Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
montoya - майстор
Ами, то не е задължително от Редмънд да си го купиш, можеш и от Амазон https://www.amazon.com/microsoft-window ... 1286119011 или ибей.
Не мога да намеря сега в датата един линк накой дава преди месец, можеш да си купиш само ключ за седмица, а си дърпаш исото от сайта на микромеките
velsi - Почетен майстор
Е, те Редмънт така или иначе не го продават вече. Гледах какво се предлага в Амазон, но четох и коментарите. Реално не се знае какво купуваш. Може да е вече инсталиран на няколко компа или просто да имитира оригинала.
montoya - майстор
Те не го продават, но си мисля, че всеки ключ може да се провери за автентичност.
Lisko - майстор
sstefanov написа:
Явно производителите на хардуер не искат да си губят времето с остарели неща. (не знам защо въобще си го губят с Windows, но това е друга тема).
Е как за какво? Нали знаеш кой клати феса.

velsi, ако си инсталираш win7 pro, ще ти дам реален сериен номер да си го регистрираш културно. Казах и на брат ми, но той не - някой му намерил "ultra" версия, ама не му намерил номер. И сега тая ултра го нерви с постоянното напомняне, че е нелегална. Но моя номер е за "про" и не му върши работа.
Ходил ли си в кампуса на Майкрософт? То са едни градинки едни красоти, едни стадиони на които служителите разпускат. А истината е, че работят много здраво и доста повече часове от "нормалните" хора.
torbalan - Дървен философ
Няма уиндоус - няма проблем. До скоро и аз бях с легален уиндоус. Покрай приятели линуксаджии реших да разцъкам за известно време един линукс.

Ми не е като уиндоус. Много има какво да се желае, но за компютър, дето се ползва за браузване из интернет и чат-пат за редактиране на някоя снимка - върши работа... :)
Lisko - майстор
Ако ще обръщаме темата в тая посока, може би да пуснем друга? Щото аз многократно съм си инсталирал различни линукси - да видя как е що е, даже в момента имам един лаптоп с дуал буут, Уиндоус и Лубунту. На едни приятели детето скапало уиндоуса на стария лаптоп на майка си, инсталирах някакъв линукс вече не помня Убунту ли беше, пък тя си купи нов лаптоп. Детето разцъква линукса и няма оплаквания повече от година вече. НО! За себе си не виждам никаква основателна причина да минавам основния ми комп да е на линукс. Основателна би било - ако хвърлям много време в поддръжка на Уиндоуса, ако нещо което ми трябва в него просто го няма и т.н. Такива причини няма. Всичките ми уиндоуси които съм имал карат с години без преинсталиране. Никога не съм хващал вирус и никога не съм имал някакви запомнящи се проблеми. Единствено помня че 98-мицата се налагаше да се рестартира средно веднъж на ден, но не беше голяма болка. Сега уин 7 го рестартирам средно веднъж на месец. Последния ми рестарт е от първи юли сутринта.
torbalan - Дървен философ
Не си ме разбрал изглежда.

От уиндоуса оплаквания нямам. Седмицата ми харесва и то много.

За мен проблема е парите за самия уиндоус. Далеч не всеки иска да хвърли от порядъка на 200 долара за лиценз.

Аз веднъж съм го плащал уиндоуса и повече нямам намерение да го правя.

Седмицата я ползвах полулегално. Номера беше истински, но служебен :)

Линукса върши работа, безплатен е, така че не ми пречи да го ползвам :)
montoya - майстор
Седмица активирана с лоудъра на Даз си е екстра, щом минава проверката на микромеките за инсталиране на 10, само че ако дойдат у вас и ти искат номера, нямаш стикерчето, значи си го краднал тоя уиндоус.
Иначе евала за линукса на тези които го ползват. Безплатен е и си има всичко. Няма фотошоп, ама едва ли всеки го ползва по предназначение тоя фотошоп.
Аз преминах преди 2 години на линукс, заради скапан вирус, който го прехвърлих с инсталационната си флашка от друг компютър и ми създаде работа, две седмици да го търся ръчно за да си спася файловете.
На децата съм инсталирал Минт с КДЕ4, аз карам с Арч и КДЕ5 и вече втора година, не виждам причина да пускам уиндоус
torbalan - Дървен философ
Не съм пробвал фотошопа с wine. Обаче има GIMP. Не е баш същото, ама за основните неща - върши работа...

Тема "Мнение за лаптоп" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: