Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
torbalan - Дървен философ
toolegittoquit написа:
torbalan написа:
Ако е с уиндоус, не виждам никакъв смисъл да се ползват антивирусни различни от секюрити есеншъл. Изобщо, като гледам темата - мирише ми на преинсталация :)
Точно MSE не е от най-бързите. Моля те, гледай си АЕЦ-вете, защото ако и там ги действаш така, да се махам от тука, че Козлодуй 100% ще гръмне.
infomar написа:
...
Хайде да не бързаме с преинсталацията, става ли?
Я си търкаляй сиренцето и не се обаждай...

То след, като е инсталирана MSE, сигурно авирата само ще добави към бързодействието?
На какъвто и да е съвременен компютър Win 7 + MSE не са никакъв проблем за бързодействието...
toolegittoquit - майстор
infomar написа:
Пробвам Pale Moon, за сега изглежда интересен браузер.
Аз го ползвам. Сложил съм му малките икони от настройките, махнал съм тулбара за отметките и съм сложил uAdblock Origin. Харчи много по-малко RAM от Chrome или оргиналната Лисица.
torbalan - Дървен философ
Аз до колкото помня - уиндоуса си има браузер... Или бъркам?

Инсталирането на още един браузер с какво ще подобри бързодействието?
toolegittoquit - майстор
torbalan написа:
Аз до колкото помня - уиндоуса си има браузер... Или бъркам? Инсталирането на още един браузер с какво ще подобри бързодействието?
Windows си има браузер, който в общият случай е далеч от най-пестеливите на ресурси. Поддръжката на добавки е много тегава и AdBlock за него натоварва повече, отколкото uAdblock Origin. Стига глупости.
torbalan написа:
Я си търкаляй сиренцето и не се обаждай......То след, като е инсталирана MSE, сигурно авирата само ще добави към бързодействието? ...На какъвто и да е съвременен компютър Win 7 + MSE не са никакъв проблем за бързодействието...
Човек, гледай си АЕЦ-а, аз имам кетап за това, става ли да не ми казваш кое как става, а? Точно MSE върви доста по-тегаво от да речем един Avast. Пробвано. А ако имаш предвид под съвременна машина Core i7 с 32GB RAM и 256GB SSD, то в момента си говорим за IBM T60, който е с 1-2-3GB RAM(3 е максимума) и CoreDuo процесор. Най-вероятно е Intel GMA 945(950), ако не - ATi x1300.
torbalan - Дървен философ
Лаптопа ми е на 6 години с и3 и 4г рам. С най-обикновен хард диск... И никога не е имал проблеми с бързодействието...

До преди година бях със седмица, MSE и последната версия на IE...

На жена ми пък е с някакъв интел атом с 2Г рам... Дори той няма проблеми с бързодействието.

Кетапа да ти кажа ли какво да направиш с него или сам ще се сетиш?

Вземи прочети по-внимателно какво пита автора на темата...
Последна промяна от torbalan на вт май 24, 2016 3:07 pm, променено общо 2 пъти.
toolegittoquit - майстор
torbalan написа:
Лаптопа ми е на 6 години с и3 и 4г рам. С най-обикновен хард диск... И никога не е имал проблеми с бързодействието...
Говори ми за бързодействие. Защото си нямаш и идея как на HP с 512RAM и Intel PentiumM 1.76Ghz зарежда Windows за 8-10 секунди, ако няма антивирусна и 2 пъти повече, ако има антивирусна. Ако има MSE зарежда 2.5 пъти по-бавно.
За старите машинки нямаш идея какъв тормоз е MSE. Видимо бави машинката. И твоите наблюдения за мене и 5 пари не струват, защото аз се занимавам всеки ден с това и смятам, че имам доста добър поглед над нещата. [-X
Ти вземи прочети по-внимателно какво пита. Аз казах - зарязва MSE и Avira, слага един Avast, на който реже в инсталатора(инсталация по избор) всичко, освен мрежовият щит, файловият щит и пощенският щит.
Лично аз съм виждал Firewall на антивирусна да не пуска до определени страници или да се зареждат много бавно - това на произволен принцип.
Последна промяна от toolegittoquit на вт май 24, 2016 3:08 pm, променено общо 2 пъти.
torbalan - Дървен философ
А точно AVAST e по-скоро вирус или троянец, отколкото антивирусна...


И какво точно значение има за колко секунди зарежда уиндоуса, след като не се отварят определени сайтове?


Няма да е първия опарил се от АВАСТ-а...
Последна промяна от torbalan на вт май 24, 2016 3:09 pm, променено общо 1 път.
toolegittoquit - майстор
torbalan написа:
А точно AVAST e по-скоро вирус или троянец, отколкото антивирусна...
Не съм искал мнение за антивирусните. Сложи си тогава FProt, ако имаш пари да му плащаш лиценза. Най-леката безплатна в момента е Avast. :cry: Спри да си налагаш мнението, особено пред хора, които знаят за какво говорят - звучиш смешно.
infomar написа:
Благодаря на всички за съветите.
Остави споровете, дай да циклим проблема, кажи развитие има ли. :)
torbalan - Дървен философ
Точно ти ми звучиш смешно.

Освен АЕЦ-а съм и собственик на един не малък български сайт. Над 20 хил. потребители.

Имаш ли идея колко хора са изпищели, че не могат да го отварят? Единственото общо между тях е АВАСТ-а.

Действат на принципа на рекетьорите. Ако си платиш при тях за реклама - няма проблеми с твоя сайт. Ако не си платиш - хората патят....


Така че спри поне аваста да рекламираш...
toolegittoquit - майстор
torbalan написа:
Освен АЕЦ-а съм и собственик
Няма проблем с Avast-а като реално времеви файлови скенер. Имат проблем с мрежовата защита и firewall. Обикновено оставям или файлов и пощенски скенер, или файлов, пощенски и мрежови(рядко). Така си сканира за зловреди в системата и нищо не пипа по мрежата. Не само Avast реве - и другите го правят.
До момента на над 1000компютъра с инсталирана нова версия на Avast, съм имал проблем при 2 - с WindowsXP. Имаше някакви проблеми, при които някои страници не се отваряха нацяло. Реши се с премахване на компонента за мрежова защита. Явно има конфликт със софтуерната конфигурация, защото Avast инсталира и свои "драйвери" в операционната система.
И не, не знаех че си собственик на АЕЦ-а. Тежко ни и горко ни. :wallbash:
torbalan написа:
И какво точно значение има за колко секунди зарежда уиндоуса, след като не се отварят определени сайтове?
Стига си редактира мненията постоянно. Не е коректно. Има значение за нормалната работа за колко секунди се отваря конкретно нещо.

Тема "Проблем с отваряне на отделни сайтове." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: