• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
nikolov333 - майстор
Аз па си мисля..и даже съм сигурен, че майкрософт умишлено омазват нещата с ъпдейтите, за да ни "стимулират" да минем на по-нова версия на операционната система, включително и като спират ъпдейта на ХР, вместо да му направят поддръжката "вечна". За Офис браузване и обикновени неща, не съм работил с тяхна по-бърза и интуитивна операционна система. Даже и 10-ката се "замисля"в сравнение с нея..имам предвид при абсолютно идентичен хардуер. Инсталирането е големия плюс на по-новите версии, и софтуера съвместим с тях. Мен лично не ме грее мощния хардуер, а като "цъкам" да "летят"нещата по-екрана, че иначе не могат да ми смогнат на темпа на работа.. :-D :lol: :lol:
Lisko - майстор
DMN написа:
първото което правя веднага след инсталацията е да забраня тези ъпГреди.

Лош съвет отвсякъде. Ъпдейтите закърпват новите дупки който се откриват в сигурността. Например последните две нашумели кампании на криптовируси, Петя и не-Петя, ползваха бъг в smb1, отстранен от Майкрософт още през Март/Април (чрез ъпдейт). Хората които са били поразени са били като теб - без ъпдейти.
nikolov333 - майстор
Криптовирусите според мен се насочват преднамерено към потребители с бизнес ориентация и ценни за възстановяване данни. Не знам как точно преценят, кои са такива, но всички мои познати за които знам, че изгоряха, са все такива. Не че и аз не съм от тях, но при мен ХР-то със SP3 със спрени ъпдейти от Майкрософт, не се зарази, въпреки че на него са ми базите с данни имам, шеринг и отворени портове към интернет за RDP..т.е. заразяването не става без съучастието на крайните потребители. И аз получих един два имейла уж от мои клиенти с линкове към Google drive и subject Payment..нещо си, но знам къде да цъкам и кое е фейк..та да си нямам проблеми..
DMN - майстор
Lisko написа:
DMN написа:
първото което правя веднага след инсталацията е да забраня тези ъпГреди.

Лош съвет отвсякъде. Ъпдейтите закърпват новите дупки който се откриват в сигурността. Например последните две нашумели кампании на криптовируси, Петя и не-Петя, ползваха бъг в smb1, отстранен от Майкрософт още през Март/Април (чрез ъпдейт). Хората които са били поразени са били като теб - без ъпдейти.
Тъй де, точно това съветваха по медиите за борба с тези вируси. Аз също не съм хващал такива вируси, но и не отварям съмнителни неща, а направо ги трия. Както и да е, сигурно има много начини да ме заразят и по друг начин, но аз чак толкова ценна информация на компа нямам. В случая съм почти убеден, че забраната на ъпдейтите на моя "карибски" уиндоус е само в моя полза. Всеки си преценява нещата за себе си. Съвет не съм давал, а поставих въпрос и след това споделих от опит как е при мен.
Ъпдейтите може да запушват дупки, но май в някои моменти направо препълват дупките и имат обратен ефект :-D .
И по-горе казах - не съм навътре в тези неща, но виждам, че и други хора мислят по подобен начин за ъпдейтите.
:partyman:
plamen6703 - майстор
Lisko написа:
DMN написа:
първото което правя веднага след инсталацията е да забраня тези ъпГреди.

Лош съвет отвсякъде. Ъпдейтите закърпват новите дупки който се откриват в сигурността. Например последните две нашумели кампании на криптовируси, Петя и не-Петя, ползваха бъг в smb1, отстранен от Майкрософт още през Март/Април (чрез ъпдейт). Хората които са били поразени са били като теб - без ъпдейти.
Напротив, много добър съвет е дал колегата, ако става дума за "карибски" уиндоус!
Лицензираните продукти, които потребителят е закупил попадат в графата "друга бира" и там се ползват всички "екстри" предлагани от Майкрософт.
Хората, които са били поразени са били потребители с лицензиран и "карибски" софтуер! Сто процента гаранция с/у атаки в мрежата не съществува!
nikolov333 - майстор
И понеже зачепих темата за спрените ъпдейти на ХР-то да уточня, че все още има начин да се ъпдейтва с лека модификация в регистрите..
Прави се фаил с разширение .reg (примерно ExtendXPUpdatesSupport.reg) със съдържание:
Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\WPA\PosReady]
"Installed"=dword:00000001

..и след клик върху файла и импортирането му в регистрите, ъпдейтите продължават да работят, 5 години след официалния END OF SUPPORT на ХР..

Прикачен файл

XPUpdates.jpg

Прикачен файл

DownloadXPUpdates.jpg
Lisko - майстор
DMN написа:
Lisko написа:
DMN написа:
първото което правя веднага след инсталацията е да забраня тези ъпГреди.

Лош съвет отвсякъде. Ъпдейтите закърпват новите дупки който се откриват в сигурността. Например последните две нашумели кампании на криптовируси, Петя и не-Петя, ползваха бъг в smb1, отстранен от Майкрософт още през Март/Април (чрез ъпдейт). Хората които са били поразени са били като теб - без ъпдейти.
Тъй де, точно това съветваха по медиите за борба с тези вируси. Аз също не съм хващал такива вируси, но и не отварям съмнителни неща, а направо ги трия. Както и да е, сигурно има много начини да ме заразят и по друг начин, но аз чак толкова ценна информация на компа нямам. В случая съм почти убеден, че забраната на ъпдейтите на моя "карибски" уиндоус е само в моя полза. Всеки си преценява нещата за себе си. Съвет не съм давал, а поставих въпрос и след това споделих от опит как е при мен.
Ъпдейтите може да запушват дупки, но май в някои моменти направо препълват дупките и имат обратен ефект :-D .
И по-горе казах - не съм навътре в тези неща, но виждам, че и други хора мислят по подобен начин за ъпдейтите.
:partyman:
Първо - "Карибския" уиндоус е също като некарибския във всяко отношение. Нито се крашва по-рядко, нито по-често, нито върви по-бързо, нито по-бавно. Разликата може да дойде именно от ъпдейтите.
Второ - действително някои ъпдейти са грешни и предимно създават проблеми, отколкото да решават.
Но това е рядко. В болшинството случаи ъпдейта ти закърпва някоя дупка в сигурността за която нито си знаел, нито има нужда да знаеш, но няма да е приятно да разбереш ако те хакнат през нея. :partyman:
DMN - майстор
Lisko написа:
Първо - "Карибския" уиндоус е също като некарибския във всяко отношение. Нито се крашва по-рядко, нито по-често, нито върви по-бързо, нито по-бавно. Разликата може да дойде именно от ъпдейтите.
Ами чувал съм, че от време на време Майкрософт, точно чрез ъпдейтите пускат някоя ъпГреда, която засяга/обърква точно нелицензирания уиндоус(как става и дали е така - не знам). Има логика да го правят, все пак не печелят нищо от такива копия на уиндоус с "карибски" полъх :-D . Но като се замисля, дори и лицензиран да е уиндоуса, ъпдейта дали ще "пасне" на хардуер от преди няколко години? Би трябвало(според мен) системата да се самопроверява за поносимост към ъпдейтите, ама дали е така винаги, и дали целта на ъпдейта е винаги за доброто на системата( в това число и по-старата) :? . Не съм много убеден...
Със сигурност за всяка болка си има лек и за всеки лек се създава болка.
:partyman:
torbalan - Дървен философ
nikolovvd написа:
...Явно има някаква договорка между софтуерните и хардуерните фирми да се ебават с обикновените клиенти и да ги принуждават да купуват и купуват.
Не мисля, че има договорка...

Един приятел казва "Гъзарията движи прогреса".

Сещам се за двама души, които ползват стари iPhon-и. Всички останали с супер-дупер нови модели телефони ги сменят не защото не им вършат работа, а защото има по-но модел...

Ако този тип клиенти ги няма - и хардуер и софтуер ще се развиват доста по-бавно...
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "относно уиндоус" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: