Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
Gnus - специалист
И аз така разправям, но май повечето хора са развили стокхолмски синдром към уиндоуса.
montoya - майстор
Не че искам да плювам по десетката, ама ето няколко статии
https://www.kaminata.net/index.php/itno ... -10-mobile
https://www.kaminata.net/index.php/itno ... windows-10
https://www.kaminata.net/index.php/itno ... 0-redstone
В почти всички форуми има по няколко теми с проблеми при уиндоус 10 и налаганата политика от майкрасофт по налагането му директно на потребителите.
Ама понеже е безплатен за сега народа скача
nikolovvd - майстор
За разлика от Windows 7, Windows 10 си тегли и инсталира драйверите без разрешение, а след като ги инсталира ти извежда съобщение долу в дясно, че е инсталирал новите актуализации.
По повод безплатния Windows 10, опитайте да пуснете DVD с филм. Дали ваш от камерата или друг ще видите, че не е възможно без да инсталирате съответния плеар. Ако искате да ползвате този на Microsoft ще видите, че той е платен - 29 лв. струва.
Сега засичам проблени с компютри работещи на Windows 7, които никога не са имали такива преди, вероятно предизвикани от update. Понеже винаги настройвам обновяването да оставя на мен да реша кои упдейти да се инсталират и кои не, при стартирането винаги ми прави забележка да премина към автоматично обновяване на Уиндоуса.
Това ме навежда на мисълта, че в най-скоро време ще почне да ме подканва да инсталирам Windows 10, докато на края ме притиснат до стената и от сривовета на 7-цата ще ме принудят да мина на 10-ка.
jordanvass - майстор
И аз изхождам от логиката, че един ден щеш-не щеш, ще минеш на Win 10. Затова и не ми се връща назад. А че Майкрософт се държат гадно и агресивно е ясно. Най-много ме заболя, че вече не поддържат LPT и се наложи да си купя кабел-преходник USB->LPT, та да си ползвам стар принтер.
И все пак щом на много компютри работи добре, би следвало и на моя лаптоп ПАК да проработи. Проблемът май е повече в инженерите и политиката на Lenovo. Нямат никаква софтуерна поддръжка.
Снощи сменях драйвери и на двете видео карти от сайта на Lenovo. Сложих за 8.1, щото те за 10 нямат. Пооправиха се малко нещата, вдигна към FPS 20, но все още е малко. Трябват поне 60, за да върви гладко. Вървяло е!
Що се отнася до Lenovo Power Management - не виждам никаква полза от него. С правилния драйвер на Intel видеокартата си има регулиране на яркостта дори и без Lenovo Power Management. А с грешния драйвер и тоя мениджмънт не му помага. Лошото е, че с всеки драйвер все остава някакъв проблем и така си върви още от Win 7. Пак в Lenovo е контрата.
miroki - майстор
За сега 7 си е стабилна версия, има възможност да се махнат и нежелани ъпдейти и дори да се спрат.
Не виждам причина, след като има проблем с 10 и 8 да не се сложи безпроблемно работеща система 7.
Явно целта не е да работи добре, а да работи с нещо ново, дори работещо зле.
пп. Понятие лаптоп за игри има само в магазините. За това не играйте повече от час непрекъснато.
nikolovvd - майстор
Бе то има, но цената е поне 3 пъти над цената на нормален такъв, а някой "Баш как си тряа" са с външна видео карта.
Понякога само тя струва 600-700 лв.
toolegittoquit - майстор
ПРЕГРЯВА ли лаптопът? Има програми като HWMonitor, Които показват температура на процесора и видеото.
jordanvass - майстор
Не знам кое се счита вече за прегряване, но при 90% натоварен процесор вдигат до 65 градуса двете ядра. С минимално натоварване работи на около 49-50 градуса. Процесорът е Intel Core I3-3120M, дават му до 90 градуса работа. Не мисля, че 65 му създават проблем. На видеокартата температура не съм мерил.
montoya - майстор
Нормални са тези температури, проблема е в липсата на поддръжка за модела лаптоп
miroki написа:
За сега 7 си е стабилна версия, има възможност да се махнат и нежелани ъпдейти и дори да се спрат.
Не виждам причина, след като има проблем с 10 и 8 да не се сложи безпроблемно работеща система 7.
Явно целта не е да работи добре, а да работи с нещо ново, дори работещо зле.
пп. Понятие лаптоп за игри има само в магазините. За това не играйте повече от час непрекъснато.
:respekt:

Тема "Лаптоп Lenovo силно насича при игрите." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: