Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
marian1 - майстор
:-D Здравейте предстои ми закупуване на нов лаптоп. Нямам наблюдение над пазара и реших да попитам тук за препоръка на някой модел, по разбиращите.
Бюджета ми е ограничен до 800 лв. Ще го ползвам за обичайните неща филми музика сърф - игри не играя, но това не значи че искам да спестя пари и да си взема охлюв :lol: До сега бях с Acer aspire 5735z - иска ми се да го сменя с нещо достойно - много ми се ще да си взема клавиатурата му - не съм срещал по практична! :lol:
thinkpad - майстор
800лв общо взето не са много. Изчакай и събери още малко. За тия пари няма да те очароват като качество лаптопите.
Chefo77 - майстор
Ако имаш налични 800 лева, а искаш нещо по-хубаво, издебни някоя промоция на ТМ или ТП (в ТМ последния уикенд имаше 12% надолу на всичко), комбинирай го с "безлихвен" лизинг (който с е минимално оскъпяване) и ги вложи в първоначална или първа вноска. По този начин хем разликата ще я разсрочиш и ще дойде малка сума на месец, хем ще вземеш мощна машинка.
Макар че, личното ми некомпетентно мнение е, че за 800 лева, щом не играеш игри и не използваш тежки програми, можеш да си вземеш достоен топ, даже и с i3 процесорче.
Например:

http://www.technopolis.bg/b2c/details/5 ... 16G1-TMnii
marian1 - майстор
Само за протокола, за да продължат предложенията - мога да отделя и повече, но не робувам на манията да имам топ модел - търся нещо нормално за този бюджет.
kalpev - специалист
Eто нещо, което си заслужава за нуждите ти и за тази цена (взета е от случаен магазин за компютри):
HP 450 +BAG i3-4000M (2.4GHz, 3MB L3 cache, 2 cores) 15.6 HD AG LED SVA 4GB DDR3L RAM 500GB HDD AMD Radeon™ HD 8750M, with 1GB dedicated DDR3 video memory DVD+/-RW 802.11b/g/n BT 6C Battery DOS, 2 years warranty
845лв с вкл.ДДС
ig_ivanov - специалист
Моят съвет е да не се насочваш към обикновените серии лаптопи. При тях е спестено от всичко за да са евтини- и здравина на корпуса, и от качество на изображението, и от най-важното- от адекватно охлаждане. По-добре се насочи към малко по-висок клас- примерно към HP Probook, ACER Extensa, Lenovo Z или Y серията или DELL Vostro. Има модели от тях за 750-900лв.
MIRO_073 - майстор
ig_ivanov написа:
Моят съвет е да не се насочваш към обикновените серии лаптопи. При тях е спестено от всичко за да са евтини- и здравина на корпуса, и от качество на изображението, и от най-важното- от адекватно охлаждане. По-добре се насочи към малко по-висок клас- примерно към HP Probook, ACER Extensa, Lenovo Z или Y серията или DELL Vostro. Има модели от тях за 750-900лв.
Напълно съгласен конкретно за HP Probook http://ardes.bg/laptop/hp#!?min_price=700&max_price=900
DundyTheCroc - майстор
Предвид факта, че няма да се играят игри, гледай машини с интелски процесор и вградено видео, но ако може с по-голям диск и повече памет. Различните марки вече не са това, което бяха едно време, и няма смисъл да им се робува.
sstefanov - майстор
За сърф и филми не виждам смисъл да харчиш пари за нов лаптоп. Сегашният ти би трябвало да се справя безпроблемно с това.
Аз бих добавил памет и бих махнал Windows (ако вече не си го направил).
Последна промяна от sstefanov на съб сеп 13, 2014 10:00 pm, променено общо 1 път.
thinkpad - майстор
ig_ivanov написа:
по-висок клас- примерно към HP Probook, ACER Extensa, Lenovo Z или Y серията или DELL Vostro. Има модели от тях за 750-900лв.
Lenovo Y Ideapad имат склонност към прегряване, а HP Probook в тоя ценови диапазон не блестят с чак толкова високо качество. Отварял съм такива и не се водя по форумни легенди. Малко по-добре е обаче от някой потребителски клас, поне охлаждането е достъпно по-лесно. Общо взето за 900лв не може да се вземе същински бизнес и нагоре клас лаптоп, поне не и нов.

Тема "Предложете компютър до 800лв" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: