Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
ig_ivanov - специалист
kalpev написа:
Свали си версия 1.4 от на втората платка и си ъпдейтни BIOS-а за твое успокоение.
Иначе, PC-то ти е старичко. Пробвай в BIOS-a да сложиш SATA as RAID, после виж конфигурациите и как ще работи.
Решението му го коментирахме в един друг форум- дъното му е ОЕМ, произведено от MSI за Packard Bell. BIOSите на страницата на MSI няма да му свършат работа.
Компютърът му е Packard Bell iPower X9650. Ще трябва да си кара без оптимизацията на диска.
drastar - специалист
ig_ivanov написа:
Решението му го коментирахме в един друг форум- дъното му е ОЕМ, произведено от MSI за Packard Bell. BIOSите на страницата на MSI няма да му свършат работа.
Компютърът му е Packard Bell iPower X9650. Ще трябва да си кара без оптимизацията на диска.
За съжаление няма по нов биос, ще карам със стария и някой ден ще сменя компа.
Благодаря на всички включили се.
:partyman: :partyman:
MIRO_073 - майстор
SSD -то е монтирано. WIN 8.1 също. Време за зареждане до вход в уиндоуса 10 сек с въвеждане на паролата и до десктоп - 15 сек. Доволен съм. Благодаря на включелите се.
MIRO_073 - майстор
Уфффффф............
В тия жеги ми прегрява лаптопа. Може и да е нормално ама мисля че не е. Процесора ми стига над 100*С -Mobile DualCore Intel Core i5-2450M, 3100 MHz (31 x 100). Почистих го скоро от насъбралите боклуци в радиатора и е по-добре. Обаче забелязах, че откакто сложих WIN 8.1 ветилатора не си повишава оборотите при нужда. А с WIN 7 го правеше. При нужда бучеше яко. Ъпдейтнат е и BIOS-a с последна версия. Мисля си или някоя опция в биоса не е разрешена, която не зная или нещо се е прецакало не знам. Дайте съвет. 100*С ми се виждат бая много. Процесора си понижава честотата за да се съхрани и яко насича и си намаля пройзводителноста , когато е натоварен. Взех му и охладител за под него. Паста не е сменяна. Лаптопа е на 2 години и полвина.
MIRO_073 - майстор
Смених пастата на процесора и проводящата гума на графичния процесор. Сякаш е мааааалко по-добре. Никой ли не си следи машината бе хора? Няма мнения.
hidrazin - майстор
:? Лаптоп само на работата. Процесор Intel® Core™ i5-3210M и 7-мица. На пролет виеше малко.
Като му извадих "ватата" от радиатора, сменена паста навсякъде и термопроводящите подложки.
Вентилирана подложка няма. Сега почти не се чува.
:partyman:
MIRO_073 - майстор
hidrazin написа:
:? Лаптоп само на работата. Процесор Intel® Core™ i5-3210M и 7-мица. На пролет виеше малко.
Като му извадих "ватата" от радиатора, сменена паста навсякъде и термопроводящите подложки.
Вентилирана подложка няма. Сега почти не се чува.
:partyman:
Пусни Айда64 да ми кажеш температурите??? На датчик ги показва. Аааа и моя лаптоп НЕ бачка на климатик.

П.П. Когато я пуснеш в трай иконите долу в дясно с десен клавиш има "инструменти"-> "тест за стабилност" Товари процесора на 100% и се вижда дали процесора получава така наречения "тротинг" или демек си намаля честотата като прегрее. Показва и температурите.
hidrazin - майстор
Ще ама другата седмица. Сега излизам в нелегалност. :-D
:partyman:
MIRO_073 - майстор
hidrazin написа:
Ще ама другата седмица. Сега излизам в нелегалност. :-D
:partyman:
ОК. Приятна нелегалност :-D
MIRO_073 - майстор
hidrazin написа:
Ще ама другата седмица. Сега излизам в нелегалност. :-D
:partyman:
Още ли си в нелегалност :?: Ако е така.....завиждам ти :-D И аз искам.

Тема "HP probook 4540s" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: