Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
thinkpad - майстор
kalpev написа:
По принцип, изпървоначално двата компютъра трябва да са от една и съща workgroup. Увери се, че е така, ако си пипал нещо. Чак после минаваш на share и т.н. Аз бих те посъветвал да си направиш или намериш cross-нат кабел и да си ги свържеш двата директно един към друг с него, ако ти е трудно с подмрежи, DHCP и IP-та. Имай и предвид, че някой път firewall и антивирусни създават известни проблеми.
Ако и двете са с гигабитови LAN, не трябва кроснат кабел. Не е нужно компютрите да са в един workgroup, за да ги бъдат достъпени по IP адрес. Общо взето най-просто е през рутера. Едва ли човека има кримп клещи. Това с кроснатият кабел е отживелица.
Няма какво да му е трудно с DHCP. Отива на STATUS на мрежата, гледа IP-то на компютъра, на който са му файловете, прави на същият споделена директория и пише в Explorer на другият компютър IP адреса, а преди него 2 обратни наклонени черти(формата е \\192.168.0.103 например)
marian1 - майстор
:lol: ето колко съм назад - имам само кроснат кабел - добре че мина едно приятелче ( мрежовик ) свърших(той де) чудна работа. Сега с ужасТ установих, че лисицата има нова версия ( непонятна за мен) много се измъчих и си намерих стара - сега ме мъчи адБлока - е какво му стана на това нещо, не знам - преди нямах никакво забавяне - сега страницата се зарежда мнооого бавно - някой да има някаква идея? Без него е мъка, с него още по голяма...

П.С. понеже темата е за лаптоп - да дам и малко отзив за него, ако някой търси поне да има за какво да е чел темата. Ревюто е Ейсър аспайър 5735z срещу Ейсър аспайър Е1 - 570G
Очаквах топа да лети, спрямо предишният ми - нищо подобно - да не кажа че разлика не усещам - освен по голямото място и че временно няма да мисля кое къде да сложа. Предишният ми беше с 3 рам и процесор П4 2 ядра - баси усещам че съм се прецакал - копчетата ( на всички които бяха в магазина ) са уникално смотани ( явно като свикнеш на хубаво, после ти е терсене) боря се безуспешно за сега да си оправя цветовете. Очаквах че по големия кеш на процесора и повечето рам - ще позабързат нещата - мъ Не. Все още съм в процес на разучаване - така че може и да се променят нещата. Иначе освен вин версията ( от 86 на64) друго не съм променил - това заради сравнението - същия антивирус същите бумаги.А забравих да добавя плюсовете - малко по-добро разположение на решетките отдолу - много по малко ми пари на краката в легнало състояние - малко може би е по лек - батерията е смешно малка на габарит и по маломощна от тази на тела ми едва 2.3мА малко по тънък е - с по смотана пластмаса от предишният ми- черен гланц. А, тъчпада е по-добър - едно общо копче за ляв и десен бутон - равно на тъчпада.
P.S. Благодаря на пишещите и помагащите! :prayer:
MamaMy - майстор
Няма нужда да сменяш лисицата. Новата е по-готина и по бърза. За 5 секунди заприличва на старата. Десен бутон на трите чертички горе в дясно и си включи менютата да излязат. :)
sstefanov - майстор
marian1 написа:
...Очаквах топа да лети, спрямо предишният ми - нищо подобно - да не кажа че разлика не усещам
Аз казах нещо, ама кой да слуша...
Chefo77 - майстор
Имам чувството, че не е само от топа. При мен предполагам е от ОС.
На жената лаптопа е ТАКЪВ, но с 8 GB рам и 750 GB хард. Срещу него моя стар настолник - ASRock дъно, Athlon 3000+, 1 GB RAM, Вин ХП - непреинсталиран от сигурно 4 години (мързел). Е, настолника си го ошамарва отвсякъде - зареждане на ОС, отваряне на браузъри... Разбира се, покъртителна е разликата при отваряне на големи кад-ски файлове, но това е друга тема :) :)
DundyTheCroc - майстор
Всичко опира до скоростта на HDD. Ъпгрейдвах настолната машина, та реших да се поглезя със SSD, сега се чудя как съм работил преди това :-D
2.5 инчовите дискове в преносимите компютри в повечето случай не са много бързи, проблема се решава с хибриден или едно SSD и един стандартен.
hidrazin - майстор
Дааа... SSD са бързи. За жалост и те си имат живот. Даже се прокрадват мнения че е по-малък от стандартните HDD. :?
:partyman:
marian1 - майстор
Баси вече няколко пъти преинсталирам лисицата - не мога да схвана как се слага долната лента - а там обичайно си слагах прогнозата за времето, там ми седеше адБлока - моля за малко помощ за тази мъка моя. И още нещо не схващам - цветовете на монитора - ами как да ги направя реални? Проблема е, че някак цветовете не са тези с които съм свикнал - има ли някакъв начин да ги оправя - снощи играх с опциите на картата - е няма настройка на нормални цветове.
MamaMy - майстор
С преинсталация нищо не правиш. Разрови се в персонализиране. Няма как да пуснеш долна лента. Вече липсва. Можеш да изкараш нова от горе като може да слагаш там каквото ползваш от добавките и бутоните, а другите да ги премахваш

Тема "Предложете компютър до 800лв" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: