Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
torbalan - Дървен философ
Стефчо, почвам да се притеснявам за теб. Да не си слънчасал?

Чети какво пиша... Писал съм какво аз бих избрал...
sstefanov - майстор
Най-големия проблем за очите ми бяха отраженията. Когато нямаше такива си работех с часове без проблем.
Сегашния ми лаптоп е Asus с матов дисплей и е на светлинни години пред DELL-а във всяко едно отношение.
montoya - майстор
В ssd е истината за добра производителност, само че 500гб ссд ще му отрежат главата от кръста. Доста по евтино е хубаво ссд в размер около 100-120 гб, а терабайтовото бавно нещо за сторидж на мястото на двд-то, освен ако няма м-сата лаптопа и да ум се добави директно ссд там. Относно двд-то, има кутии за по 20лв на нашия пазар с които двд-то става външно и когато ти потрябва си го ползваш през юсб
velsi - Почетен майстор
Благодаря за мненията.
За какво ще се ползва... ами като нормален компютър предимно. Игри чак едва ли ще играя, но обичам да има запас от мощност. Държа на по-мощната видео карта за да мога ако реша да инсталирам и по сериозни приложения като Solidworks например. По принцип съм привърженик на десктоп системите и до сега винаги това съм имал и ползвал.
SSD диск определено ще сложа, тука има всякакви, на всякакви цени. Аз например купих наскоро 120GB за $45. ДВД имам външно, така че ако трябва да се махне оригиналното това не е проблем.
Някой пита за цената. Оригиналната му цена е $750, в момента е намален на $600.
Уиндоуса също вероятно ще сменя, това не е никакъв проблем.
miroki - майстор
Играх няколко години WT с подобна видеокарта на 60 фрейма/ с.
Вземай, щом си го харесал. 559 точки има на теста видеото.
За интернет приложения ssd не ти трябва.
ArturDent - Почти Безобиден
sstefanov написа:
Сегашния ми лаптоп е Asus с матов дисплей и е на светлинни години пред DELL-а във всяко едно отношение.
Е те най-вероятно технологиите са се развили от тогава...
Разберете ме правилно, аз не защитавам гланцовите дисплеи, напротив и аз не ги харесвам, но просто имам един такъв на който дисплея му е супер, въпреки че е гланцов.
Навремето трябваше да го купим заради едни специфични изисквания... и беше най-скъпия на Дел от разните там про-версии.
torbalan - Дървен философ
Според мен не е толкова важно каква е марката, а от каква серия е лаптопа....

Моя нищо и никакъв пробук е с магнезиево тяло. Малкия син е стъпвал отгоре му и оцеля. Не биг го сменил за нисък клас лаптоп от каквато и да е марка.

А когато се наложи да го сменям - ще търся аналогичен. Лек, със здраво тяло с вградено видео и без оптичен носител... Задължително с матов екран.

Примерно на Леново ми харесват Т и Х сериите. На НР - пробук и елитбук и т.н.

Делчовците и те със сигурност си имат читава серия лаптопи.

На който му се чете:
http://www.retropcmania.com/2014/10/whe ... ptops.html
horgasz - специалист
velsi написа:
Благодаря за мненията.
За какво ще се ползва... ами като нормален компютър предимно. Игри чак едва ли ще играя, но обичам да има запас от мощност. Държа на по-мощната видео карта за да мога ако реша да инсталирам и по сериозни приложения като Solidworks например. По принцип съм привърженик на десктоп системите и до сега винаги това съм имал и ползвал.
SSD диск определено ще сложа, тука има всякакви, на всякакви цени. Аз например купих наскоро 120GB за $45. ДВД имам външно, така че ако трябва да се махне оригиналното това не е проблем.
Някой пита за цената. Оригиналната му цена е $750, в момента е намален на $600.
Уиндоуса също вероятно ще сменя, това не е никакъв проблем.
Не следя американския пазар на преносими компютри, но ако е изгоден като цена (спрямо други марки с подобен процесор) - вземай го. Ако ти малее резолюцията за CAD приложения - винаги можеш да го закопчаеш към външен монитор/телевизор с 4к такава (мисля, видео-картата няма да се озори). Задъ;лжително се ослушай за SSD поне за системен диск.
Ако досега не си имал вземане-даване с DELL там където живееш, ослушай се за отзиви, относно поддръжката на местно ниво.
успех с избора
velsi - Почетен майстор
Компютъра го купих днес. Първи впечатления: дизайнът е много добър, машината е тънка и сравнително лека. Екранът е гланцов, но вероятно това е заради тъчскрийна. Не мога да си представя матов тъчскриийн. Лъскавият екран за мене лично не е проблем. То и на телефоните ни екраните са лъскави, но никой не се оплаква, нали. Като цяло компютърчето работи бързо, но скапаният windows видимо го бави. Решил съм и ще го разкарам в най-скоро време. Най вероятно ще му кача 7-ца.
Много интересен е тъчпада - доста голям и функционален. С един пръст движиш курсора на мишката, а с два пръста започва да скролира екрана. С два пръста, можеш да променяш zoom-a на екрана, точно както на смартфон. Страшно удобно!
Какво друго... ами доволен съм от покупката като цяло.
kalpev - специалист
Честито, със здраве и безпроблемно да го ползваш.
И аз бих разкарал точно този Windows, стига да не нарушава гаранцията, защото идва с един куп ненужни приложения. В краен случай, ако ще е 10, поне да не е HOME.
За да инсталираш 7, трябва да пипнеш UEFI settings. Тъч-ът няма да ти работи толкова удобно на седмицата, обаче. И наистина се замисли в бъдеще за един SSD диск.

Тема "Мнение за лаптоп" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: