Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
Lisko - майстор
nikolov333 написа:
Аз съм с ей такова и хваща перфектно у нас, въпреки че рутера е в най-далечния край на панелката...
И аз имам такова, за около 2 долара.
lov - майстор
Днеска докато рових на вилата намерих един ADSL модем Pirelli и се сетих за темата. От спортна злоба реших да пробвам дали няма да може и той да се ползва за такава цел. Ровнах в нета и попаднах на тази статийка. Модемчето си си тръгна перфектно като hotspot. Намирах и мнения че може да се покара и като Wi-fi репитер но не ми остана време да чета и да му бая. :)
Темата стара но все още се размотават такива модемчета за без пари, и на някой може да му свършат работа. И другото което ми направи впечатление че нивото на сигнала е доста добро да не кажа перфектно. Нищо чудно старата техника да не е орязана по разните нови измислени нормативи за нива на излъчване. Е скоростта пада но поне връзката няма да е на магия.

http://blog.mihaylov.bg/?p=276
petromaniq - специалист
Не е "хоп-троп", а е "Acces Point(AP)...къде го видя, като репитер или просто пускаш ялови постове? Старите нормативи за излъчване важат и до ден днешен. Колко пари струват антените на така наречените "стайни вай-вай" е друга тема.
lov - майстор
Никъде на съм казал че съм го подкарал като Wi-Fi репитер. Честно казано понятията ми за различните режими леко се презастъпват. Примерно бридж и репитер. А в конкретния случай връзката между двата е по кабел а влизането си е с една и съща парола и името на мрежата е едно и също. Та не претендирам дали е правилно. А относно силата на излъчване само споделих мнение а не конкртни факти както и съмнения от къде може да е разликата. Но пък ако държиш имам знанията както и техниката с която мога да измеря но ще е само загуба на време за да си доказваме неща които едва ли ще ни влезнат в някаква конкретна работа. Същото се отнася и за техните антени.
И не напразно още в началото написах че всичкото това се заиграх да го пробвам ей така заради спорта. И ако наистина ги разбираш тези неща би било добре да обясниш но на малко по разбираем език.. Ще е полезно не само за мен а ибза доста други потребители от форума..
Последна промяна от lov на пет мар 17, 2017 1:52 pm, променено общо 1 път.
ArturDent - Почти Безобиден
petromaniq написа:
Не е "хоп-троп", а е "Acces Point(AP)...къде го видя, като репитер или просто пускаш ялови постове? Старите нормативи за излъчване важат и до ден днешен. Колко пари струват антените на така наречените "стайни вай-вай" е друга тема.
И к'ва е разликата между HotSpot и Acces Point ?
Lisko - майстор
ArturDent написа:
petromaniq написа:
Не е "хоп-троп", а е "Acces Point(AP)...къде го видя, като репитер или просто пускаш ялови постове? Старите нормативи за излъчване важат и до ден днешен. Колко пари струват антените на така наречените "стайни вай-вай" е друга тема.
И к'ва е разликата между HotSpot и Acces Point ?
Разликата е следната. Да речем имаме едно кафене в което собственика има Интернет. В кабинета му има модем и чрез ethernet кабел десктопа му има Интернет. Значи в кабинета на собственика има Access Point. В случая по жица, но това не е съществено. Ако реши да пусне wifi за персонала, та в свободното време да си проверяват фейсбука, тогава персонала може да каже - Ние в работата имаме Access Point. Ако реши да пусне и за клиентите (безплатно! - това е съществен момент) - тогава клиентите казват - Кафенето на Форд Префект е HotSpot.

Мястото се нарича хот спот когато има безплатен нет.
В дадено място може да има access point (жична или безжична връзка), а може и да няма.
Във всеки Hot spot има Access Point но само наличието на Access Point в дадено място не го прави автоматично HotSpot

:partyman:
lov - майстор
Тъй като случайно днеска има среща с човек дето това му е работата реших да попитам за всички въпроси и съответно получих отговорите. Но за сега ще се въздържа докато колегата който помолих отговори. Нека се изкаже и веднъж завинаги да си изясним понятията. Между впрочем точно със заведение ми беше обяснено каква е разликата. И действително е прав но пак има някакви нюанси дето се презастъпват.
Lisko - майстор
Тинки,
в бързината си противоречиш:
Жица написа:
1. Безжичните хотспотове са в същността си безжични точки за достъп...
2. Да го кажем по-просто - това са места, където можете ...
3. Някои устройства и смартфони също могат да работят като безжични хотспотове.
4. Та в края на краищата HOTSPOT е всяка безжична мрежа...

Читателите се почесват къв е тоя спот - точка ли е, място ли е, устройство ли е, мрежа ли е?
:? :? :?
ArturDent - Почти Безобиден
Абе то аз знам каква е разликата, ама пуснах мнение да видя до къде ще го докарате.
:butthead:

Общо взето идеята е такава, ще ви дам пример с хотел:
- HotSpot - Като се вържеш имаш достъп до външната мрежа (Интернет). Клиентите имат Интернет.
- AccessPoint - Имаш достъп до Интернет и до вътрешната мрежа. Администрацията има достъп до Интернет и до вътрешната мрежа.
ArturDent - Почти Безобиден
Жица написа:
ArturDent написа:
- HotSpot - Като се вържеш имаш достъп до външната мрежа (Интернет). Клиентите имат Интернет.
- AccessPoint - Имаш достъп до Интернет и до вътрешната мрежа. Администрацията има достъп до Интернет и до вътрешната мрежа.
Wireless Access Point е физическо/хардуерно устройство. Hotspot е просто публична мрежа, изградена с такива.
Използваш термините неправилно. Не е важно някоя администраторка в хотела, която си няма и понятие от мрежи какво как нарича. Важното е по дефиниция/стандарти какво означават думите.
Така ли, това ли е важното?

Щом трябва да използвам правилно думите да цвъкаме с ГорещаТочка и БезжичнаТочкаНаДостъп. И разните там Прозорци, Ябълка или ТропическиВятър (Passat-ко)


П.П. Все още ме е яд

Тема "Настройка на рутер като приемник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: