Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
colyo - специалист
Здравейте колеги.
Преди няколко дни се сдобих със смарт телевизор NEO FHD 40772. Оказа се че няма вграден WI-FI приемник и реших да му пусна интернет по лан кабел. Имам изведена розетка с RJ45 букса наблизо и пуснах кабел. Как ли не го мъчих, не се получава. Телевизора хваща IP-то на рутера, но интернета така и не "текна". Много е възможно и аз да греша някъде, та въпросът ми е къде да търся проблема.
Благодаря предварително.
ArturDent - Почти Безобиден
Настрой си телевизора да взема всичко по DHCP, което най вероятно е така.
И рутера да раздава адреси по DHCP.

Ако и това не стане - На телевизора
- статично IP - от локалната мрежа
- статичен DNS - този на рутера или тези на Google 8.8.8.8 и 4.4.4.4
- статичен Gateway - този на рутера
torbalan - Дървен философ
ArturDent написа:
Настрой си телевизора да взема всичко по DHCP, което най вероятно е така.
И рутера да раздава адреси по DHCP.

Ако и това не стане - На телевизора
- статично IP - от локалната мрежа
- статичен DNS - този на рутера или тези на Google 8.8.8.8 и 4.4.4.4
- статичен Gateway - този на рутера
Ако можеше - най-вероятно нямаше да пита по този начин...

Според мен - да търси съдействие от доставчика на интернет... Може по телефона да му помогнат, може да пратят техничи да свършат работата...

Е, може и да се наложи да се платят десетина лева за услугата...
ArturDent - Почти Безобиден
torbalan написа:
Според мен - да търси съдействие от доставчика на интернет...
Ако има Интернет на други устройства свързани към рутера, доставчика няма нищо общо. Той не "вижда" устройствата след рутера.

Аз залагам на грешен или липсваш Gateway/DNS.
torbalan - Дървен философ
ArturDent написа:
torbalan написа:
Според мен - да търси съдействие от доставчика на интернет...
Ако има Интернет на други устройства свързани към рутера, доставчика няма нищо общо. Той не "вижда" устройствата след рутера.

Аз залагам на грешен или липсваш Gateway/DNS.
Някои от доставчиците (дори не е задължително да е доставчика) предлагат срещу десетина лева настройка на всякакви устройства свързани с интернет...

Настройките на ТСР-то не са по силите на незапознат човек...
nikolov333 - майстор
Абе цялата работа е да влезе в менюто на ТВ-то и да го настрои с "уизард-магьосника" :-D :lol: :lol:
П.П.Сега сериозно.. Пишеш модела на телевизора+network setup в Google и гледаш.. :cool:
https://www.google.bg/search?client=ope ... 8Afe2YGQBQ
https://www.google.bg/search?q=samsung+ ... 66&bih=658
colyo - специалист
Благодаря за примерните линкове, но за съжаление нищо не излиза по моя въпрос. Опитах и с WESTEL, пак същото.
Вчера пак правих експерименти и...........продължава сагата. Пуснах директен кабел от рутера към телевизора. Изписа, че устройствата са свързани и.........до там. Подхвърлиха ми идея да използвам кръстосан кабел........резултата беше малко по добър, но като цяло до тръгване на интернет не се стигна. Като натисна бутона на дистанционното с глобуса, излиза една въртележка и върти ли върти, но нищо повече не се случва.
Сега ме гложди една глупост. След като има парола за wi-fi мрежата, дали като е през кабел пак няма да иска парола и ако иска защо не ми излиза прозорче за попълването и?
nikolov333 - майстор
Когато е с кабел не е нужна парола..единственното, което се сещам е да са зададени ограничения в рутера по MAC адрес.. Кой ти е настройвал рутера, когато го монтирахте..?
colyo - специалист
Рутера го настройваха от Спектрум Нет (М-ТЕЛ), докато бях техен абонат. След като се преместих, въпросният рутер остана втори по веригата и не са му правени повече настройки. Имам още един рутер на втория етаж, който е първи по веригата и ми го настроиха дистанционно от доставчика.
nikolov333 - майстор
Според мен има някакъв проблем с настройките на рутера.. В момента има ли включени други компютри с кабел към него?

Тема "Интернет към смарт телевизор по лан кабел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: