Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
zz_stefanov - майстор
Айде почна се. Засичам за колко време ще се нажежи на Тинки Жицата :popcorn: :cool:
Въпреки, че като гледам Тинки май е прав :wink: Ама при HotSpot'a е по шарено щото някои оператори са започнали да наричат устройствата (бисквитките) за предоставяне на WiFi свързаност през GSM, HotSpot. А и в менютата на телефоните е така отбелязано. Иди го тълкувай дали да се разбира физическо устройство или характеристика на мрежа.
lov - майстор
Хайде оставете на страна вида на физическото устройство и говорете за друго например за достъп до мрежата и какви ограничения мога да се налагат при двата вида. Имам в предвид, че при едната без да си се регистрирал имаш само достъп до вътрешната мрежа. Можеш да разглеждаш примерно менюто дадено заведение или някакви рекламни материали но нямаш достъп до интернет. Докато при другия вид имаш само един вариант парола за достъп.
petromaniq - специалист
lov: отклоняваш темата. А тя е чисто до възможностите на хардуера, а не да гледаме някъде си там с някакъв рутер, какво може да се направи хипотетично само.
До колкото е ясно от началото не се споменава за ограничаване на мрежата, а за разширяване и то за интернет - не до "щайгите в заведението(мокър бюфет)" :partyman: :partyman:
lov - майстор
Не бе хич не се опитвам да го разводнявам. Искам да ми се изясни терминологията като на глупав човек дето сега почва да се учи. :?
Ей по горе споменахте, че на всички телефони пише ''гореща точка'' Ма за разлика от една такава дето примерно я има в един мол, аз като я избера нямам никакви ограничения да разглеждам всичко във вътрешната мрежа дори и менюто на мокрия бар. :lol: Но нямам достъп до интернет докато не се регна с парола предоставена ми при поискване. За разлика от другия пример с ''точка за достъп'' там просто нямаш никакъв достъп до нищо докато не влезеш с парола. Сувсем съм на ясно че и при двата случая могат да се наложат ограничение за достъп до определени URL адреси че дори зададени дори само отделни букво съчетания от тях.
А всъщност темата не знам защо зацепи около тези точки. Защото никой не се нае да обясни каква е разликата между бридж и репитер. И двата режима ги има по отделно като настройки на рутера. А дали че почнем от началото или крайните устройства е все едно. Важното е да разбера какви са нюансите в разликите. :? И кой термин е прав и кой крив.
FM STEREO - специалист
Репитер означава Ретранслатор,рутера приема сигнал от друг рутер и го транслира като за целта DHCP сървърът на ретранслиращият рутер се изключва. Всичко е показано добре в видеото,което съм дал в началото на темата!
FM STEREO - специалист
Ето видео:
https://www.youtube.com/watch?v=fUDKWbQLaPo по въпроса,малко нескопосано съм го обяснил,но общо взето става ясно за какво иде реч :-D
FM STEREO - специалист
Проверка на закачените устройства на рутер ТП-ЛИНК TL-WR740N от мобилният ви телефон!
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=o5TpCXehP10[/youtube]
petromaniq66 - специалист
Видеото добре, ама важи за 740 тъп линк. В темата не стана ясно за какъв рутер иде реч. От всеки рутер с вай-вай става акцес поинт, ама репитер, WDS... Играх си доста с модемите на БТК, постигнах някакви резултати, но несигурна връзка - трудно си съвместяват айпитата.

Тема "Настройка на рутер като приемник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: