• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
BlackBox - специалист
preslav написа:
Кажи го това на мацката - тя твърди, че е на ТИ с всички джамлъци, но явно някое от крилата заяжда и когато са повече от 7 работата не става.
Тоя рекордер докато не го видя и не видя дисковете, които уж записва, не мога да кажа нищо силно конкретно за него. Тези рекордери, които имат DVD и VHS и прехвърлят от едното на другото са екзотика и почти не съм се сблъсквал с такива.
plamen6703 написа:
Закупеният от теб рекордер е с дефект и не може да записва :wink: остават ти два варианта :-D
Като не може да записва взима един DC60+ кепчър за 25лв и си прехвърля касетите. Аз си купих и онзи ден прехвърлях касети. Качеството е поносимо.
Ако касетата е записвана на камера, която записва и часовник на картината - много хубаво се получава. Защото по часовника можеш да видиш приблизителната дължина на записа. Задаваш в програмата, с която хващаш картината от кепчъра колко време да записва, само пускаш записа и програмата на режим на запис и отиваш да си пиеш кафето. Прибираш се и касетата ти е прехвърлена на компютъра/лаптопа.
Понеже прехвърля касетите в MPEG2 е хубаво да имаш едно 10GB място на диска за 1 касета.
Също така компютърът да е поне Pentium4 2.4-3Ghz, най-добре двуядрен. Иначе почва да насича картината, не смогва процесора на по-високо качество на преобразуване.
preslav - майстор
BlackBox написа:
preslav написа:
Кажи го това на мацката - тя твърди, че е на ТИ с всички джамлъци, но явно някое от крилата заяжда и когато са повече от 7 работата не става.
Тоя рекордер докато не го видя и не видя дисковете, които уж записва, не мога да кажа нищо силно конкретно за него. Тези рекордери, които имат DVD и VHS и прехвърлят от едното на другото са екзотика и почти не съм се сблъсквал с такива.
plamen6703 написа:
Закупеният от теб рекордер е с дефект и не може да записва :wink: остават ти два варианта :-D
Като не може да записва взима един DC60+ кепчър за 25лв и си прехвърля касетите. Аз си купих и онзи ден прехвърлях касети. Качеството е поносимо.
Ако касетата е записвана на камера, която записва и часовник на картината - много хубаво се получава. Защото по часовника можеш да видиш приблизителната дължина на записа. Задаваш в програмата, с която хващаш картината от кепчъра колко време да записва, само пускаш записа и програмата на режим на запис и отиваш да си пиеш кафето. Прибираш се и касетата ти е прехвърлена на компютъра/лаптопа.
Понеже прехвърля касетите в MPEG2 е хубаво да имаш едно 10GB място на диска за 1 касета.
Също така компютърът да е поне Pentium4 2.4-3Ghz, най-добре двуядрен. Иначе почва да насича картината, не смогва процесора на по-високо качество на преобразуване.
Мацката е писала "Работата е там, че във фотото искат 15лв на час и една касетка ако е да речем около 3 часа и е цялата пълна излиза около 45лв. Но тъй като домашните записи са поне 6 касетки това като цена излиза около 285лв, което си е направо лудост. Те ще излязат не златни, а направо и аз не знам какви. Та исках да попитам как най-лесно бих могла да ги прехвърля на дигитален носител.", а аз съм и отговорил, че ако започне да си прехвърля по една касета на месец няма да усети разхода и след 6 месеца ще си има комплект дискове. След 2 месеца и кусур тя е назад с едни 70 лв. няма записана нито една касета и не се знае дали няма да хвърли още едни пари за дистанционно и пак да няма записани дискове. Не знам какво е лудост, вероятно това, че все още следя темата.
mermaidbyheart - помощник
BlackBox написа:
preslav написа:
Кажи го това на мацката - тя твърди, че е на ТИ с всички джамлъци, но явно някое от крилата заяжда и когато са повече от 7 работата не става.
Тоя рекордер докато не го видя и не видя дисковете, които уж записва, не мога да кажа нищо силно конкретно за него. Тези рекордери, които имат DVD и VHS и прехвърлят от едното на другото са екзотика и почти не съм се сблъсквал с такива.
plamen6703 написа:
Закупеният от теб рекордер е с дефект и не може да записва :wink: остават ти два варианта :-D
Като не може да записва взима един DC60+ кепчър за 25лв и си прехвърля касетите. Аз си купих и онзи ден прехвърлях касети. Качеството е поносимо.
Ако касетата е записвана на камера, която записва и часовник на картината - много хубаво се получава. Защото по часовника можеш да видиш приблизителната дължина на записа. Задаваш в програмата, с която хващаш картината от кепчъра колко време да записва, само пускаш записа и програмата на режим на запис и отиваш да си пиеш кафето. Прибираш се и касетата ти е прехвърлена на компютъра/лаптопа.
Понеже прехвърля касетите в MPEG2 е хубаво да имаш едно 10GB място на диска за 1 касета.
Също така компютърът да е поне Pentium4 2.4-3Ghz, най-добре двуядрен. Иначе почва да насича картината, не смогва процесора на по-високо качество на преобразуване.
Той плеъра си записва и то много добре даже, ама нямам дистанционно да финализирам. А изрично не искам да се занимавам с кепчър, защото нямам достатъчно празно място на лаптопа, а и не искам да го пълня него с такива записи. Иначе в момента се мъча да финализирам с Неро, но по някаква причина като стигне 12-13% ми плюе диска... Колкото до фотото, още смятам че е лудост, и смятам че моя труд си заслужава и може да стане доста по-бавно но усилията ми си струват.
preslav - майстор
mermaidbyheart написа:
Той плеъра си записва и то много добре даже, ама нямам дистанционно да финализирам. А изрично не искам да се занимавам с кепчър, защото нямам достатъчно празно място на лаптопа, а и не искам да го пълня него с такива записи. Иначе в момента се мъча да финализирам с Неро, но по някаква причина като стигне 12-13% ми плюе диска... Колкото до фотото, още смятам че е лудост, и смятам че моя труд си заслужава и може да стане доста по-бавно но усилията ми си струват.
Това как го разбра, гледа някой готов запис ли? Иначе на Нерото му задай възможно най-ниската скорост и белким нещата се получат, че ще трябва да разказвам вицове.
plamen6703 - майстор
mermaidbyheart написа:
Той плеъра си записва и то много добре даже, ама нямам дистанционно да финализирам. А изрично не искам да се занимавам с кепчър, защото нямам достатъчно празно място на лаптопа, а и не искам да го пълня него с такива записи. Иначе в момента се мъча да финализирам с Неро, но по някаква причина като стигне 12-13% ми плюе диска... Колкото до фотото, още смятам че е лудост, и смятам че моя труд си заслужава и може да стане доста по-бавно но усилията ми си струват.
Заниманието с "кепчър" е упражнение за луди, заниманието с "Неро" е само занимание с "Неро" и нищо повече :-D
Фото не съм споменавал, не знам кой те е насочил към фото, но ако си решила да се снимаш с рекордера във фото могат да ти направят фотосесия :-D Продължавай в същият дух и както е казал бореца - Не е леко да се носи тежко... желая ти бурен и неудържим финал... с Неро... но дано е по-млад от Франко Неро :lol:
mermaidbyheart - помощник
preslav написа:
mermaidbyheart написа:
Той плеъра си записва и то много добре даже, ама нямам дистанционно да финализирам. А изрично не искам да се занимавам с кепчър, защото нямам достатъчно празно място на лаптопа, а и не искам да го пълня него с такива записи. Иначе в момента се мъча да финализирам с Неро, но по някаква причина като стигне 12-13% ми плюе диска... Колкото до фотото, още смятам че е лудост, и смятам че моя труд си заслужава и може да стане доста по-бавно но усилията ми си струват.
Това как го разбра, гледа някой готов запис ли? Иначе на Нерото му задай възможно най-ниската скорост и белким нещата се получат, че ще трябва да разказвам вицове.

Ами да гледах, на същия плеър обаче. Извадих vhs и пуснах dvd-то да изгледам записа и смея да отбележа че качеството е доста добро, завидно дори. Само тоя проблем с финализацията ме мъчи... Колкото до най-ниска скорост от там където го правя (единствения начин който намерих) не ме пита за скорост директно тръгва да го затваря. Влизам в Nero Express -> Advanced Settings-> Disc info и там ме пита какво да прави с диска и аз му задавам close disc , след което стига до 12-13% и плюе диска по някаква причина.
Изображение
preslav - майстор
mermaidbyheart написа:
preslav написа:
mermaidbyheart написа:
Той плеъра си записва и то много добре даже, ама нямам дистанционно да финализирам. А изрично не искам да се занимавам с кепчър, защото нямам достатъчно празно място на лаптопа, а и не искам да го пълня него с такива записи. Иначе в момента се мъча да финализирам с Неро, но по някаква причина като стигне 12-13% ми плюе диска... Колкото до фотото, още смятам че е лудост, и смятам че моя труд си заслужава и може да стане доста по-бавно но усилията ми си струват.
Това как го разбра, гледа някой готов запис ли? Иначе на Нерото му задай възможно най-ниската скорост и белким нещата се получат, че ще трябва да разказвам вицове.
Ами да гледах, на същия плеър обаче. Извадих vhs и пуснах dvd-то да изгледам записа и смея да отбележа че качеството е доста добро, завидно дори. Само тоя проблем с финализацията ме мъчи... Колкото до най-ниска скорост от там където го правя (единствения начин който намерих) не ме пита за скорост директно тръгва да го затваря. Влизам в Nero Express -> Advanced Settings-> Disc info и там ме пита какво да прави с диска и аз му задавам close disc , след което стига до 12-13% и плюе диска по някаква причина.
Изображение
Обяснението ти ме навежда на мисълта, че дискът ти е финализиран, но явно на компа нямаш съответния плеър, за да го гледаш - пробва ли да гледаш записа на друг DVD плеър, не компютър, а плеър?
mermaidbyheart - помощник
preslav написа:
mermaidbyheart написа:
preslav написа:
Това как го разбра, гледа някой готов запис ли? Иначе на Нерото му задай възможно най-ниската скорост и белким нещата се получат, че ще трябва да разказвам вицове.
Ами да гледах, на същия плеър обаче. Извадих vhs и пуснах dvd-то да изгледам записа и смея да отбележа че качеството е доста добро, завидно дори. Само тоя проблем с финализацията ме мъчи... Колкото до най-ниска скорост от там където го правя (единствения начин който намерих) не ме пита за скорост директно тръгва да го затваря. Влизам в Nero Express -> Advanced Settings-> Disc info и там ме пита какво да прави с диска и аз му задавам close disc , след което стига до 12-13% и плюе диска по някаква причина.
Изображение
Обяснението ти ме навежда на мисълта, че дискът ти е финализиран, но явно на компа нямаш съответния плеър, за да го гледаш - пробва ли да гледаш записа на друг DVD плеър, не компютър, а плеър?
Не, защото DVD плеъра ми се прецака явно трябва да го нося да го почистят от прах, та не можах да пробвам. Иначе на компютъра имам GOM Player, KMPlayer и VLC плеър + още един плеър който го ползвам само за 3D - 5KPlayer. Но не е проблема от плеъра с който го гледам на компютъра защото по начало ми отваря диска като празен, а на него реално има запис... То аз докато стига до извода че проблема е с финализацията се чудих доста защо ми го показва празен комютъра... :-D
plamen6703 - майстор
Знаеш ли колко много идеи можеш да намериш с търсачката в интернет :wink: Повечето от тия идеи са безполезни идеи...нещо като твоята работа...ялова работа :)
Чувала ли си приказка - И бате може, и тате може, но козата си сака пръч... Венци Стефанов обича да я казва по повод футболните "разбирачи" :lol:
Чета, че и от DVD плеъри разбираш... почистят ли се от прах няма начин да не тръгнат... :lol:
nikolov333 - майстор
Не знам прочете ли нещата от линка на английски, който постнах на предната страница, но там нещата са обяснени как се финализира ДВД с НЕРО-то. :idea:
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Прехвърляне от видио касета на лаптоп" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: