Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
infomar
Сетих се, че имам на тавана един стар компютър, производство преди 10-15 години. С малко и голямо флопи, отделен монитор, дори и почти чисто нов 135 или някъде там, матричен принтер с файл за кирилизация на дискета..... Операционната система май беше WIN 98 или 89...

Дайте някакви идеи мога ли за нещо да ги ползвам, или за антики.

Хляб и вода не искат, след 100 години, може да са музейна рядкост. Ще показвам след години на внуците каква е била техниката на времето. А колко пари дадох за тях, не ми се припомня :?
jordanvass - майстор
На първо време се сещам...ако махнеш единия капак, изкормиш отвътре всичко и сложиш малко слама - става чуден полог за снасяне на яйца. За друго не се сещам в момента. :lol: А електрониката я запазваш за да си я монтираш обратно вътре след 100 години, когато вече наистина ще представлява музейна ценност.
hidrazin - майстор
Тогавашните кутии имаха здрава ламарина. Може да влезе някъде в употреба...
:partyman:
P.S. Ако ще е за полог, дарявам една бала качествено сено.
Сеното е много качествено и е балирано съвсем скоро. :-D
infomar
Значи за нищо не става, само за спомени... но и спомените са емоции.

Нека си седи там на тавана... след години, ако съм жив, може да приседна до него, да го включа и да видя какви файлове с информация са ме вълнували преди време...
p.v.x - майстор
Прескочи до Бузлуджа.

Може на някой твой набор , да му трябва.

:rock:
Тони Ст. - специалист
Ще го гледат като "Елка 130" от 70-те години :)
infomar
p.v.x написа:
Прескочи до Бузлуджа.

Може на някой твой набор , да му трябва.

:rock:



:partyman:
miroki - майстор
Дай го на някое държавно предприятие. Ще стане за части. Ако наистина е под 15 г. Понеже преди 17 си бях взел Дурон на 900 Mhz.
Но предвид голямото флопи си мисля, че е по-стар.
Аз редовно търся рам ддр2
torbalan - Дървен философ
Ако верно е с големо флопи, вече е в категорията "антики". Надали е само на 15 години.

Единственото, за което се сещам, е да му сложиш няколко ретро игри и да го оставиш някъде, където има хлапета да му се кефят...

Когато бях студент имаше зала за игри оборудвана с Правец 82... Постоянно имаше хлапета да играят там :)

Тема "Стар компютър - какво да го правя?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: