Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
velsi - Почетен майстор
От няколко дена ми се върти един лаптоп в главата, понеже са го пуснали на промоция, но не мога да реша дали си заслужава, понеже пък не ми е много належащо.
Някой има ли мнение? Заслужава ли си? Най-вече за видеокартата, защото нищо не ми говори.

Dell Inspiron 15.6" Touchscreen Laptop I5559-6680SL, Intel Core i7-6500U Processor, 8GB Memory, 1TB Hard Drive, 4GB AMD Radeon R5 M335 4DDR3 Graphics, Windows 10

Specifications
Processor and Memory
Hard Drive and Multimedia Drives
Processor Type: 6th Generation Intel Core i7-6500U Processor (4M Cache, up to 3.10 GHz)
Processor Speed: 3.10ghz
Cache: 4MB
Memory (RAM): 8GB Dual Channel DDR3L 1600MHz (4GBx2)
Maximum Memory Expansion: Not Specified
Graphics and Audio
Hard Drive: 1TB 5.4k HDD
Optical Drive: Tray load DVD Drive (Reads and Writes to DVD/CD)
Multimedia Card Slot: 3-in-1 Media Card Reader and USB 3.0
Display, Keyboard, Mouse, and Webcam
Graphics: AMD Radeon R5 M335 4GB DDR3
Audio: Stereo speakers + MaxxAudio
Connectivity
Ethernet:0
Display Size: 15.6 inch LED Backlit On-cell Touch Display with Truelife and HD resolution (1366 x 768)
Display Type: LED
Display Resolution: 1366x768
Keyboard: Backlit Keyboard - English
Mouse: Touch Pad
Webcam: HD Cam
Ports/Slots
Wi-Fi: Intel 3160AC + BT4.0
Bluetooth: BT 4.0
Modem: N/A
Power
Ports: HDMI 1.4a (1), USB 3.0 (1), USB 2.0 (2), Kensington Lock slot, MCR (SD, SDHC, SDXC)
Expansion: Not Specified
Software
Battery Type: 40 WHr, 4-Cell Battery (removable)
Typical Battery Life: Up to 8 hours of battery life: Based on testing using the Mobile Mark 2014 battery life benchmark test. For more information about this benchmark test, visit www.bapco.com. Test results should be used only to compare one product with another and are not a guarantee you will experience the same battery life. Battery life may be significantly less than the test results and varies depending on your product’s configuration, software, usage, operating conditions, power management settings and other factors. Maximum battery life will decrease with time and use.
AC Adapter: yes
Physical Specifications
Operating System: WinHome HighEnd 10 64 ENG
Manufacturer Software: Windows
Other Software: McAfee CB LiveSafe 30Day Trial
Trial Software: MS Office Trial TOPK, MUI (OTRT13M)
kalpev - специалист
Трябваше да споменеш за какво ще го ползваш, но предполагам, че основно ще е за нормални инет неща.
За лаптопа четох добри отзиви. Отличава се с много хубав дизайн, което е приятна изненада предвид класа му, атрактивно е и backlit-a на клавиатурата.
Тъч-ът работи бързо и акуратно, а видеокартата си е добра и нямай притеснения. Софтуерът му идва с един куп ненужни приложения, но това е поправимо. Това за батерията, че издържа до 8 часа е малко пресилено, но реално пак си кара доста и ще отговори на нуждите ти.
Ако цената наистина му е атрактивна, то си заслужава, защото лаптопът е много добър като цена/качество за класа си по принцип.
torbalan - Дървен философ
velsi написа:

Dell
Hard Drive: 1TB 5.4k HDD
Optical Drive: Tray load DVD Drive (Reads and Writes to DVD/CD)
Graphics: AMD Radeon R5 M335 4GB DDR3
Display Size: 15.6 inch LED Backlit On-cell Touch Display with Truelife and HD resolution (1366 x 768)
Operating System: WinHome HighEnd 10 64 ENG
Оставил съм нещата, които не ми харесват.

Дел - на тази марка нямам особено доверие. Но това е субективно. Имам приятел, който освен Дел - друго не признава.

Диска - аз бих избрал лаптоп с SSD. На този би могло да се сложи на мястото на ДВДто, но си е разправия.

ДВД - не виждам смисъл от него. От години не ползвам оптични дискове.

Видеото - бих избрал лаптоп с вградено видео с по-малка мощност. Гори по-малко ток, грее по-малко. На времето има лаптоп с аналогично на това видео - горя два пъти. Втория път седмица след края на гаранционния срок.... Ако не ти необходимо мощно видео, по-добре избери друг лаптоп.

Дисплея - не видях да пише, че е матов. Лъскавите не ги харесвам. Резолюцията - малее ми за 15 инча телевизор :)

Операционната система - ако не държиш да е уиндоус, получава се че плащаш за нещо, което не се ползва...

И пак казвам - това е моята гледна точка. Хубаво е да кажеш за какво смяташ да го ползваш лаптопа.
ArturDent - Почти Безобиден
Малко да коригирам torbalan
Дел - като марка е една от най-добрите на пазара. Минали са много през ръцете ми и определено са качествени, доста повече от HP, Compaq, разни китайчета. Не че този не се прави в Китай де

Диска - на същото мнение съм. Намери такъв без DVD но с SSD и обикновен диск. Ще почувстваш поне 200% по-голяма производителност.

ДВД - също не виждам смисъл

Видеото - торбалане, този и почти всички нови лаптопи имат вградена видео карта. Няма начин да нямат защото тя е вградена в процесора. Поне с Win 10 може да се избира кое приложение на коя видео карта да се стартира. Даже Win го прави автоматично, успява да разбере кога се пуска игра и тогава ползва мощната карта, иначе в 90% от случаите работи с вградената.

Дисплея - не знам дали е матов или не, но аз имам и с матов и гланцов - поне на моя гланцовия изглежда много добре (това ми се е случвало само на Dell). По принцип съм супер претенциозен за дисплея и аз също мразя матовите.

Операционната система - също няма нужда да даваш още $100, но пък не знам колко големи са реституциите в САЩ
toolegittoquit - майстор
Има смисъл от DVD. DVD се използва за архивен носител. Повечето официални методи на разпространение на програми включват DVD дискове.
Според мен трябва да се потърси възможност за замяна на твърдият диск със SSD. Обикновено ти предлагат опции, като купуваш лаптопа.
ArturDent - Почти Безобиден
Още нещо да изакам

Ако няма да го мъкнеш много (ежедневно), бих ти препоръчал 17'' дисплей (остаряваме)
и определено по-голяма резолюция.

Във времената, когато хората слагат 4к дисплей дори на телефоните тия 1366x768 пиксела са си малко.
toolegittoquit - майстор
ArturDent написа:
... определено по-голяма резолюция..
И 10К може да сложат на телефон, не е важна само резолюцията, а гъстотата на пикселите. Ако е прекалено висока, ще ти се налага просто да увеличаваш картината, за да е четима. А 17 инча не е лаптоп, а десктоп.
torbalan - Дървен философ
ArturDent написа:
...
Дисплея - не знам дали е матов или не, но аз имам и с матов и гланцов - поне на моя гланцовия изглежда много добре (това ми се е случвало само на Dell). По принцип съм супер претенциозен за дисплея и аз също мразя матовите...
Не си ме разбрал. Лично аз също съм претенциозен към дисплейте, но не понасям лъскави.

17 инчовото - само името му е лаптоп :)
За мен това си е стационарна машина ;)
niki292002 - специалист
И какво от това, че слагат 4k дисплеи на телефони ? Просто няма смисъл на такъв малък екран 4K дисплей. (отделно да не говорим, че за момента само Sony са го направили, а и не е практично, понеже грее много) За 15 инчов лаптопа тази резолуция си е нормална и е екстра. Лаптопа предполагам ще се ползва от обикновен домашен потребител. (филми, музика, facebook, браузуване и т.н., най-обикновенни неща) При това положение лаптопа е екстра, но не мога да кажа дали си струва, преди да чуя цената. Иначе, докато е на зарядно бих препоръчвал да се изключва power мениджмънта - много осакатява производителността.
torbalan - Дървен философ
Производителността на съвремените лаптопи е сравнима с тази на настолните машини, така че за какво ще го ползва - не можем да гадаем...

Може аутакад и 3д студио макс да ползва. Може фотошоп. Може някоя програма за правене на вестници да ползва или пък да инсталира най-новите игри...

Докато не каже - няма как да познаем.

Тема "Мнение за лаптоп" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: