Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
profesionalist_wood - майстор
toolegittoquit написа:
profesionalist_wood написа:
Така ли трябва да изглежда джавата като я инсталирам? :? Понеже така чух от някои
JavaRuntime-а инсталира ли го? Направи ли това със системните променливи, което по-рано посочих? Трябват ли ти напътствия? Какво точно си правил и какво не?
Относно Eclipse - не съм уверен, че това е IDE-то Eclipse, което си го дал на картинката. Освен ако стилово не е барнато. Последно преди година пипнах Java и не съм толкова в час с изгледа на IDE-то, но според мен това не е външният вид на Eclipse след инсталация.


Така излиза моя еклипс на компютъра ми както съм показал на снимката ми долу :?

Иначе следвах инструкциите от клиповете,само че са различни начините за джавата
https://www.youtube.com/watch?v=pmHKemICFI8
https://www.youtube.com/watch?v=35NUuhmQuB4


Иначе преди време видях на мониторите бяха със такива скинове в залата https://www.youtube.com/watch?v=O4rBRpmyzAQ

Прикачен файл

moi eklips.jpg
Gnus - специалист
Това "moi eklips" си е наистина еклипсът.
Това от клипчето е друга среда - IntelliJ Idea, която също е за препоръчване.
Джава рънтайм не е нужно да инсталираш, защото на теб като девелопер ти трябва JDK, а рънтаймът е включен в него.
Системни променливи не е нужно на ръка да сменяш. Засега.
Не разбирам защо сваляш джава ЕЕ и еклипс ЕЕ. Свали си последното JDK и си готов.
И ето този еклипс.
profesionalist_wood - майстор
Gnus написа:
Това "moi eklips" си е наистина еклипсът.
Това от клипчето е друга среда - IntelliJ Idea, която също е за препоръчване.
Джава рънтайм не е нужно да инсталираш, защото на теб като девелопер ти трябва JDK, а рънтаймът е включен в него.
Системни променливи не е нужно на ръка да сменяш. Засега.
Не разбирам защо сваляш джава ЕЕ и еклипс ЕЕ. Свали си последното JDK и си готов.
И ето този еклипс.
А каква е разликата между ЕЕ и последната версия от линка който си дал?
Все пък хората ми бяха пратили линк http://www.oracle.com/technetwork/java/ ... 33151.html и аз естествено цъкнах на него :?
Gnus - специалист
За джавата в твоя линк има много възможности и не знам коя избираш, затова ти давам по-конкретен линк.
За еклипса ЕЕ съдържа повече неща, които не ти трябват (например JSP и сървлети). При обикновения еклипс със джава ИДЕ има по-малко потенциални източници на проблеми.
Като прехвърлих темата още ведвъж, се запитах дали си взел 32 или 64 версии. На ХП си, нали?
profesionalist_wood - майстор
Gnus написа:
За джавата в твоя линк има много възможности и не знам коя избираш, затова ти давам по-конкретен линк.
За еклипса ЕЕ съдържа повече неща, които не ти трябват (например JSP и сървлети). При обикновения еклипс със джава ИДЕ има по-малко потенциални източници на проблеми.
Като прехвърлих темата още ведвъж, се запитах дали си взел 32 или 64 версии. На ХП си, нали?
Ами със 64 битовата версия съм с Уиндоус 8. Иначе благодаря за разясненията :partyman:

Погледнах в нета че IntelliJ IDEA може да се работи със Ultimate за джава ЕЕ а не с Community
Gnus - специалист
Ако еклипс ЕЕ ти работи, остани си с него.
Успяваш ли да компилираш и подкараш програма?
profesionalist_wood - майстор
Gnus написа:
Ако еклипс ЕЕ ти работи, остани си с него.
Успяваш ли да компилираш и подкараш програма?
Еклипса вече бачка :partyman:
Ся,като за начинаещ ще търся готови примерни решения за решаване на задачки.Можеш ли да ме ориентираш някъде да си сваля? Аз търся преведена литература за да ми се обясни какво означават символите && >> ! % operation N ,++ увеличение на променливи величини.....

Ся не съм сигурен какво ще науча в първия модул за 24 часа на курса :? Някои ми казват че с месеци били нужни за да овладея програмата и за 24 часа нямало да ми свърши работа,освен да ми дадат базови познания. Между другото модулите били 3 ама останалите 2 не ги плащаш ако издържиш теста :lol:
Gnus - специалист
Аз не съм минавал по този път, но едно бързо търсене даде едни много сносни лекции по джава: http://lubo.elsys-bg.org/java_and_eclipse/ .
За съжаление в повечето курсове по джава се набляга на работата с класове и обекти, а операторите, част които цитираш, са поизоставени.
Но те са 99% същите като в Си и можеш да ги прочетеш там. Може би се счита, че бъдещият джавар вече има подготовка по Си, не знам. Преди 20-тина години, когато джава прохождаше може и да е било така, но вече едва ли...
toolegittoquit - майстор
Gnus написа:
Но те са 99% същите като в Си и можеш да ги прочетеш там. Може би се счита, че бъдещият джавар вече има подготовка по Си, не знам. Преди 20-тина години, когато джава прохождаше може и да е било така, но вече едва ли...
Когато аз почнах да уча Жаба в университета, вече бях имал подготовка по C++. В 50% от времето ни казваха, че нещата в Жаба са като в C++ с малки разлики. В другата част - специфични. Но честно да ти кажа, с Жаба съм нямал желание да се занимавам.
profesionalist_wood - майстор
Обаче съм учил в училище BASIC,Comenius Logo,Pascal.... амааа нямам никакъв спомен,било е преди десетилетия :lol: а и не съм се занимавал сериозно с тези неща въпреки че съм силен в математика и информатика.... А и малко преди края на соца ни беше донесъл близък от запад компютър с харддиск :razz: Цъкал съм безцелно с Паскал писан от 70-те и 80-те за забавление

Тема "Java 8" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: