Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
marian1 - майстор
Здравейте :wink: предстои ми подреждане на кабели. :? Приготвил съм една метална кутия, в която да събера всичко и да я вградя в стената - стената е ГК. Питането ми е свързано с рутера - има ли начин, да развия антенката и да я наставя с някакъв кабел с цел само тя да остане навън и на определеното място.
Въпроса ми е: Рутера е по добре да е нависоко, или и на пода няма проблем. Ако няма проблем да е на пода ми е необходимо антената да се удължи с 50 см, а ако е по добре да е на високо, около 2 метра. Възможно ли е това и как да стане.
Благодаря.

П.С. рутера е тп линк с 1 антена ако има значение.
MamaMy - майстор
Ще стане, но много ще се влоши сигнала. Плюс това дължината на кабела трябва да е кратна на дължината на вълната за да няма смущения грубо казано. При тези високи честоти и маломощни сигнали, кабела вече не е проводник а съпротивление
.
marian1 - майстор
Благодаря - това ми беше достатъчно - отпадна варианта - ще мисля нещо друго........
marian1 - майстор
Това не ми говори нищо - Access Point :?
Не разбрах и това, има ли значение рутера на пода или на 2 м височина е по добре.
Не харесвам да висят разни "спагети" из къщата и всичко прибирам ... ще мисля нещо с тая чемуга
kozl - майстор
От личен опит - има значение.
Но ако рутера е на земята и сигнала те удовлетворява навсякъде из помещенията или там де се ползва - тогава значението не е от от големо значение :roll:
ig_ivanov - специалист
marian1 написа:
... има ли начин, да развия антенката и да я наставя с някакъв кабел с цел само тя да остане навън и на определеното място. ...
Самоделното удължаване на антената вкъщи не върши работа- няма как да се спазят 23485693 изисквания за нормално преминаване на сигнала при 2.4GHz. Все пак, ако на рутера може да се сваля антената, без да се отваря рутера- има готови решения.
nikolovvd - майстор
+1
Има и друг вариант.
От кутията излиза RJ45 и влиза в рутера, а самият рутер го закрепваш върху капака на кутията с изправени вертикално антени. Ще стане по-естетично според мен. Ако кутията е висока на стената още по-добре за разпространението.
Може да го вкараш и зад гипскартона с една такава антена ще подобриш сигнала и ще компенсираш загубите от скриването.
marian1 - майстор
ЕЕЕЕ това е моята антена! Не съм подозирал, че може да има готово решение.....
Благодаря!
:prost: :prost: :prost:
torbalan - Дървен философ
simplex написа:
marian1 написа:
... И трябва да знаеш, че най-вероятно на рутера антената ти не е на SMA, а е запоена за платката...
На рутерите, дето са минали през къщи, антенките са на винт. Могат да се свалят.

Не съм сигурен обаче, дали буксата на подвижната антена е същата, като тази на рутера...

На мен също ми се въртят подобни идеи, но май по-скоро ще търся по-мощен рутер...
marian1 - майстор
Тц.... антената не се сваля...
Явно ще оставям рутера отвън.

Тема "отдалечаване на антената от рутера, може ли?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: