• 1
  • 2
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
бат Вальо - специалист
Здравейте
От вчера чета разни теми, но все нещо ми убягва и не мога да се справя с една задача.
Имам няколко IP Камери които закачам към рутер.
Имам 3G Модем тип бисквитка на Виваком Alcatel One Touch Y580D, който покрива с WIFI къщата ми.
Искам да вържа рутера с модема и да гледам камерите през интернет.
Камерите съм ги свързал и ги гледам през рутера. Регистрирал съм се в no-ip.com
Как да настроя рутера и модема ?
nikolovvd - майстор
Как ги гледаш с рутера?
Като се вържеш в локалната мрежа на рутера и скачаш от IP на IP или с програма?
ig_ivanov - специалист
Доколкото ми е известно- мобилните оператори НЕ раздават реални IP адреси на мобилните устройства, а частни (които са част от мрежата им, примерно 10.хх.хх.хх). Освен това на този частен адрес има активиран NAT, за да не може да виждаш другите устройства в мрежата. Без специалната намеса на Виваком няма да можеш да гледаш камерите отвън. Освен това трябва да се променят настройките на всяка една камера, защото освен IP има и съответен порт за достъп (един порт не може да се насочи едновременно към два и повече IP адреса). Затова е най-добре да си потърсиш кабелен доставчик на интернет, който "раздава" публични IP адреси.
nikolov333 - майстор
То най-добре кабелен ама като няма с мобилен става през DDNS като noip..има настройки за DDNS на рутера с които се логва към DDNS сървъра и може да се достъпва през www без проблем, но с ниска скорост разбира се..
Nimi - специалист
Зависи от камерите. Напоследък повечето които срещам си имат P2P Claud и не се нуждаят нито от рутиране нито от статично IP.

Провери дали камерите поддържат UPnP функция за да не си играеш с рутиране.

По ми е интересно как ще вържеш модема към рутера :? Дано да има WiFi WAN.
Да не говорим, че уплоуда ти през бисквитката ще никакъв.
@mu - напреднал
VPN клиент на рутера при камерите а домашния ти рутер го правиш VPN server, достъпваш ги на домашното IP. С тая "бисквитка" каква скорост на upload имаш ?
gecata82 - специалист
Здравейте . Имам следния проблем IP камери Hiksvizoin трябва да ги подкарам през Wi Fi рутер на vivacom но не успявам, системата не открива DVR-a и не успявам да видя камерите , просто изписва че мрежата е недостъпна. От Viva com казват че портовете на рутера са отключени но някъде изглежда бъркам, иначе със домашният ми интернр всичко си тръгва. Ще се радвам ако някой може да ми даде някакво решение на проблема . Благодаря предваритено.
krasi92 - майстор
Трябва ти статичен аи пи. Дръпни от сайта на фирмата hik-connect и се вържи със серииния номер на двр.
gecata82 - специалист
съб юли 09, 2022 5:42 pmkrasi92 написа:
Трябва ти статичен аи пи. Дръпни от сайта на фирмата hik-connect и се вържи със серииния номер на двр.
Трябва ли да си правя регистрация или мога да го дръпна и без нея.
  • 1
  • 2

Тема "IP камера през Рутер и 3G Модем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: