Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
danaildr - специалист
Определено няма как да ти предоставят по този кабел интернет. Имах предвид по тяхна инфраструктура.
stancho123 - специалист
Ами не знам на кой вече, никой не беше навит, булсатком предлагат ли интернет през сателитната им чиния?
fbr - майстор
Не. Интернета през сателит не удовлетворява никого. Едното че е скъп, второто че е бавен, защото трябва да се преодолява разстояние 2 пъти от тука до луната, а това изисква време. Ползва се само на места, където няма друга алтернатива.
VLADO66 - майстор
Сателитен нет ще ти излезе толкова все едно да изтипосаш двама сотаджии пред вратата на вилата.
stancho123 - специалист
Добре, а тогава какъв е варианта?Кой предлага интернет буквално на майната си?20км от София е, ама пак си е...
3g то е лошо, че и то е ограничено от по 1MBPS ъплоуд. :rolleyes:
VLADO66 - майстор
Няма ли никакъв ЛАН наоколо,или СОТ?Една роднина имаше такъв проблем и изръшка всички фирми докато намери една да и прекара нет на отдалечена вила.
stancho123 - специалист
Това е проблема, че няма, има някакви селски в центъра на селото, но за мен трябва да прокарат поне 1 километър кабели.
VLADO66 - майстор
Ако имаш видимост към центъра,може да се сложи външна антена за wi-fi.
stancho123 - специалист
Да ама ми трябва постоянна връзка, без изключвания и такива...
danaildr - специалист
Става и с радиорелейка, работи на 5GHz и ти трябва предавател и приемник. Като предавателя може да ти е в селото, а приемника на вилата.
Другия вариант е с оптика, защото за 1 км с меден кабел ще ти трябват поне 5 суича, за които трябва и захранване.
Никой от доставчиците ли не предлага варианта да пусне оптика до там?

Тема "Интернет от телефонните кабели -още ли го има?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: