Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
velsi - Почетен майстор
Не ми харесва основно заради бързодействието. Виждам го просто как се влачи. А не се е задръстил още. Интетфейсът едно на ръка. Купих този компютър заради другите неща, не заради тъчскрийна. Пък и вече е проверено - драйвери за него за win7 си има.
montoya - майстор
Трябва да затриеш диска и да го направиш MBR, защото сега с десетката е GPT, а на него не иска да се инсталира седмица
sstefanov - майстор
Забелязвам, че в лаптопите от последните 2 години липсват драйвери за Windows с версия по-малка от 10. Мен това не ме бърка :) , но колегите са принудени да ползват (най-новото и) най-ароматното лай.о на M$.
Явно производителите на хардуер не искат да си губят времето с остарели неща. (не знам защо въобще си го губят с Windows, но това е друга тема).
montoya - майстор
Те и не че успяват да напишат драйвери и за десетката. Е сега гледам проблеми с последния ъпдейт са се показали с изключване на wi-fi, няма връзка и такива дивотии
Тия взеха всичкия народ за алфа и бета тестери :? И с тоя безплатен ъпгрейд се държат точно като nagware
sstefanov - майстор
А, не всичкия, само тези, които им се кланят!
omirchev - специалист
[quote="ArturDent"] доста повече от HP, Compaq

Между HP и Compaq се слагаше запетая преди повече от 15 години. Тогава HP прилапа Compaq и запази изцяло линията им за портативни машини слагайки HP отпред.
А без запетая машините HP Compaq съществуваха от далечната 2002-rа та чак до към 2013.
Та не виждам смисъла от слагането на двете марки в едно изречение.

Твърдението за Дел напълно подкрепям до преди 2-3 години. Бяха желязна конструкция. Сега.. са хм.. съвременни
HP се подобриха доста в класовете Probook и elitebook
Lenovo също имат добри постижения.
коментар относно видеото в процесора просто го пропускам.
А на колегата задал въпроса бих препоръчал да търси i7.. ама не U накрая.
Аааа сега виждам, че съм закъснял.
Честито за покупката и се надявам да Ви радва достатъчно дълго.
horgasz - специалист
velsi написа:
.... Пък и вече е проверено - драйвери за него за win7 си има.
Не разчитай на 100%, че тия драйвери работят като хората. Имах подобни проблеми с един notebook на HP. Има си драйвери на сайта на НР (и аз бях проверил предварително), но при опит за подкарване, около 30% от тях (примерно на USB-то) не работеха въобще или частично. Отне ми една седмица (с прекъсвания де) да разровя форумите и да издиря цаки и чалъми за подкарването им. Така, че ако ще експеиментираш със 7-ца си вземи един SSD (и без това имаше намерение да си купуваш такъв), махни оригиналния диск и пробвай да инсталираш всичко върху новия. След като се убедиш че всичко работи като хората - можеш да процедираш с downgrade-a.
Можеш и предварително да сондираш мнения за тоя модел как се държи с Windows 7. А и леко ме съмнява че ще постигнеш чувствително увеличване на производителността само със смяна на операционната система.
montoya - майстор
А защо не Минт 18 или убунту
miroki - майстор
montoya написа:
Те и не че успяват да напишат драйвери и за десетката.
А, за сумати принтери няма читави драйвери и за 7 ца. И то на HP. Какво остава за 10.
Те проблемите с 10 още не са почнали. От към лиценз се чакат едни...
velsi - Почетен майстор
Оказа се, че няма откъде да си купя win7. Тука не е като в България да си го дръпнеш от Замунда и готово. Не искам заради един
Windows да ставам за смях. На всичко отгоре Майкрософт е в нашия щат. Редмънт е да речем на 20-тина мили от дома.
Има вариант да си дръпна копие от сайта им, но ако вече го имам, тоест трябва да имам валиден сериен номер.

Тема "Мнение за лаптоп" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: