Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
lov - майстор
Относно субтитрите след като ги изтеглиш винаги си ги преименувай със същото заглавие на филма или обратното. И един символ да има разлика плеера няма как да го прочете и трябва ръчно да го зареждаш ако може де. На компа това става лесно. Също зависи и в какъв формат са субтитрите. Някой също не се разпознават от плеерите по тази причина.
За формата ползвай както те съветваха по горе в NTFS но може да пробваш и exFAT. Принципно е по добър но дали плеера на момчето ще може да чете. Само с проба ще стане.
nikolovvd - майстор
lov написа:
... но дали плеера на момчето ще може да чете. Само с проба ще стане.
Те тук е заровено кучето! :lol:
Иначе exFAT се поддържа още от времето на Windows CE, Windows XP (включително 64 битовата версия), но трябва да е инсталиран SP2 поне. Не съм го пробвал само на Windows Server 2012 R2. :)
toolegittoquit - майстор
Опитай първо с NTFS, имай предвид обаче, че някои устройства не поддържат нито NTFS, нито exFAT. NTFS е система, която е чисто Microsoft-ска, също както и разширението exFAT. Втората направо Microsoft й държи патентите и това ограничава употребата на последните две.
Що иде реч за филмите - има значение какъв кодек е използван. Напълно е възможно да няма звук или да има аномалии, трябва с MediaInfo да видиш файла с какви кодеци е кодиран и да сравниш със спецификациите на кутийката, на която искаш да го пускаш.
За субтитрите - обикновено се поддържат 2 вида - SRT и още един. Езикът трябва да е на български настроен в кутийката, субтитрите като кодировка да са UTF-8. Трябва да са със същото заглавие като филма - дословно. Защото при някои кутийки можеш да избираш субтитри, другите пускат такива само ако се казват точно както се казва видео файла.
Общо взето това са доста сакати устройства тия кутийки.
nikolovvd написа:
Това ще ти спести главоболия в бъдеще, защото сега масово се ползва 720р и 1080р, но 4к и 3D чукат на вратата на всяка къща и някъде са се настанили трайно.
Истината е, че още 1080p едвам е дошло. Много съдържание не е в тоя формат. 3D на никакви врати не чука, защото по-голямата част от устройствата, които и в момента се продават не поддържат подобна фуннкция. За 4К да не говорим. Нито има масовост на оборудването, с което можеш да го пуснеш, нито има на какво да го гледаш с подобни резолюции. Голям телевизор не означава висока разделителна способност.
Почвате с това 3D да се изхвърляте. Още дори BD плеърите не са навлезли масово по домовете. Всичко това заради високите цени и факта, че българинът не купува филми, а гледа от торенти. А като теглиш от интернет, много по-бързо се тегли по-малък файл. За това още дълго ще има търсене на разни RIP-ове по 720p.
nikolovvd - майстор
Това че ти нямаш 4К или 3D телевизор, не означава че и при всички останали е така.
Това че все още има канали на SD, не означава, че това ще продължи вечно. Във Видин бяха пуснали тестово 3D канал по кабелната, но понеже не съм на кабелна, не знам какво става. Може хората да пускат 3D филми срещу заплащане по този канал.
Що се отнася за FHD, че то камерата (DVR-а) в колата ми снима с 1080р и си гледам на телевизора записите, а се замислям да я сменя с 4K, когато станат по-разпространени в някой красив ден.
toolegittoquit - майстор
nikolovvd написа:
Това че ти нямаш 4К или 3D телевизор, не означава че и при всички останали е така.
Не е важно какво има един или двама. Важно е процентното разпределение. От 100 канала на кабеларката да имам 10 канала, които са HD. От ефирните - само една.
Като говорим за FHD, не го знам тоя "DVR в колата". Да не е като 5000W китайска уредба. Много лесно се лъжете от резолюции. Има много други критерии за яснота на изображението. Като ще снимаш 4К, то цифровите фотоапарати от висок клас отдавна минаха 10 мегапиксела със снимки в RAW сериозни като обем. Ама въпросът ми е дали имаш компютър, лаптоп, телевизор или друго устройство, което може да подкара 4К, ама СЕГА. А колко други нямат и колко имат?
Последна промяна от toolegittoquit на съб май 14, 2016 1:17 pm, променено общо 1 път.
torbalan - Дървен философ
Самия плеър не може ли да форматира флашката и те така...


Или да ти каже модела на плеъра, защото може да се окаже, че не поддържа системата, която си избрал...
kuger - майстор
lov написа:
Относно субтитрите след като ги изтеглиш винаги си ги преименувай със същото заглавие на филма или обратното.
Това е сторено.
hidrazin написа:
А що да не е форматирана в exFAT ?
:partyman:
Оказа се, лаптопа го може.
sstefanov написа:
Тя би трябвало да си е форматирана. Така ги продават.
gogo7777 написа:
Аз нямам проблеми с филмите. Форматирам на FAT, но файловете не са големи.
Да форматирана на FAT, но ми вади едни простотии....
Плюх и в устата и я форматирах принудително на NTFS,, свалих филмите, субтитри вади на стария сандък /старото ПС/. Пробата ще покаже.

пп:Тинки, какви 3D те гонят? Няма кабеларка, няма нищо. Само плеър, младежа иска да гледа записани филми. На телевизор, който едва ли е върха, и плеър, който също едва ли е нещо върховно.
Това е!Довечера му я пращам /флашката/, придружена с около 15 диска с филми.
Дано го зарадвам!
Последна промяна от kuger на съб май 14, 2016 1:31 pm, променено общо 1 път.
nikolovvd - майстор
toolegittoquit написа:
не го знам тоя "DVR в колата". Да не е като 5000W китайска уредба. Много лесно се лъжете от резолюции. Има много други критерии за яснота на изображението.
Ето това е камерата, но си пусни клипа в тубата на 1080р качество.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3eeR8FZXJG4[/youtube]
На цифровите приемници за ефирната телевизия със сигурност има опция за форматиране и съм форматирал флаш памени на тях. Възможно е и на някой телевизорите да има такава опция.
До сега не ми се е случвало да сложа флашка и да откаже да я чете. Може би защото отдавна ползвам NTFS формат на устройствата си.
ArturDent - Почти Безобиден
От един проссс въпрос вие пак го докарахте до мерене на пишки...
kuger - майстор
За мен темата е приключена.

Тема "Флашка, форматиране?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: