Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
kolev_k - специалист
Здравейте Хора.Външен хард 2ТБ Toshiba,от малките (със захранване от USB-то),снощи на лаптопа си работеше безупречно.Затворих лаптопа,той мина в спящ режим.Тази сутрин го закачам на големия комп и експлоара ми показва една единствена папка 18GB,a properties на харда ми показва 500GB запълнено пространство.Пробвах рестарт на компа,пробвах смяна на портовете,нищо.Какво да правя,дайте идеи,много ще съм благодарен!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
А през лаптопа какво ти показва?
kolev_k - специалист
Лаптопа е на работа и още не съм пробвал,в четвъртък ще мога да кажа.Или утре ако не ме домързи да отида до работата.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Meн не ме мързи да ти мисля проблема, я се напни и опитай да направиш връзката. Това е нещо като вирус. Разгледай наличните файлове, един по един, подробно. Нещо необичайно в имената, разширенията, размерите....
ArturDent - Почти Безобиден
Най-вероятно компютъра в къщи е старичък....
kolev_k - специалист
n_a написа:
Meн не ме мързи да ти мисля проблема, я се напни и опитай да направиш връзката. Това е нещо като вирус. Разгледай наличните файлове, един по един, подробно. Нещо необичайно в имената, разширенията, размерите....
Как да ги разгледам,като както казах те не се виждат.Вижда се само една папка със снимки JPG,която беше записана след като се появи проблема.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
За 3 месеца не се реши проблемАт?
МКМ!
И на компа и на лаптопа едно и също?
montoya - майстор
Направи си една флашка с линукс и пусни в лайв режим. С него ще можеш да видиш всички файлове
Gnus - специалист
Не казваш каква е операционната система. При тези проблеми, предполагам, някой уиндоус.
Не казваш и каква е файловата система на драйва. 2ТБ е практическият максимму на НТФС, но може и да е по-зле: https://technet.microsoft.com/en-us/lib ... 38432.aspx

kolev_k написа:
Posted: Tue Mar 22, 2016 11:53 am
Лаптопа е на работа и още не съм пробвал,в четвъртък ще мога да кажа.Или утре ако не ме домързи да отида до работата.
То и мен ме мързи понякога, ама 3 месеца да не стигнеш до работата...

Тема "Проблем с външен хард" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: