• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
mimilisa - специалист
Пробвай Мageia и ще забравиш за ундолса. Това е интерфейса на старата Mandriva. Те се разделиха и тези които сега правят Mandriva я правят с интерфейс не по моя вкус, а Mageia със стария интерфейс , който е много удобен за начинаещи. Аз съм жена със средни познания и се бях изморила от кракнат софтуер , антивирусни, чистене на регистри и прочие. За джиткане из нета линукс е незаменим. Влизам в сайтове , в които антивирусната ми не ме пуска. :-D . Записвачката на дискове е супер като имейдж образите ги прави по-добре от Ашампо и онова сложно Бърнинг студио ли беше. Музикалния плеър и той е добър. За филми най-добре онзи с оранжевата шапка.
И всичко е на български!
Има си фотошоп една лисичка, има и куп други програми които въобще не зная за какво са. Има си Адобе , има си Скайп ама стара версия има си всичко. Можеш от Линукса да си ползваш файловете които са ти на Уина. Единственото неудобство е че трябва да пишеш всеки път парола когато влизаш в защитената директория да инсталираш програма или по друга причина.
Програмите не ги търсиш в нета, а направо от системата и най-важното, всичко е безплатно
:-D !
Убунто е грозен, тромав и непрактичен. Повече от два дена не съм го държала. Като свикнеш веднъж на Mageia като влезеш в Уина и ще се нервиш . Е , някои програми ги няма за линукс ама то за това си делиш компа на два дяла. :-D
Кеф ти прясно кеф ти кисело мляко. :cool:
thinkpad - майстор
dimitrovden написа:
А колко струва фотошопа? А уина?
Фотошопа струва много. Но не и в България, където можеш да си го изтеглиш от маймунда и да се обучаваш на него. Хората това искат, да си конкурентен - това трябва и да знаеш. А Windows струва точно 0лв отново от маймунда. Иначе около 300лв. Моят е лицензиран, имам стикер на лаптопа с ключ.
hygro написа:
Интересно, много малко от наистина ползващите Linux, са склонни да споделят маркетинговите слухове на M$ :? Всъщност всеки лаф като горния се оборва само с едно надникване в Гугъл, ама все има някой да заеме "активна позиция"
Ползвал съм Linux, обаче определено има още какво да се очаква. Тогава бъзиках из конфигурациите, да мога да извадя от GPU-то това, което в Windows идва просто така. Любимата ми програмка тогава беше XMMS, жалко че я няма портната за Windows. :-D
sstefanov - майстор
thinkpad написа:
... да извадя от GPU-то това, което в Windows идва просто така...
Не съм забелязал с диска на Windows да ти идват и актуалните драйвери за GPU, освен ако не е антично.
thinkpad - майстор
sstefanov написа:
Не съм забелязал с диска на Windows да ти идват и актуалните драйвери за GPU, освен ако не е антично.
Ами не. Инсталирам драйвера и всичко е ОК. В Linux се инсталва драйвера, но... бърникаш, докато изкараш нормална производителност. Тогава беше едно по-старо ATi GPU, което има само отворен драйвер, проприетъри не се поддържа от текущата версия на ядрото. Xorg и разни други неща бърниках, докато го напасна. :) Или инсталираш от тия проприетъри драйвери и на следващ ъпдейт на OS те изхвърля с пръст в устата в конзолен режим, след рестарт, понеже имало несъвместимост. :-D
sstefanov - майстор
ATI са известни с проблемните си драйвери.
Забелязвам, че напоследък спират поддържката за Windows на доста (не толкова стари стари) видеокарти, които под Linux продължават да си работят чудесно.
thinkpad - майстор
sstefanov написа:
ATI са известни с проблемните си драйвери.
Забелязвам, че напоследък спират поддържката за Windows на доста (не толкова стари стари) видеокарти, които под Linux продължават да си работят чудесно.
Виж, поддръжката не ме грее до момента, в който последният излязъл драйвер работи добре. :) А Linux го тача, че мога да пусна прозрачности на 4MB S3 Savage. :) В Windows за 2 прозрачности в Windows7 има абсурдно високи изисквания и страда от липса на модулност под девиз - всичко или нищо.
mimilisa - специалист
Ето ви една безценна страхотна програмка, с която можете да си виждате файловете на линукс дяла през ундолса / за тези които са със две системи/.
С програмката спасявате всичко, което може да замине с прецакана линукс инсталация или просто ви трябва файл, за който не ви се рестартира. :-D

http://www.diskinternals.com/linux-reader/
thinkpad - майстор
То има и версия на EXT драйвер за Windows, с който имаш достъп за четене, но и запис, с някои уговорки, разбира се. Понеже поддръжката на NTFS в Linux е по-добра, отколкото на EXT файлови системи в Windows, е по-добре дялът с информацията да е с по-съвместима с Windows файлова система.
boltik - специалист
Здравейте,днес реших да ползвам четеца за ес ди карти,но не го видях в менюто.Също така и втория юсб вход не работи.Пробвах в биоса,но там има звездичка.Това ме накара да си помисля,че не е правилния път,Понеже съм с Убунту и там като че ли тези неща стават по друг начин.Ако някой може да обясни или да пусне линк,където се обесняват тези неща.Предварително благодаря.

Прикачен файл

rsz_Снимка_от_2014-04-21_194306.jpg
rsz_Снимка_от_2014-04-21_194306.jpg (40.19 KиБ) Видяна 2023 пъти
Gnus - специалист
За юсб командата lsusb ще те ориентира.
За СД картата, ls /dev/sd* ще ти покаже дали е намерена като устройство и можеш ръчно да я монтираш.
Имаше някъде опция за автоматично монтиране, но помня ли...
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "повече за Linux" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: