• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
nikolson - майстор
Алармирам, че в нета "броди" опасен вирус. Аз се отървах само с един "заразен" компютър, но колеги в "кабинета на доктора" ми се оплакаха, че при тях са 26. Вирусът е троянец и криптира информацията на хард диска. Не съм сигурен, но "по пътя на мъжката логика" стигам до извода, че прониква през пощата.
nikolovvd - майстор
Точно така е!
Затова внимавайте с отварянето на непозната поща, т.е. от непознат подател.
Да, ама не! Пусто любопитство! :-D
nikolson - майстор
И не само непознати. Някои изглеждат познати. Племенникът ми си заключи телефона, а си забравил паролата на пощата, защото не я полвал. Съответно Ментел не щат да му я дадат, а го препращат към Епъл, обаче той, както казах си е забравил пощата, а оторизацията му е правена през нея. Пращахме писма през моята (нещата бяха ноември миналата година). Маймуните явно прихващат ключови думи и озаглавяват писмата с тях. Бях на косъм да отворя писмото, нещо ме бутна да пратя запитване до Епъл и ми отговориха, че не са пращали такова писмо. Изтрих го. Но, като телефонните измамници, принципа е "мултилевъл", само че хоризонтален.
thinkpad - майстор
Крипто-локер? Е, и? Излиза ви и хубаво съобщение да платите. Върви с мейла и не само. Малко култура на ползване и се избягва. На мои системи никога не съм имал никакъв вирус, освен ако умишлено не съм вкарал такъв(във виртуална машина)
nikolovvd - майстор
И актуализираната антивирусна програма също помага съществено.
raiderss - напреднал
Аз си изпатих от този вирус, ако някой е намерил лек да си оправя информацията, че 2ГБ снимки заминаха, другото не беше важно, но е доста неприятно. Без формат не можах да го премахна напълно от компютъра.
hidrazin - майстор
raiderss написа:
...ако някой е намерил лек да си оправя информацията,....
Съжалявам. Шансът клони към нула. Прочети внимателно тук първия пост:
http://forum.drweb.com/index.php?showtopic=315563
:partyman:
nikolson - майстор
Засега не. При мене е по-лошо (то всеки си знае де), освен информацията, която някак ще я възстановя, ми замина софтуера и ще трябва да купувам нови лицензи.
Тинки, на компютъра работи служителка, на която отварянето на пощата е едно от задълженията. Макар да е предупредена да внимава, няма гаранция за тези неща. Пак казвам, допускам че се прихващат ключови думи и писмата се адресират според тях.
ralon - помощник
Като написах в Гугъл "decryptcryptolocker" излизат много страници със безплатен софтуер за декриптиране.
Незная дали ще помогне но пишат добри отзиви. Някой ако е опитвал , моля да сподели.
p.s. Сега е зачетох по внимателно на https://www.decryptcryptolocker.com/ . Доколкото разбрах искат само
да им изпратиш имеил и един криптиран файл несъдържащ лична информация. Те щели да го декриптират и да изпратят кода за да си оправиш другите файлове.
nikolovvd - майстор
От Ноември миналата година, след като за първи път този вирус атакува, минах на една проста система. Всичките си архиви ги прекръстих, примерно от ZIP на IP или нещо друго. На по-късен етап започнах да си криптирам информацията с програмка като тази - http://www.areca-backup.org/.
А и да не забравя, архивите ми са с парола. Вече 3 или 4 атаки ги преживях без да регистрирам поражиния, но знае ли човек.
Никога не е късно да стана за резил! :lol:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Опасен вирус" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: