Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
NASIO - специалист
Имам един лаптоп dell е6420 на който при стартиране светва лампата на бутона caps lock,след 5-6 сек. включва вентилатора на високи обороти и изключва. Нищо друго не пали. И така може 100 пъти да го включиш все тая. По някое време решава че трябва да включи и може да работи с месеци. Случва се рядко но се притеснявам, затова ако някой може да ми помогне ще съм благодарен
Последна промяна от NASIO на съб май 28, 2016 6:40 pm, променено общо 1 път.
montoya - майстор
Първо пробвай с рам-а, ако са две плочки, махни едната и пробвай с другата, после ги смени и ще разбереш дали е от тях. Ако е само една плочка рам, си запиши на една флашка хирен буут сд и като успее да запали, вътре в него има мемтест, пусни да сканила, вземе ли да святка червено, за нова рам. Ако не е там проблема, най вероятно тръгнал да се отлепя чип на дъното. Между другото, можеш да пробваш първо само на 220 волта захранване с извадена батерия. Че и такъв проблем съм имал с дел. Явно всичкия ток минава през батерията, която се беше скапала и просто не стига захранването
NASIO - специалист
Това с батерията съм го пробвал не става.Рам паметта е с една плочка 4гб обаче има откъде да взема една за проба. Благодаря ти.
montoya - майстор
Дано да е от нея проблема, че другите варианти са все за към коша или за скъп ремонт на дъното
petromaniq - специалист
Скъп, скъп за да не стане наистина скъп по-добре ново дъно. С това печене "реболване" гаранцията е франция.
toolegittoquit - майстор
petromaniq написа:
Скъп, скъп за да не стане наистина скъп по-добре ново дъно. С това печене "реболване" гаранцията е франция.
Грешка. Това не е реболване, това е печене. Реболване е подмяна на чипа и подмяна на припоя под него. Работи се с ИЧ станция и съответните маски за налагане на припоя. Тогава става като заводско. 2 варианта има - чипът да се е отлепил от органичната подложка(типично за Nvidia) или припоят между подложката и дънната платка да е поддал(Както Nvidia, така и ATi(AMD))
Ако ще го греят с пистолет за горещ въздух или в печката, по-добре въобще авторът да не си дава парите, ами сам да го направи.
kalpev - специалист
Светенето на Caps Lock-a е индикация, че има проблем с разпознаването на паметта и на този етап, притеснения за по-голям проблем са излишни засега. montoya добре е посъветвал какво да се прави и провери. Докато намериш друга плочка, моят съвет е да почистиш много хубаво плочката и слота, където влиза.
На официалния си сайт Dell имат безплатно приложение за диагностика и тест (diagnostic test) на хардуера, като не ти пречи да му пуснеш един такъв.
petromaniq - специалист
Не е грешка @toolegittoquit - точно това имах в предвид и не случайно го написах в ""- какво ще излъжат в сервиза автора на темата.... понеже не става в стил "Направи сам", @kalpev какво може да тества след като няма монитор - все умни съвети - да си купи стенд и да стане фирмрен сервиз? :). Докато БИОС стигне до разпознаването на паметта първо минава през разпознаване на процесора и чипсета. И поясни как се чисти слот на RAM и изобщо слотове, че вместо да "изпишеш веждите може да извадиш очите". Никой не пита - дали издава някакви звукови сигнали дъното - иначе акъли многооо. Ако го пусне без "рам"!?
kalpev - специалист
Аз лично нищо не разбрах от това, което питаш и пишеш, petromaniq. Ако си се зачел внимателно, компютърът си работи и само рядко прави проблема, така че какъв монитор няма, какви стендове, какъв сервиз, какви звукови сигнали...к'ви 5 лева :?
Слот се чисти с внимателно продухване.

Тема "проблем с dell 6420" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: