Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
Mc Queen - специалист
Здравейте колеги.
От известно време ме мъчи един проблем с настолния компютър.
Когато прехвърлям някой филм ( не повече от 5GB ) на флашка, за да я гледам на телевизора.
Прехвърлянето ми отнема около 1 час, и повече.
Преди нямах такива ядове.
Файлове с такъв размер ми се прехвърляха за максимум 5 минути.
Потърсих в мрежата някой с подобен проблем, но не намерих решение на моя проблем.
Флашката си е наред.
Един и същ файл от други компютри се прегвърля бързо, обаче от настолния ми къса нервите.
Какво може да се е прцакало?
Компа е с Windows 7 от поне 3-4 години ; антивирусната е някаква безплатна 360 Total Security.
Дали не плаче за преинсталация ?
Поздрави
Mc Queen
toolegittoquit - майстор
В предният панел ли поставяш флашката или отзад? Деинсталирай USB контролерите от Device Manager и рестартирай.
infomar
И аз имах подобен проблем - виновен е уиндоуса... трябва някакво почистване или ако не ти е проблем преинсталация.... изчистване на някакви неща в него...Специалистите могат точно да кажат, но при мен беше той главният виновник, въпреки, че видимо си работеше добре.
Mc Queen - специалист
toolegittoquit написа:
В предният панел ли поставяш флашката или отзад? Деинсталирай USB контролерите от Device Manager и рестартирай.
И на двете места е еднакво бавно по 1 час, за 4,5GB филм.
Пробвах и с деинстала и рестарт . Няма ефект.
Явно ще се прави преинсталация. Както предлага колегата: infomar.
Поздрави:
Mc Queen
nikolovvd - майстор
Понякога при по-строги настройки на антивирусната програма се получава подобен ефект.
В някой случаи флашката дори не се вижда като устройство докото не свърши сканирането, както става при ESET 5, когато е настроена да сканира всеки външен носител.

Тема "Бавно прехвърляне на файлове на USB flash memory" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: