Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
torbalan - Дървен философ
Преди време купих един Inrel NUC с идеята да го ползвам за медия плеър и домашен сървър.

Оказа се, че от сървър нямам нужда, а NUC-а за плеър не го бива особено... Full HD видео изобщо не може да се гледа - насича и го прави на квадратчета...

Къде да си го завра и сам се сещам, така че спестете ми идеи в това отношение...

Ако обаче някой се сеща за полезно приложение на мини РС с не особено висока производителност - моля да сподели...
nikolovvd - майстор
Освен за домашен компютър, с който да сърфираш, не виждам за какво може да се ползва.
Antonii - майстор
Продайте го.
Аз ненужните неща това ги правя дори на символични цени, че иначе в къщи става склад.
DundyTheCroc - майстор
С кой процесор е машинката, че не може да плейва видео?
Иначе приложението е да го боднеш отзад на един монитор и да го ползваш за сърфиране, предполагам с това се справя.
torbalan - Дървен философ
DundyTheCroc написа:
С кой процесор е машинката, че не може да плейва видео?
Иначе приложението е да го боднеш отзад на един монитор и да го ползваш за сърфиране, предполагам с това се справя.
Това e машинката... С другите неща се справя, но с видеото и идва тегаво...
Antonii написа:
Продайте го.
Аз ненужните неща това ги правя дори на символични цени, че иначе в къщи става склад.
Бих го продал, но на човек, на който му трябва, а не на всяка цена... Все пак искам да възстановя поне част от парите, които съм дал...
nikolovvd - майстор
Ако чакаш много дълго, накрая ще трябва да платиш на някой, за да го вземе. :)
DundyTheCroc - майстор
Трябвало е да вземеш модела с Целерона, предполагам той няма проблем с видеото.
Та или машинка за сърфиране или на пазара, с този Атом FullHD видео няма да тръгне.
niki292002 - специалист
Може да го превърнеш в ретро конзола. А с каква ОС е ? Ако е с Windows 8/8.1, бих ти препоръчал да ъпгрейднеш до 10 (тъй като е по-лек) или да му инсталираш Ubuntu. Тогава сигурно ще може да става поне за видео плеър. (тъй като не отговори на въпроса с кой процесор е)
torbalan - Дървен философ
niki292002 написа:
Може да го превърнеш в ретро конзола. А с каква ОС е ? Ако е с Windows 8/8.1, бих ти препоръчал да ъпгрейднеш до 10 (тъй като е по-лек) или да му инсталираш Ubuntu. Тогава сигурно ще може да става поне за видео плеър. (тъй като не отговори на въпроса с кой процесор е)
Intel® Atom™ Processor E3815 (1M Cache, 1.46 GHz)

Все тая с каква ОС е. Инсталирал съм му седмица. В момента е с Fedora 24 и графична обвивка LXDЕ. За плеър не става нито в единия, нито в другия случай...
Като цяло с уиндоус ми е писнало да се надлъгвам (въпреки, че винаги ми е бил легален) и не ми се занимава с десятка (точно в този случай няма как да имам легален).
А и разликата между седмица и десятка в бързодействието е нищожна (служебния компютър преди няколко дни ми го ъпгрейднаха от седмица на десятка, та знам за какво говоря).

Ако видеото е с по-ниска резолюция - няма проблеми. Ама е тъпо на 47 инчов full hd телевизор да гледам филми с ниска резолюция :)
torbalan - Дървен философ
DundyTheCroc написа:
Трябвало е да вземеш модела с Целерона, предполагам той няма проблем с видеото.
Та или машинка за сърфиране или на пазара, с този Атом FullHD видео няма да тръгне.
За сърфиране става, но в къщи компютрите са повече от населението... :)

Пуснах обява в олх-а, ама ни дума ни вопъл :)

Явно на никой не му трябва :)

Тема "Събирам идеи какво да правя с един Intel NUC" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: