• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
DMN - майстор
mermaidbyheart написа:
тъй като самия диск ми го показва като празен...
BlackBox написа:
А всъщност нещо записано ли е на тоя диск?

mermaidbyheart, може да погледнеш от долната страна на диска, обикновено се вижда дали има запис - цветът е по-различен от на нов диск. Ако диска е записан до половината например, това се вижда доста ясно пак от разликата в цвета на записаната и незаписаната част. Щото може и наистина нищо да не се записва.
preslav - майстор
DMN написа:
може да погледнеш от долната страна на диска, обикновено се вижда дали има запис - цветът е по-различен от на нов диск. Ако диска е записан до половината например, това се вижда доста ясно пак от разликата в цвета на записаната и незаписаната част. Щото може и наистина нищо да не се записва.
Напълно прав си, а и доколкото си спомням когато нефинализиран диск се сложи в компа той ти предлага да продължиш сесията или да започнеш нова - финализирането е до толкова, колкото да се забрани по-нататъчно писане или триене ако диска е презаписващ. Не съм толкова вещ, но и не виждам защо Джамлъка трябва да е точно 7.
kozl - майстор
preslav написа:
доколкото си спомням когато нефинализиран диск се сложи в компа той ти предлага да продължиш сесията или да започнеш нова - финализирането е до толкова, колкото да се забрани по-нататъчно писане или триене ако диска е презаписващ. Не съм толкова вещ, но и не виждам защо Джамлъка трябва да е точно 7.
Щото всичко е софтуер. Като сложа диск нефинализиран, записан от камерата и ХР не го разпознава и нищо не предлага. Със 7-цата не съм пробвал, че отавна не я ползвам камерата с дискове.
И финализирането с камерата не е само забрана за повторен запис, а е преструктуриране на записаното. Разлика в софтуера, разлика в процесите. Универсалния софтуер би следвало да владее всички процеси.
preslav - майстор
kozl написа:
И финализирането с камерата не е само забрана за повторен запис, а е преструктуриране на записаното. Разлика в софтуера, разлика в процесите. Универсалния софтуер би следвало да владее всички процеси.
Не споря защото не съм спец като някои други, просто разсъждавам, няма как вече записаното да се преструктурира, просто записващата програма си прави допълнителни файлове и записи, за да знае четящото устройство от къде да започне и как да чете, нещо като индексирането на вкоравените дискове. Грубо казано (поне според мен) суровият запис е град с улици, но без адреси и пощенският раздавач не знае от къде да вземе и къде да занесе пратките. За това си мисля, че теорията на Тинки няма как да сработи, финализирането на диска трябва да стане минимум със същия софтуер, да не кажа, че трябва да е на същото устройство. Т.е. дойдохме сси на думата, няколко човека казаха на мацката да не се ебава като не знае да лети, но тя реши да набута едни пари в един паметник и сега е на изходната точка, има мотика, но няма сап.
plamen6703 - майстор
mermaidbyheart написа:
Това щеше да е хубаво ако моя уиндоус беше 7-ца, ама на лаптопа ми е 10-ка, а на PC-то - 8-ца... Иначе се пробвах да го направя защото то пак си има такава опция но не става тъй като самия диск ми го показва като празен...
Щеше да е хубаво ако знаеш кое как се прави и ако не беше закупила рекордер без пулт. Щеше да е хубаво, ако знаеш дали рекордера записва и щеше да е хубаво ако се справяше с Windows. Условно ти посочих 7-цата,Виста също става и нагоре ...Има и безплатни програми, които дават някои допълнителни възможности, пак условно DVD Flick.
В края на краищата, варианта с посещение на студио за презаписи е работещ вариант...
mermaidbyheart - помощник
DMN написа:
mermaidbyheart написа:
тъй като самия диск ми го показва като празен...
BlackBox написа:
А всъщност нещо записано ли е на тоя диск?

mermaidbyheart, може да погледнеш от долната страна на диска, обикновено се вижда дали има запис - цветът е по-различен от на нов диск. Ако диска е записан до половината например, това се вижда доста ясно пак от разликата в цвета на записаната и незаписаната част. Щото може и наистина нищо да не се записва.
Аз знам къде да погледна и винаги гледам, а в конкретния случай дори почти целия диск е записан. Съвсем малко има празно. Дори в момента записвам друг диск, пък да видим, дано стане...
mermaidbyheart - помощник
plamen6703 написа:
mermaidbyheart написа:
Това щеше да е хубаво ако моя уиндоус беше 7-ца, ама на лаптопа ми е 10-ка, а на PC-то - 8-ца... Иначе се пробвах да го направя защото то пак си има такава опция но не става тъй като самия диск ми го показва като празен...
Щеше да е хубаво ако знаеш кое как се прави и ако не беше закупила рекордер без пулт. Щеше да е хубаво, ако знаеш дали рекордера записва и щеше да е хубаво ако се справяше с Windows. Условно ти посочих 7-цата,Виста също става и нагоре ...Има и безплатни програми, които дават някои допълнителни възможности, пак условно DVD Flick.
В края на краищата, варианта с посещение на студио за презаписи е работещ вариант...
Ами човек се учи докато е жив, а колкото до компютрите/windows-а, там се оправям много добре, благодаря. Колкото до рекордера - просто не намерих да продават друг такъв комбиниран било то с пулт или без, иначе веднага щях да купя с пулт ако имаше. Колкото до варианта за студио - за мен не е вариант изобщо.
BlackBox - специалист
preslav написа:
За това си мисля, че теорията на Тинки няма как да сработи, финализирането на диска трябва да стане минимум със същия софтуер, да не кажа, че трябва да е на същото устройство.
Всъщност сесийният запис е често е относително стандартен разпознава от Windows7 и нагоре без външен софтуер.
При запис със сесии се използва временна файлова система. При финализирането тя се записва в окончателен вид в Lead-in зоната на диска.
Но, разбира се, всеки софтуер за себе си. Има и доста случаи, където сесийният запис се чете само от софтуера, който го е направил. Чак с финализиране и записване на окончатлната таблица с данните/файловата система той може да се прочете.
preslav - майстор
BlackBox написа:
preslav написа:
За това си мисля, че теорията на Тинки няма как да сработи, финализирането на диска трябва да стане минимум със същия софтуер, да не кажа, че трябва да е на същото устройство.
Всъщност сесийният запис е често е относително стандартен разпознава от Windows7 и нагоре без външен софтуер.
При запис със сесии се използва временна файлова система. При финализирането тя се записва в окончателен вид в Lead-in зоната на диска.
Но, разбира се, всеки софтуер за себе си. Има и доста случаи, където сесийният запис се чете само от софтуера, който го е направил. Чак с финализиране и записване на окончатлната таблица с данните/файловата система той може да се прочете.
Кажи го това на мацката - тя твърди, че е на ТИ с всички джамлъци, но явно някое от крилата заяжда и когато са повече от 7 работата не става.
plamen6703 - майстор
mermaidbyheart написа:
plamen6703 написа:
mermaidbyheart написа:
Това щеше да е хубаво ако моя уиндоус беше 7-ца, ама на лаптопа ми е 10-ка, а на PC-то - 8-ца... Иначе се пробвах да го направя защото то пак си има такава опция но не става тъй като самия диск ми го показва като празен...
Щеше да е хубаво ако знаеш кое как се прави и ако не беше закупила рекордер без пулт. Щеше да е хубаво, ако знаеш дали рекордера записва и щеше да е хубаво ако се справяше с Windows. Условно ти посочих 7-цата,Виста също става и нагоре ...Има и безплатни програми, които дават някои допълнителни възможности, пак условно DVD Flick.
В края на краищата, варианта с посещение на студио за презаписи е работещ вариант...
Ами човек се учи докато е жив, а колкото до компютрите/windows-а, там се оправям много добре, благодаря. Колкото до рекордера - просто не намерих да продават друг такъв комбиниран било то с пулт или без, иначе веднага щях да купя с пулт ако имаше. Колкото до варианта за студио - за мен не е вариант изобщо.
Човек се учи докато е жив и умира ненаучен :-D Темата се очертава да се превърне в размисли и страсти, както всяка тема, по която малко хора могат да кажат нещо по същество, а другите не искат да мълчат :lol:
Закупеният от теб рекордер е с дефект и не може да записва :wink: остават ти два варианта :-D
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Прехвърляне от видио касета на лаптоп" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: