• 1
  • 2
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
stefan_mil4ev - специалист
Имам едно PC (win7) и един лаптоп (XP) и искам да си споделя хардовете на двете машини, а също и принтерите. Кабел няма как да пусна между двата компютъра, понеже ми е доста неудобно. Има ли как да ги свържа в мрежа чрез рутер? Гледах доста статии и клипове, опитах някой неща, но не можах да ги свържа в мрежа. Ще се радвам, ако някой помогне.
Lisko - майстор
Щом няма как да пуснеш кабел, тогава остават две опции
А) безжично
Б) по кабелите на ел мрежа.

И двата варианта са свързани с купуване на допълнителни устройства. Това че имаш рутер не е достатъчно.
При това положение ще преразгледаш ли идеята че няма как да се пусне кабел или ще пазаруваш. Аз имах аналогична дилема (но не същата!!!) и в крайна сметка пазарувах.
kozl - майстор
Вероятно лаптопа има wi-fi, рутера също, а настолния ако не може с кабел до рутера му добавяш модул за wi-fi.
Oстават настройките на софтуера.
nikolovvd - майстор
И двата компютъра трябва да са в една и съща мрежа и една и съща работна група.
Трябва да е пусната услугата Споделяне на файлове и принтери в настройките на прежовите карти.
miroki - майстор
Спри на 7 цата файлове споделени с парола. Задай директориите (папките), които да се споделят. Може да се наложи и правата им да се коригират. Има опасност принтера да не тръгне на 7 или XP.
Към рутера ползвай прави кабели. А не кроснати, ако са ти дали кабел за компютър-компютър (кроснат) няма да стане към рутера.
stefan_mil4ev - специалист
Значи лаптопа е с wi fi, PC-то е с кабел. Няма как да се пусне кабел до лаптопа, защото той се мести. Не можах да разбера изискват ли се допълнителни неща или само рутера е достатъчен?
DundyTheCroc - майстор
Трябва ти безжична мрежова карта за стационарния и настройките, които са споменали колегите.
montoya - майстор
Що говорите глупости, трябва му безжична карта за настолния :?
Щом са вързани и двата за рутера, значи са в една мрежа. Просто сподели папките и си ги достъпвай през моите места в мрежата на ХР-то и през Мрежа на седмицата. Кеф ти с пароли, кеф ти без пароли. Не ти трябват никакви хоум групи други микромекски дивотии
Lisko - майстор
Може карта с антенка, а може и усб "пишка". Последната може да се намери много евтино от китайците. Аз имам една - работи добре а е само 2 см
дълга.

stefan_mil4ev написа:
Значи лаптопа е с wi fi, PC-то е с кабел. Няма как да се пусне кабел до лаптопа, защото той се мести. Не можах да разбера изискват ли се допълнителни неща или само рутера е достатъчен?
Щом Писито е с кабел, което не беше очевидно от първия пост, тогава нямаш грижи - вързваш Писито за рутера с кабела а лаптопа безжично и нищо не купуваш. Само софтуерни настройки както вече са писали.
kozl - майстор
Не разбрах, защо настолния не може да се свърже с кабел към рутера, а требе да е с модул за wi-fi :?
И всички се ловат за прозорците, ами ако е друга операционната система. Сина ползва Линукс, а аз и абер си немам от тва и не знам като ползваме един рутер дали изобщо може да сме видими един към друг като аз гледам през XP прозорец :?
  • 1
  • 2

Тема "Мрежа чрез рутер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: