Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
kuger - майстор
По молба на едно момче от село купих флашка. Иска да му кача филми, които ще гледа на плеър /не му знам марката/. Какъв формат да ползвам, преди да кача филмите? FAT или NF... , че да му върши работа?
sstefanov - майстор
Тя би трябвало да си е форматирана. Така ги продават.
jordanvass - майстор
Да, форматирани са заводски, но моята беше на FAT и се наложи да сменя на NTFS, за да мога да записвам големи файлове. Щом е за филми, FAT не върши работа.
gogo7777 - майстор
Аз нямам проблеми с филмите. Форматирам на FAT, но файловете не са големи.
jordanvass - майстор
Проблемът не е в това, че FAT записва филмите по-лошо от NTFS, а в това, че не можеш да записваш файлове, по-големи от 4GB. Ако те устройва да гледаш филми с малък файлов размер, респ. с лошо качество - ок. На 4GB не можеш да запишеш филм дори на 720p. Вече почти всеки телевизор поддържа 1080p, а и филми с такова качество колкото искаш. Трябва ли да се лишаваш от хубаво качество, само защото те е домързяло да си преформатираш флашката?
kuger - майстор
Благодаря, DVD ще са филмите.
djjimmy66 - специалист
Форматирай в NTFS.
nikolovvd - майстор
+1
Това ще ти спести главоболия в бъдеще, защото сега масово се ползва 720р и 1080р, но 4к и 3D чукат на вратата на всяка къща и някъде са се настанили трайно.
От друга страна, ако паметта е 4 GB няма значение какъв е формата, но ако е 8, 16 или 32 GB задължително NTFS!
hidrazin - майстор
А що да не е форматирана в exFAT ?
:partyman:
kuger - майстор
hidrazin написа:
А що да не е форматирана в exFAT ?
:partyman:
Взехте да ме бъркате :? Това пък какво е и може ли да се намери в моя допотопен котор? А плеъра на младежа / съжалявам го, турче е, инвалид, при това и сирак/ дали ще върви на такъв формат?
Ще карам на принципа проба-грешка. Флашката е 16 Gb. Филмите са сваляни предимно от Замунда, но не на всичките плеъри в ПС-то ми вадят субтитри.
Ще помагам, свястно момче е. Запалил се е по видео плеъри с VHS, приготвил съм му един JVC за подарък.
Благодаря за идеите!

Тема "Флашка, форматиране?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: