Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
enviro - специалист
ами добре но в другия рутер няма такова нещо като Enable wds bridging :?

добре намерих го намерих си и мрежата която трябва да се закача има нещо най долу за някаква парола оставам го празно и му давам сеив след това ккаво се прави?
peterstamov - специалист
Представи си, че втория рутер ти е лоптоп и се свързваш безжично. Търсиш мрежа, вкарваш парола и се свързва. Ако има настроена парола трябва да я вкараш в полетата, които си видял. Нямам такива рутери покрай мен и не мога да ти кажа подробно. Просто скоро правих такава мрежа с TP - линкове!

Рестарт на рутера е задължителен!
Виж това клипче може да ти помогне!

Хубаво е и да им писнеш отделни IP- в една подмрежа за да знаеш с кой си свързан!
Някакви насоки тук.
И още ....


DHCP -го изключвай последно, че ако не можеш да си вдигнеш IP ръчно, няма да имаш достъп до рутера и тр. да го ресетваш.
ArturDent - Почти Безобиден
thinkpad написа:
И как по-точно тества, че минават 450Mbps? Пускал ли си някой нагревателен уред по линията? Старите 200Mbps TPLink-ови Powerline адаптери имаха доста сериозни проблеми и между 2 близки помещения в действителност трудно правиш 30Mbps. Бяхме го тествали с познати от една фирма подобно решение и се получиха незадоволителни резултати.
Да не говорим, че 450Mbps point to point, не означава интернет с такава скорост и останалата част от мрежовата инфраструктура ограничава скоростта. А и ако го ползваш безжично, няма да ти се получи с 450-те, по-високи от AP-то. Общо взето за Powerline адаптерите има и доста негативни отзиви и не само от мен.
И ся, к'во ... да ти обяснявам как ми е организирана вътрешната мрежа ли? Или силовата мрежа ?
Ами поразтърси се из темите и ще видиш че и двете съм ги правил аз, заедно с къщата...
Ако искаш вярвай, ако не искаш недей. Демонстрация как да ти направя... ?
А пък дали стига 400 MB, 30 MB или 3MB за Интернет стига...

П.П. Филм Full HD 1080p си върви без проблем и на мен това ми стига.

П.П.П. За протокола линията е такава:
3х4м² х 10м -> табло -> 3х16м² х 20м -> 3х4м² х 8м
Другото е GB мрежа
thinkpad - майстор
ArturDent написа:
Ако искаш вярвай, ако не искаш недей. Демонстрация как да ти направя... ?
Обяснявам само моят опит, както и на колеги. От там авторът да си направи сметката, че няма гаранции дали ще работи пълноценно, а от там човек като мен лично би избрал друг вариант, който със сигурност работи.

Тема "Свързване на два рутера безжично?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: