• 1
  • 2
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
ferrari4456 - специалист
Колеги взе доста често да ми гори зарядното за лаптопа.
Оригиналното изкара две години и половина, после взех универсално и изкара половин година и после пак същото универсално, но изкара година.Писна ми и реших да си взема оригинално и за няма месец изгоря.Случи се вчера.Взех лаптопа от сина и зарядното беше доста топло, но нищо не си помислих и взех компютъра и го включих зарядното и заработи за 1 секунда и изгасна и размърдах щепсела и примигна и толкова.Ходих за гаранция и ми казват, че е ударено и ми я анулираха, нямам представа дали не е наистина ударено, но е слабо вероятно.Питаха ме как ми е батерията на лаптопа, а тя реално не държи повече от 1 минута и ми казаха, че и това може да е, но после като ги заядох за гаранцията се отметнаха.
Едно зарядно не е малко пари, сега да купувам ли и батерия заедно с него или не е проблема в нея?Лаптопа е проверен.
Ако е от значение е Acer Aspire 5935G.
dadko - майстор
При мен вече на два различни лаптопа вкъщи изгарят. Едното на sony vaio, другото на едно лаптопче с размерите на таблет- на жената е и не му помня марката .
Та си мисля, че е от "бонусите", които ни предлага електроразпределението- токови удари.
hidrazin - майстор
Не е от токовите удари а от китайските боклуци.
Към ferrari4456 - изрови си оригиналното зарядно и го занеси в някой читав сервиз. Голяма част от тях подлежат на ремонт. След ремонта ако изкара 1-2 години и готово. Вече ще си за нов лаптоп. Като гледам по твоите сметки вече е на 5 години?
:partyman:
miroton - майстор
На битаците има оригинални зарядни за 10лв.
ferrari4456 - специалист
Толкова са и оригинални за 10лв, аз купих зарядното от сервиза на acer където им го водят гаранционния за 90лв същото, като оригиналното и изгоря за месец.
Оригиналното с което го взех нямам представа къде е и може да е изхвърлено.
Не бях помислял за бонусчета от енергото.
Лаптопа е от гейм серията им и дори на почти 5 години доста от лаптопите на пазара му дишат прахта.

Калпави зарядни ли, какво стана не знам...
hidrazin - майстор
ferrari4456 написа:
Толкова са и оригинални за 10лв, ....
Напротив. Колегата ти говори за такива втора ръка и наистина оригинални. Не за нови зарядни от битака за по 10 лева. Купувал съм от там наистина добри зарядни за по 10-15 лева.
А сервиза на acer си внасят евтини китайски метоси. :lol: Пак си купи от там. :-D
:partyman:
kozl - майстор
Провери си батерията. Колко време издържа без заряд. Имам лаптоп Хюндай и той ми съсипа 2 оригинални захранвания, след което се усъмних и проверих батерията, но при мен лесно я разтворих и открих два елемента които покзаха ниско напрежение. От друга батерия смених ги и за сега с третото зарядно неоригинално работи. Може и друга причина да има за повишена консумация примерно.
montoya - майстор
Какво общо има батерията с изгарянето на захранването!? Сериозно питам щото нямам идея.
Иначе тоя лаптоп трябва да може и без батерията в него да си работи
anabolicbeast - специалист
По принцип щом батерията държи минута, реално няма смисъл от нея... Най лесно е да се махне и да се види дали проблемът с изгарянето е от нея! Колкото до изгорелите зарядни, най-вероятно подлежат на ремонт, който понякога се отстранява със смяна на кондензатор(примерно). Те са капсуловани,но с помощта на един чук и обхождане с леки почуквания странично се отваря! Преди закупуването на ново е по-добре да им се даде шанс! :drinkers:
ferrari4456 - специалист
Взех ново оригинално зарядно заедно с батерия, но излезе един проблем.
Сложих батерията, но като се включи зарежда една минута и после изписва не се зарежда.
Това е, като цъкна на иконката на батерията, ако изкарам кабелчето за захранването и после пак го сложа зарежда една минута и спира.
Къде да търся проблема, някаква настройка търсих, ама не стана нищо.
Компютъра е с window 7 32 битова.
  • 1
  • 2

Тема "Проблем със зарядно за лаптоп" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: