За 20-тина години работа с Линукс дистрибуции така и не видях обикновен потребител, който да си остане на Линукс, след като пробва. Нещо повече, малцина от познатите ми специалисти ползват Линукс извън работата си. В един момент омръзва ровичкането и загубата на пет тона време, за да подкараш приложение, което е разработено за друга ОС. Или пък за да пуснеш друго, което е написно за независима платформа, ама интерфейсът му си е досущ като другото, $ОС ориентираното. Цъкам си под Уиндоус, дори и необходимите ми за работа сървъри и приложения съм пуснал под Уиндоус, и хич не ми дреме, че Линукс била по-по-най.
sstefanov - майстор
Всеки си има предпочитания и ако не можеш да помогнеш на питащия по-добре пиши флеймове в другата тема.

За питащия:

Не е проблем да се пусне всичко да работи, но уточни следното:
Какво точно не му работи на скайпа?
Какво точно не работи на youtube?
манихеин - специалист
Приятел, ти как точно помагаш, като го питаш за десети път едно и също нещо ли? Не е ли по-добре да му се обясни, че Линукс не е за незнаещите, на които "след работно време въобще не ми се занимава с това"?
boltik - специалист
Здравейте отново,ами до някъде ,,разработчика,,ми помогна,за което съм му благодарен!!!!!Попрочетох това онова и сега съм с едно рамо напред.Имам си вече скайп и мога да отварям тубата.Научих,че с убунту немогат да се отварят ексе файлове.Ами 32 бита,немога да зацепя какво ме питате за графична среда???графична карта ли е това??или програма,която използвам??един проблем ми отне доста време и накрая се оказа,че съм забранил нета.Аз си помислих,че е хардуерен проблем и разглобих компа.То нали Сонито си има допълнително отстрани прекъсвач и аз реших,че вече се износил.Ами това е,селски изтории.Вече преинсталирах 4 пъти Убунтиту.Става дума за декстопа.13.04.Предполагам,че збъркъх и трябваше да започна от 10.Предполагам,че постепено ще навляза в средата и вече няма да задавам смешни въпроси.И накрая изкам да благодаря на всички.(ще бъда благодарен,ако не се вглевдате с лупа в моя правопис)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "повече за Linux" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: