• 1
  • 2
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
nikolovvd - майстор
Трябва ти мрежов администратор. Тинки има диплома от Сиско и може да ти помогне.
Въпреки това трябва да се види на място как стоят нещата.
torbalan - Дървен философ
Какъв модел е рутера?
montoya - майстор
simplex написа:
Според мен е по-лесно за просто прехвърляне на файлове да се вдигне FTP.
Е за какво му е да прави тепърва ФТП на двата компютъра за да си споделя файлове, като си става с просто шерване на папките?
kozl написа:
Не разбрах, защо настолния не може да се свърже с кабел към рутера, а требе да е с модул за wi-fi :?
И всички се ловат за прозорците, ами ако е друга операционната система. Сина ползва Линукс, а аз и абер си немам от тва и не знам като ползваме един рутер дали изобщо може да сме видими един към друг като аз гледам през XP прозорец :?
Лесно е между линукси, лесно се споделя и от линукс на уиндоус, лесно се вижда и уиндоуса от линукс, ама това не е заради добре направения уиндоус :-D
nikolovvd - майстор
Човека не може да си шерне папките, а ти му казваш FTP да прави!
Пиши му едно ЛС и се разберате да му помогнеш. От един град сте бе! :x
montoya - майстор
simplex написа:
montoya написа:
Е за какво му е да прави тепърва ФТП на двата компютъра за да си споделя файлове, като си става с просто шерване на папките?
Настройката на споделяне между Windows и Linux е възможна, но не е толкова user friendly, колкото му се иска на човек.
За потребителя на уиндоус няма никакви проблеми с шеринга на линукс, освен, че в повечето пъти трябва да достъпва шерната папка с точен адрес включващ ип-то на линукса и пътя до шернатата папка
За линукс, не знам как го намесихме, най отдолу в конфига на самбата се слага това

Код: Избери всички

[името на шернатата папка]
        path = /пътя/до/директорията
        available = yes
        valid users = montoya
        read only = no
        browsable = yes
        public = yes
        writable = yes
След което се разрешава и стартира сървиза на самбата по различен начин за различните дистра.
И въпреки това, има и графичен интерфейс за споделянето на папките
stefan_mil4ev - специалист
Благодаря на всички за компетентните мнения! Голямо благодаря на montoya ! :finga: Работата стана :)
nikolov333 - майстор
С Team Viewer може да се помага на всеки, който има интернет, стига да е на нашата планета.. :-D :lol: :lol: :partyman:
montoya - майстор
Ооо, не съм влизал, просто му обясних как става споделянето, човекът е разбран и се справи бързо
ArturDent - Почти Безобиден
nikolovvd написа:
Човека не може да си шерне папките, а ти му казваш FTP да прави!
Тъй де, ама нали трябва да се похвали че знае какво е FTP и Самба
nikolovvd - майстор
ArturDent написа:
Тъй де, ама нали трябва да се похвали че знае какво е FTP и Самба
Е той и диплома от Сиско академията има, но какво от това, пак живее в мизерия и не защото е глупав и мързелив, а защото е стиснат. Толкова е стиснат, че не си продава знанията и уменията, защото оценяват труда му много ниско! :lol:
  • 1
  • 2

Тема "Мрежа чрез рутер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: