Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
hidrazin - майстор
Обещаните температури. На първата е без почти никакво натоварване - отворени 2-3 сесии в браузъра.
На втората е след 30 минути гледане на клипове от тубата и едновременно с това стрийм поток - някаква IPTV (RADIO MONTE CARLO).
Вижда се че температурата на двете ядра се е покачила с 10-тина градуса.
Лаптопа е без подложка и принудително охлаждане. Чистен е (и смяна на паста) преди 3-4 месеца.
Обаче е в помещение с температура около 23-25 градуса.
Просто не ми се ходи по ливадете за проби. :-D
Прикачен файл:
Temp normal 1.jpg
Temp normal 1.jpg (109.22 KиБ) Видяна 1441 пъти
Прикачен файл:
Temp normal 2.jpg
А за среброто - наистина е с най-добра топлопроводимост от металите. Диамант с такъв размер и форма трудно ще се намери. :cool:
А за среброто какво толкова? Не знам с какви размери ти е подложката но ако е 20х20х2 мм е с обем по-малък 1см³.
Това са няма и 10 грама сребро. В момента по цени на борсата тези 10 грама струват по-малко от 10 лева - около 8,50 лева.
Ми то една подложка струва 4-5 лева.
Термо пад Thermal Pad - 30 x 30 x 1.5mm
Определено ако конструкцията позволява си заслужава. Не че чак толкова скъпо.
Пък като дойде време да го продаваш или изхвърляш, винаги може да си я прибереш.
:partyman:
MIRO_073 - майстор
ig_ivanov написа:
Искам да направя едно уточнение относно тия медни пластини- като нож с две остриета са.
Най-напред трябва да се знае точно с каква дебелина трябва да са- ако са по-тънки- няма да вършат работа, ако са по-дебели- има опасност при стягането на болтовете на охлаждането най-слабата част да не издържи и да се счупи- обикновено това е кристала на чипа.
Има още една причина производителя да сложи термопроводяща подложка вместо медна пластина- това е различното температурното разширение на различните материали. "Термогумата" обира разликата в коефициентите на системата спойки-чип и радиатор защото е еластична, докато медната пластина не е и пак след време се счупва най-слабото място.
Ако имате твърдо закрепящ се радиатор (примерно на затягащите болтчета няма пружини) медната пластина изобщо не е за препоръчване.
Предвидил съм го. Има регулиращи натиска пружини на болтовете на графичния процесор. Благодаря за споделеното мнение.
MIRO_073 - майстор
hidrazin написа:
Обещаните температури. На първата е без почти никакво натоварване - отворени 2-3 сесии в браузъра.
На втората е след 30 минути гледане на клипове от тубата и едновременно с това стрийм поток - някаква IPTV (RADIO MONTE CARLO).
Вижда се че температурата на двете ядра се е покачила с 10-тина градуса.
Лаптопа е без подложка и принудително охлаждане. Чистен е (и смяна на паста) преди 3-4 месеца.
Обаче е в помещение с температура около 23-25 градуса.
Просто не ми се ходи по ливадете за проби. :-D
Прикачен файл:
Temp normal 1.jpg
Прикачен файл:
Temp normal 2.jpg
А за среброто - наистина е с най-добра топлопроводимост от металите. Диамант с такъв размер и форма трудно ще се намери. :cool:
А за среброто какво толкова? Не знам с какви размери ти е подложката но ако е 20х20х2 мм е с обем по-малък 1см³.
Това са няма и 10 грама сребро. В момента по цени на борсата тези 10 грама струват по-малко от 10 лева - около 8,50 лева.
Ми то една подложка струва 4-5 лева.
Термо пад Thermal Pad - 30 x 30 x 1.5mm
Определено ако конструкцията позволява си заслужава. Не че чак толкова скъпо.
Пък като дойде време да го продаваш или изхвърляш, винаги може да си я прибереш.
:partyman:
Ама това не е с натоварен процесор :?
hidrazin - майстор
С какво да ти го натоваря? И да, вероятно ще вдигне по-високи температури.
:partyman:
MIRO_073 - майстор
С Aida 64. В по-горен пост ти описах. А тая снимка снощи съм заспал и близо 9 часа е вървял теста.

Прикачен файл

Untitled.jpg
MIRO_073 - майстор
Здравейте

Сложих WIN 10. Необходимите драйвери. Абе звука много намаля спрямо WIN 8.1 и 7 където бях с тях преди това.

Накой има ли такива наблюдения?
montoya - майстор
Тая бъгавиня десетката, още няма написани драйвери като хората :?
ArturDent - Почти Безобиден
Ползвай Fn клавиша + Усилване на звука от клавиатурата на лаптопа.
MIRO_073 - майстор
ArturDent написа:
Ползвай Fn клавиша + Усилване на звука от клавиатурата на лаптопа.

Да. Пробвал съм. То това регулира мастер волумето.
montoya написа:
Тая бъгавиня десетката, още няма написани драйвери като хората :?
Абе да. И аз така си мисля. Понеже нали е HP и тегля драйверите от страницата на HP. Нали там им правят нещо....де да знам.
http://h20566.www2.hp.com/portal/site/h ... .199480143

Тема "HP probook 4540s" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: