Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
petromaniq - специалист
След като държиш толкова на джам 10 купи още един топ и инсталирай такъв да може децата да си играят игрите, а ти се радвай на "иновациите" на майкрософт.
torbalan - Дървен философ
miroki написа:
...Понятие лаптоп за игри има само в магазините. За това не играйте повече от час непрекъснато.
Нещо против този да имаш?
nikolovvd - майстор
На тези им казвам "Бутикови", защото малко хора могат да си ги позволят, а тези които могат да си ги позволят не ги ползват за игри. Има един малък процент, които са на принципа - "От глад умри, гъзар бъди" или са готови на всичко, за да сбъднат желанието на детето си. Дори пари дават за игри без да осъзнават, че ако така я карат още от I-ви клас, то за 12-ти трябва нов автомобил да купуват. Ама те си знаят.
kosata - специалист
nikolovvd написа:
На тези им казвам "Бутикови", защото малко хора могат да си ги позволят, а тези които могат да си ги позволят не ги ползват за игри. Има един малък процент, които са на принципа - "От глад умри, гъзар бъди" или са готови на всичко, за да сбъднат желанието на детето си. Дори пари дават за игри без да осъзнават, че ако така я карат още от I-ви клас, то за 12-ти трябва нов автомобил да купуват. Ама те си знаят.
Много добре казано !!! :)
miroki - майстор
torbalan написа:
miroki написа:
...Понятие лаптоп за игри има само в магазините. За това не играйте повече от час непрекъснато.
Нещо против този да имаш?
Добра си е машинката, няма спор.
Но не видях да има охладители на RAM.
А за игри е препоръчително дори за десктопи.
Нещо такова:
Изображение
Проблема не е производителността, а загряването, поради което изгарят рамовете, после HDD, батерията и тръгва и дъното.
На този модел е показана подобрена вентилация, не знам реално до колко, но едва ли ще е добра, като на десктоп.
А след 6 месеца ще е по-различна.
За това препоръчах да не се играе много продължително.
При нормална работа на 100% работи само за кратко, докато свърши конкретната задача, после минава в икономичен режим, а при тежки игри на 100% през цялото време.
Е и аз понякога се забравям на лаптопа ... и после плащам...
jordanvass - майстор
Децата обичат да са мобилни. Искат да си ходят на гости с машинките, да се събират на групички, да си ги мерят (машинките :D) и да играят заедно. Това с десктоп не е възможно. Така че стават или не стават за игра, на лаптопите ще се играе. Колкото издържат - толкова. Дискутираният в темата проблем обаче не се дължи на това, че принципно лаптопите не са подходящи за игри, защото преди е работело гладко и рязко е спряло. Щом веднъж е можело, значи би трябвало пак да може.
miroki - майстор
Така си е. Преди по зали ходехме.
Иначе може и пак да може. На мен ми излезе около 300 лв. Ремонта. Но зависи кое е повредено. Тества се всичко и ако нищо не излезе, накрая и дъното в сервиз и така.

Тема "Лаптоп Lenovo силно насича при игрите." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: