• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
thinkpad - майстор
montoya написа:
До кога ли ще работят и тия пачнати версии и дали са в пълната си функционалност!?
За 3.8 чувам че не стават видео разговори, сигурно и нещо друго не работи, проблеми има и с комуникацията между скайп на различни платформи, компютър, телефон, таблет!
И честно казано не виждам какъв е зора да се ползва 3.8 освен ако не разполагате само с 512мб РАМ!?
Имам 3GB RAM, Intel Core2Duo от Centrino vPro платформата. Ползвам в момента Windows7 Professional със Skype 3.8. Въобще от много време се чудя дали да не даунгрейдна до XP. При XP статуса на мрежата, например, ми е на 2 клика разстояние. При Windows 7 трябва да цъкна десен бутон - нетуърк център - разширени настройки на адаптерите, да си харесам моя и да му дам "Състояние" При XP - десен бутон на иконката на мрежовата карта в таскбара и оцията - "Състояние". Въобще, излишни работи трябва да правя, а често сменям мрежите които ползвам и се налага да вкарвам и ръчни IP и т.н.
Понеже над версия 4 или нагоре, не помня, смениха малко кодеците на видеото, не може да се провеждат видео разговори между по-новите и по-старите версии на скайп. С еднакви версии - проблеми няма. Аудио се провежда без проблеми. Малко дертове има при прехвърлянето на файлове. Аз ползвам Skype основно за аудио разговори и писане. Все ми е едно.
montoya - майстор
Ляв бутон на иконката за мрежата до часовника, десен бутон върху мрежата и се появява ред статус, дискънект и пропъртис
А за даунгрейд към ХР, не знам, аз не бих го направил разполагайки с почти същата конфигурация в момента, а съм инсталирал ХР когато беше трудната и тежка виста без сервизни пакети
thinkpad - майстор
montoya написа:
Ляв бутон на иконката за мрежата до часовника, десен бутон върху мрежата и се появява ред статус, дискънект и пропъртис А за даунгрейд към ХР, не знам, аз не бих го направил разполагайки с почти същата конфигурация в момента, а съм инсталирал ХР когато беше трудната и тежка виста без сервизни пакети
Разликата е, че XP ти вади всяка мрежова връзка като отделна иконка и от там не трябва да цъквам върху иконката на таскбара с мрежите, че да отворя списъка и т.н. Абе има много дребни досадни неща. Например при търсене нямам класическият изглед от Win2000 и не мога да избирам критерии за търсене с 1 клик.
dyaneff - майстор
thinkpad написа:
Руснаците са разказали играта на Майкрософт, като са пуснали пачнати версии на Скайп 3.8, 4.2 и т.н, при които проверките на MS не действат и се логват без проблеми. Линк за 3.8 ще дам ЦЪК Skype 3.8i - проверено, чисто от вируси, в момента го ползвам!
Благодаря, работи перфектно. :respekt:
fox_vt - майстор
MamaMy написа:
Който не разбира и не му пука с каква версия на Скайпа е, да си слага най-новия и да си свирка като колегата
fox_vt. После като му спре прозореца, ще се бръкне и ще плати на специалист, а на втория път ще се замисли и за версията на Скайп :yawinkle:
Как как я сподели че нещо май сме пропуснали :? Какви проблеми може да направи новата версия на скайп?Ако ли не да слагам тия руските ...
MamaMy - майстор
Скайп вече е на Майкрософт. При инсталиране, новата версия споменава мимходом, че вече няма да ти предлагат обновяване, а ще ти го инсталират автоматично. От тук предполагам, че освен автоматична проверка за пиратски софтуер на Майкрософт, ще си самоинсталираш и самоеба*ка :) . Не вярвам да има компютър на потребител на форума който да е със 100% лицензиран софтуер :razz:
gogo7777 - майстор
Ами аз съм изключил автоматичният ъпдейт....това спасява ли ме или не.
fox_vt - майстор
Е то това да е проблема както са го решили досега със пиратските копия на уиндоус така и ще го решат и сега.А защо това да е проблем нз.Сега съм със 7 ца и разбира се е излекувана там с оная програма от рода на генуине то за XP.И щом тя лъже проверката от майкрософт то защо да не излъже и проверката от скайп(майкрософт).Така или иначе за пред майкрософт уина ми е оригинален.Да не говорим че лекуваните стари версии на скайп не поддържат видеовръзка-че за какво ми е скайп като няма видео връзка :-D А този проблем ако го има изобщо с новите версии на скайп ще засегне милиони които са с нелегален уин а това според мен е предостатъчно за да си инсталираме най новия скайп,и да чакаме лекарство за уиндоус.
пп тук там срещам че новите версии на скайп товарели много компа,това може да е по голям проблем :)
lov - майстор
Каквото са пипнали от майкрософт все са турили едно лайно отгоре. Последната версия на скайп освен че е толкова бъгава и тромава ръчка на много места по графиките. Сега всичките дати по някои форуми на постовете ми излизат като скайп номера с иконката му от пред. Кой знае и още къде ръчка в системите за да краде данни къде си се разхождал в нета. Пък и рекламните банери също ме дразнят.
thinkpad - майстор
fox_vt написа:
Да не говорим че лекуваните стари версии на скайп не поддържат видеовръзка-че за какво ми е скайп като няма видео връзка
Старите версии на скайп поддържат видео разговори. Просто те трябва да се правят между 2 сходни версии, понеже се разминават кодеците, които се ползват в различните версии.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9

Тема "Старите версии на Скайп" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: