• 1
  • 2
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
lov - майстор
Сега като разбрах каква е целта на занятието ме напуши на смях като се сетих за една подобна ситуация на една наше приятелско семейство преди години. Та и двамата родители IT специалисти и направили една купчина защити и блокировки. Заминават на почивка и щерката поставена под надзора на бабата. След завръщането обаче се установява че детето постъпило по соломоновски и преинсталирала цялата система и си сложила свои защити. :lol:
montoya - майстор
Това са груби методи. По добре в рутер-а или защитната стена или в хост файла да се контролира достъпа до някои сайтове, отколкото да се спира изцяло достъп до компютър. Технологиите напредват и трябва да се съобразяваме с това, не може да се спират децата с такива методи, щото бързо им намират цаката.
chano3891 - специалист
Аз също съм съгласен да не се лишава от достъп а само ограничение.
nikolovvd - майстор
1. Слага се парола на BIOS-а, за да не може да се променят настройките.
2. Слага се парола на при включване - Power ON Password.
3. Слага се парола на Windows-а.
При желание може да се сложи парола на диска, но това не е много добра практика, защото ако се забрави паролата диска се хвърля.
Чак след изпълнение на горните 3 точки се понтира модула за дублиране на Power On бутона. Ако е правилно настроен BIOS-а е нужен само един крътък импулс и Windows ще се идключи по правилния начин.
Все пак зависи от дъното, но ако детето се справи с горните защити без чужда помощ, то е редно да бъде поущрено да си развива в тази посока.
Duke_BG - специалист
има и друг вариант - по-интелигентен рутер - те си имат настройки от колко до колко часа да ограничава интернета
спреш ли му нета няма да седи на компа :)
  • 1
  • 2

Тема "Дистанционно изключване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: