Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
profesionalist_wood - майстор
Трудно ли се инсталира джавата бе? Аз опитах ама нещо не се получава дори от сайта им да изтегля приложенията пак не ще дори да е в компютъра :?
http://www.oracle.com/technetwork/java/ ... 33151.html

Еклипса....нещо не се получава също. :x Явно проблема е в компа :shock:
http://www.eclipse.org/downloads/packag ... /mars2-rc3
Lisko - майстор
Жена ми си инсталира всичко сама, еклипса и прочие, като почна да учи джавата. Не помня нещо да е имало проблеми.
profesionalist_wood - майстор
Дори вървях стъпко по стъпка по клипа и нищо. На какво ли се дължи.... :?
https://www.youtube.com/watch?v=pmHKemICFI8
toolegittoquit - майстор
profesionalist_wood написа:
Еклипса....нещо не се получава също. :x Явно проблема е в компа :shock:
WindowsXP ли ползваш?
profesionalist_wood - майстор
Windows 8
64 bit


Засега успях да инсталирам шибания еклипс марс
Ама Джавата....още се мъча
toolegittoquit - майстор
profesionalist_wood написа:
Windows 8 64 bit Засега успях да инсталирам шибания еклипс марс.. Ама Джавата....още се мъча
Какви съобщения/грешки ти дава? С каква цел искаш да сложиш Eclipse, като NetBeans нещо изглежда идея по-читав? Аз лично не се занимавам с Жаба и ползвам CodeBlocks за това, което ми е необходимо.
profesionalist_wood - майстор
понеже в учебната програма е заложена да се обучаваме на джава и еклипс.
Ама идея си нямам как ще успея да я инсталирам до понеделник :? Иначе както си я правя инсталацията както е по клипа,единствено на cmd командите не излизат като напиша javac не излизанищо под него. Kакто и на папката Text Document дори да сложа накрая .java
toolegittoquit - майстор
profesionalist_wood написа:
понеже в учебната програма е заложена да се обучаваме на джава и еклипс.
Ама идея си нямам как ще успея да я инсталирам до понеделник :? Иначе както си я правя инсталацията както е по клипа,единствено на cmd командите не излизат като напиша javac не излизанищо под него. Kакто и на папката Text Document дори да сложа накрая .java
Учебна програма? Това някакъв курс ли?
Сигурно ще се наложи да вкараш пътя на директорията на java инсталацията като системна променлива. В клипа е показано. Аз съм имал проблеми с други неща, които пискат за липса на път/системна променлива къмто тях.
Надявам се - знаеш какво хващаш. Java е един много капризен език по начало. Не е много за начинаещи.
profesionalist_wood - майстор
Пращат ни на курсове та така.
Иначе тъпата джава ми изяде нервите и още не е инсталирана=
Така ли трябва да изглежда джавата като я инсталирам? :? Понеже така чух от някои

Прикачен файл

javaa.png
toolegittoquit - майстор
profesionalist_wood написа:
Така ли трябва да изглежда джавата като я инсталирам? :? Понеже така чух от някои
JavaRuntime-а инсталира ли го? Направи ли това със системните променливи, което по-рано посочих? Трябват ли ти напътствия? Какво точно си правил и какво не?
Относно Eclipse - не съм уверен, че това е IDE-то Eclipse, което си го дал на картинката. Освен ако стилово не е барнато. Последно преди година пипнах Java и не съм толкова в час с изгледа на IDE-то, но според мен това не е външният вид на Eclipse след инсталация.

Тема "Java 8" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: