Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
Ники274 - специалист
Търся преходник на захранващ конектор 4,6 или 8 пинов към 2х8 пинов.Търсих в нета за такъв преходник,но нищо не намирам.Или гугъла ми е слаб или задкомпютърното устройство е калпаво :)
Целта е да захраня една видеокарта и не ми достигат конекторите на захранването.
Дъното си иска 1х24 и 1х8 за процесора,видеокартата 2х8 и 1х6. Захранването ми е 1х20+4,2х4,2х6+2,ако някой се сети нещо друго да подсказва.
MASTER - специалист
Ъъъъ, таковата, не че ми е влиза в работа, ма да питам все пак.
Сигурен ли си че захранването ти може да се наеме да дава ток на видеокартата.
Това че иска толкова кабели ме кара да си мисля че картата ти е някой змей и надали ще се засити с едно разклонителче. Това че ще и запълниш всичките дупки няма да реши проблема.

Само да вметна, не вярвай на ватовете изписани на обикновените но нейм китайски захранвания.
На бамбашка видеокарта и трябва бамбашха захранване.

Калпаво захранване може да прецака фатално много скъпи компоненти.


Ако не си на ти с хардуера, напиши какво точно е видеото и какво точно е захранването.
Ники274 - специалист
hidrazin написа:
Нещо такова?
:partyman:
Мерси за линка.
MASTER написа:
Ъъъъ, таковата, не че ми е влиза в работа, ма да питам все пак.
Сигурен ли си че захранването ти може да се наеме да дава ток на видеокартата.
Това че иска толкова кабели ме кара да си мисля че картата ти е някой змей и надали ще се засити с едно разклонителче. Това че ще и запълниш всичките дупки няма да реши проблема.

Само да вметна, не вярвай на ватовете изписани на обикновените но нейм китайски захранвания.
На бамбашка видеокарта и трябва бамбашха захранване.

Калпаво захранване може да прецака фатално много скъпи компоненти.


Ако не си на ти с хардуера, напиши какво точно е видеото и какво точно е захранването.
Видеокарта MSI N480GTX Lightning ,захранване Woden 750.Малко е на кантар захранването,но мисля,че ще се справи.
Kokar - специалист
Източник
The N480GTX Lightning is an extreme example: this card has two 8-pin + one 6-pin connectors. So the max theoretical power that the card can pull out of the PSU is 75 + 75 + 2*150 = 450 watts!
Back to Earth, the TDP of MSI’s N480GTX Lightning is actually only 275W.
Нещо такова и много Гутъл:...
Изображение
hidrazin - майстор
Абе то не че нещо ама и аз да кажа ... По принцип 8 пиновите конектори за картите гледам ги захранват от ДВА молекса.
Това е заради пада на напрежение в кабелите. Така се осигурява по-голямо сечение от двата молекса,
Ти се опиваш да направиш обратното - от един кабел да захраниш два 8 пинови... Нещо не ми се нрави.
Гледам имаш май много Sata Power кабели? В този случай аз бих сложил такива преходи.
http://images10.newegg.com/ProductImage ... 105-06.jpg
Само дето в момента не ги намирам у нас пък и сега не ми се рови.
Аз пък лично направо бих си рязнал отнякъде два такива 8-пинови конектора, ще им запоя дебели кабели и после ще си ги пойна направо в захранването на платката.
Нооо... това вече е друга бира и вероятно няма да го направя.
Нито ми трябва такава карта, нито харесвам видеоигрите...
:partyman:
P.S. И това захранване нещо ми се струва афиф работа...
Иначе големите захранвания направо си имат конектори на тях.

Изображение
Kokar - специалист
hidrazin написа:
Абе то не че нещо ама и аз да кажа ...
:partyman:
От моята камбанария: добри съвети, а доставката от чужбина е безпроблемна при толкова куриери, посредници и т.н. ...
Ники274 - специалист
На старото захранване единия конектор към процесора се беше поопушил малко,оставаше да имам още един чифт конектори към захранването и нямаше да му се види края.
Изображение
Иначе намерих този преходник и мисля,че ще ми свърши идеална работа.Не се бях сетил да дърпам захранване от молексите.
hidrazin - майстор
Е то няма значение от къде ще дърпаш захранването.
Те всички захранвания са свързани към едно и също място на платката в захранването.
Примерно всичките взимат +12 от едно и също място, всичките взимат +5 от едно и също място ... и за останалите е така.
Така че дали ще взимаш от молексите, дали от SATA, дали от 6 или 8 пинов е все тая.
Просто е добре да си направиш сметката за сечението на кабелите.
Както се вижда от снимката 6-пиновия взима осамо от една SATA а 8-пиновия от две именно заради сечението.

Изображение
:partyman:
P.S. А този поопушения конектор от другото захранване е добре да се смени.
Поопушил се е от кош контакт и ще продължи да прави проблеми.
Със сигурност вътре е нагорял. Трябва да се прегледа и конектора на дъното...
Antonii - майстор
В eBay има колкото искате лично съм купувал за по 1-2$ са с доставката до вкъщи. Не точно такива, но със същата идея като разклонения от захранването.
А търсенето най много резултати дава когато се прави по името на куплунга например - Molex, SATA и т.н.

Тема "Преходник на захранващ конектор 4,6 или 8 пинов към 2х8 пинов" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: