Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
kolev_k - специалист
Здравейте хора!Иска ми се да си взема монитор 3D,видеокарта 3D и евентуално и компа ще се сменя ако сегашния не се справи със задачата.Искам системата да е с активни очила и да възпроизвежда тея филми които са картина до картина,и картина под картина.Предполагам те са най-разпространени(не ме интересуват анаглифните).Също така с какъв плеар се гледат тея филми?Сегашния комп е AMD-Atlon 64x2 двуядрен 2.5GH(4800+),2GB RAM DDR2,(може да се увеличи до 4GB),видеото е на PCI expres 2.Повече подробности ще кажа като намеря книжките и като си сложа някоя програмка за разпознаване на системните компоненти.ОС е WIN XP SP3,но не проблем да се сложи някоя по-нова.Така че хора дайте някакви идеи,препоръки придобити от опит,линкове и т.н.Много ще съм благодарен.
Не искам да те обиждам, но това е меко казано морлано остаряла конфигурация. Няма да се получи, по-добрия вариант е да си купиш нов компютър, заедно с 3D монитор или направо Blu-Ray 3D плеър и 3D телевизор.
DundyTheCroc - майстор
Да гледаш 3Д на комп не е работа, иска си голям телевизор, колкото по-голям, толкова по-добре. Плеър не ти трябва, мушкаш HDD/флашка с филмите в телевизора и се забавляваш. Компа можеш да му сложиш още 2G RAM и една седмица и ще става за браузване и да си сваляш филмите от маймуняка.
Duke_BG - специалист
И защо реши че ти трябва и със активни очила ?
пасивните са по-добре - не тежат, не струват по 80-150 кинта бройката.

аз имам два чифта с телевизора и още 5 чифта от 3Д киното (по левче бройката :lol: )

а като си купиш един телевизор с активни очила ( най-много 2 броя ) и като ти дойдат гости как ще им пуснеш 3 D филм ???
uphero - специалист
С този компютър ще е цяло чудо ако подкараш HD филм :o
kolev_k - специалист
uphero написа:
С този компютър ще е цяло чудо ако подкараш HD филм :o
Ами HD филм 25GB върви перфектно на този комп и то от външен хард.Сега тегля един 41GB и ще ти кажа резултата.
Ники274 - специалист
kolev_k моето дъно също е морално остаряло по критериите на повечето хора.Някакво гигабайтско на поне 7-8г и като нищо отгоре може да е. Също съм с ддр2 като твоето и с 4гб в момента.Взех си преди 4-5г 3Д 24 инчов монитор ,една долу горе сносна видеокарта с 3Д възможности .Съвсем леко си вървят 3Д филми с релийзи на по 10-20гб.Позлвам пасивни очила.Активните все още според мен не са достатъчно читави и след няколко часа гледане се сдобиваш с леко главоболие.
Между другото виж си опциите на дъното в официалния сайт.Аз така преди 3-4г си ъпгрейднах моето дъно почти на макс и за немного пари.Дъното ми е с АМ2 и АМ3 сокет,сложих му един Phenom II X4 970 Black Edition 4 х 3,5 GHz,до скоро бях и с 8гб рам,ама две се опържиха(а уж марка си бяха)видеото бях стъкмил някво промоционално с 2гб рам.До преди година и нещо, която и нова игра да инсталирах си тръгваше без проблем и тая конфигурация си минаваше за геймърска(сега нямам много време за игри и нямам информация по казуса ;) ).

Тема "3D монитор,видеокарта и т.н." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: