Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
montoya - майстор
Мини ХР-то от хайренса е доста куцо. Един линукс минт на флашка в лайв режим върши хиляда пъти по добра работа за прехвърляне на файлове. Друг е въпросът, че и като Ос, като че ли е за предпочитане пред квадратното нещо
nikolovvd - майстор
Не всеки е работил с Линукс, а някой имат хронична непоносимост към тази ОС. :lol:
montoya - майстор
Е каква сложнотия е, линукс минт е по интуитивен и който и да е имал уиндоус, веднага се справя с минта. Отдавна линукс, не е един терминал и писане. Има писане, ако искаш, щото като почнеш да го ползваш е много по лесно, но абсолютно всичко има алтернатива с мишка и клавиатура.
Освен това в лайв режим си е напълно функционална система, с всичките и драйвери, включително и безжична мрежа.
Gnus - специалист
montoya написа:
Е каква сложнотия е, линукс минт е по интуитивен и който и да е имал уиндоус, веднага се справя с минта. Отдавна линукс, не е един терминал и писане. Има писане, ако искаш, ...
За мен и за теб е нещо обичайно, но повечето хора се страхуват да излязат от зоната на комфорт и това нее чудно, защото учителките по информатика и учениците непрекъснато ги зарибяват с уиндоус.
Но за сериозни или нетривиални задачи не бих избрал уиндоус.
nikolovvd - майстор
Преди 15-16 години се захванах с една ОС BeOS, но не намери приложение и май загина.
Линукса се яви като по-добра алтернатива, та си мисля, че няма да е зле да насоча дъщерята към него.
montoya - майстор
Аз моята щерка съм я зарибил и на лаптопа и има Минт. Оня ден се похвалила в училище, че не ползва уиндоус и веднага учителката по информатика я е питала
"Ама как ще си правиш презентациите на тоя линукс и как ние ще ги виждаме!?"
Аз реагирах :shock: :?
nikolovvd - майстор
Иванчо бил много надарено дете. Толкова добре рикувал, че рисунките му били като живи.
Докато скучае в час, нарисувал на чина муха, която учителката помислила за жива и се опитала да я убие с ръка. Естествено си наранила ръката и казала на Иванчо на следващия ден да доведе баща си на училище.
Идва бащата на Иванчо в училище и още от входната врата госпожата го подхваща и му разказва как си е навехнала ръката.
О, това е нищо - отговорил бащаща.
У нас беше нарисувал на въната крокодил, ама толкова истински, че го помислих за жив. В паниката хикнах да бягам пред първата срищната врата, но се оказа, че и нея е нарисувал. :-D
Та те така с нашите деца. :lol:
EDI - майстор
Пак добре, че не е нарисувал някоя п...ка, че баща му да си строши оная работа. :lol:
ig_ivanov - специалист
Само да вметна, че ХРто в Хиренса понякога не вижда твърдия диск, ако контролера на диска е в режим ACHI (особено често се случва на новите лаптопи). Освен това забравете, че ще види диск с GPT. За последното има Live CD с Windows 7 или 8, ако толкова ви е страх, че Linux хапе.
Johny - майстор
С голямо закъснение, но тук има всичко: https://neosmart.net/blog/windows-recovery-discs/ .
А иначе мисля, че всичко би се решило с командите : fixboot и/или fixmbr: https://neosmart.net/wiki/fix-mbr/ . Така и не разбрах за кой Уиндоус става дума.

Тема "Лошо ли е" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: