Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
icoboca - специалист
Имам един стар комп.
Искам да му вдигна рам паметта
Сега е с две по 512 мб.
Мога ли да добавя още една
1 гб.или няма да работят заедно.
С три слота е пс-то
Ддр2 е типа памет
nikolovvd - майстор
Първо си намери описанието или си го изтегли, за да прочетеш какви памети поддържа дъното и после решавай какво да сложиш. Може да провериш и какви процесори поддържа, защото цените на дву- и четири ядрените процесори са доста прилични. През лятото 4 адрен процесор ми излезе 80 лв.
icoboca - специалист
Компа е стар и не ми се инвестира много
Просто искам да го стегна за децата
Че сега ми отваря бавно страници
И клипове
burkov - специалист
Дай модел на дъното и кажи какъв е процесора.
В офиса имам доста стара техника и мога да ти изровя и рам и ако има по читав процесор. Мога и някоя видео карта да намеря.

Важното е да радваме децата :)
icoboca - специалист
Ще проверя за дъното видео картата
е читава а ти радо 512 хи 3650 слагал съм я допълнително на филми си върви
Не знам защо. Браузъра ми се бави
И като почна да отварям 1-2 програми
И зацикля
nikolov333 - майстор
А каква ти е антивирусната и Windows-a?
icoboca - специалист
Уиндоус 7 ултиматум
Антивирусна няма засега
nikolov333 - майстор
7-та си иска рам и с 2gb ще си на минимума. Аз на такива стари компоти имам сложен ХР и за повече не смея да мисля.. Даже и с SSD диск да е 7-цата с 2gb ram ще крета..иска си минимум 4gb ram..
nikolovvd - майстор
nikolov333 написа:
7-та си иска рам и с 2gb ще си на минимума. Аз на такива стари компоти имам сложен ХР и за повече не смея да мисля.. Даже и с SSD диск да е 7-цата с 2gb ram ще крета..иска си минимум 4gb ram..
Довечера ще ти направя клип на лаптопа ми с Windows 10, 1.5 GB RAM и SSD 120GB, да видиш как зарежда.
Отначало не ми се вярваше, че смяната на диска ще окаже някакво влияние на Windows 7, но като видях как се забърза станах по-нахален и го надстроих с Windows 10 Enterprise. Единственият косур му е слабата видео карта.
Настолния ми е с 4 ядрен процесор и 3-4 GB RAM, но е с 1 ТВ SATA диск и е поне 4-5 пъти по-бавен.
burkov - специалист
Намерих ти процесор 64 битов Q8200, четириядрен, 4 плочки рам по 1 гб, и не лоша видео карта.
Дай модел само да видим дали ще паснат и ще ми пуснеш адрес, да ти ги пратя.

Тема "Рам памет-каква" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: