Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
nikolovvd - майстор
Lisko написа:
В Канада има 2 неприятни елемента ...
На този континет всички е бизнес. Ако можеха и такса за въздуха щяха да ви сложат. В България само мобилния Интернет има ограничение от 2500, 3000, 4000 и т.н. GB на месец.
ЗА СЕГА! :lol:
toolegittoquit - майстор
nikolovvd написа:
В крайна сметка не правите нищо незаконно, а само уплътнявате ползването на Интернета до възможния максимум!
Те щото са тъпи и въобще не могат да проверят пътя на информацията. Това става само при дебилни доставчици, които ползват сапунерки. При останалите е възможно да се направи така, че един акаунт да може да излиза само от 1 точка, от 1 суич и никой друг. Тогава всеки, който прави шмекериите ше фане дедовия на шефа на доставчика. И стига с тези провайдери. Интернет доставчик. [-X
nikolovvd - майстор
И какво значение има от къде съм се включил. Нали съм си платил за месеца и съответната скорост. Да не мислиш, че някой ще накичи по стълбовете суичове по за 200-300 лева на Сиско? Дори не купуват сучове в кутии, а само платки по 10-15 лв., които сменят като издумкат след поредната гръмотевична буря.
Като си пусна мобилния Интернет, има ли значение дали ще се включа от Видин, Ямбол или София. Много филми гледаш.
toolegittoquit - майстор
nikolovvd написа:
И какво значение има от къде съм се включил.
Значението е да платиш 2 пъти. И няма смисъл да философстваме. Нормалните доставчици използват подземни оптични мрежи и изкарват крайни точки при клиентите. Не стига, че съм се занимавал с това, ами и съм с висше образование в тази област. Мога да те накарам да си платиш не 2, ами и 5 пъти ако искам. Ще ти изследвам съдържанието на пакетите и ще ти записвам информацията, която да предавам на ЦРУ. Не стига, че ще ти ограничавам скоростите, ами ще го правя и когато поискам. Ще те огранича и от къде да ползваш интернет и как да го ползваш. Ще ти отрежа торенти и портове и ще ти оставя само HTTP и FTP. :-D
Пък ти ако искаш си пускай мобилният интернет. Да, ама там има лимит, а ти искаш жица, нали така? Да си подписвал договор, който включва преносимост на стационарната интернет връзка? :-D :partyman: :partyman:
Нищо лично, просто мислите много детски в тази тема. Това, което може и го правите се случва само защото сульо и пульо правят интернет доставчици или просто не им пука за шмекерии на дребно. :) И да, единият ми курс навремето е бил CISCO рутери - контрол, рутиране, конфигурация. :partyman:
nikolovvd - майстор
За да разбериш какъв ми беше доставчика, ще ти разкажа една случка от преди, когато ползвах кабелен Интернет.
В продължение на 1 месец са ме издирвали, защото си бях организирал нещата така, че дърпах почти целия трафик на Видин, а ти ми обясняваш как щели да ми направят незнам си какво.
Масово в тези фирми се наемат завършили ученици, които не само не знаят как да кримпват RJ45 ами не бяха чували за Сиско и Сиско академия. При чисти 300-400 лв. заплата кой ще се хване на работа и при това с образование по мрежи, а за диплома от Сиско да не говорим?
От друга страна, когато се появи Windows 7, лицинзите от Microsoft за служебните ни компютри ни даваха право да ползваме ОС и на домашните си машини. Та в този ред на мисли, не сме открили топлата вода. :)
Lisko - майстор
Тая хватка с нета на работа, някак си изключва опцията жена ти да си седи в къщи и да браузва докато ти си на работа :)
@mu - напреднал
"Дори не купуват сучове в кутии, а само платки по 10-15 лв.," Само да вметна, че въпросните платки поддържат VLAN
а провайдерите точно така те ограничават физически къде да ползваш нета [-X
FM STEREO - специалист
Hotspot с парола за достъп е!

Прикачен файл

oie_2610327mSR6KQMt.jpg
oie_2610327mSR6KQMt.jpg (19.73 KиБ) Видяна 1321 пъти
nikolovvd - майстор
Стандартно е admin, а ако е сменена паролата само собственика може да каже.
toolegittoquit - майстор
Тоя хотспот не се администрира така както си мислите. Едва ли ще има admin оставен. И се генерират поредици потребителски имена/пароли с определена валидност. Шансът някой да си гепне интернет от такъв клони към нула, ако не се налучка служебно име/парола, които са оставени. Едва ли някой, който може да подкара хотспота е толкова тъп, че да остави такова.

Тема "Питане за Hotspot" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: