• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
sinfon - специалист
icoboca написа:
Мерси bobbi това ме интересуваше
Bobbi ти говори невярно обаче. Веднага писва, че ключът е използван.
plamen6703 - майстор
icoboca написа:
Мерси bobbi това ме интересуваше
Ще опитам в неделя и ще споделя
резултатите
Ако искаш послушай съвета на този програмист и сподели резултата :)

"Програмист дреме на дивана, а жена му зяпа през прозореца.
В този момент отнякъде се появява летяща чиния и спира точно пред прозореца им.
- Скъпи, виж, виж! Отвън е зависнал един диск!
- Да си сложат Linux - промърморва програмистът и се обръща на другата страна."

При мен всичко е ОК с Linux :)
Lisko - майстор
bobii написа:
Като студент, моя факултет ми даде възможност да свалям оригинален софтуер на Майкрософт. Така на 3 компютъра (лаптопа ми, настолния на брат ми и лаптопа на приятелката) съм сложил уин 10 и няма никакъв проблем. Компютрите разпознава и 3те уиндоуса като оригинални, с един и същ активационен номер са. Преди 2-3 години пак ползвах на 3 компютъра уиндоус 7, пак с един и същ номер.
Ползвам си оригинален офис пакет даже и нямам никакви проблеми.
Да де, ама нали знаеш за десетката че "ET phone home!" ?
:mrgreen:
nikolovvd - майстор
Я гледай кво става и това се 30-40% от наличното количество.
Прикачен файл:
Windows XP.jpg
montoya - майстор
sinfon написа:
montoya написа:
Е инсталирането е въпрос на избор също. То и затова има толкова много и различни дистрибуции.
...Принтер с лпт се подкарва няколко пъти по бързо отколкото при уиндоус, необходими са 4-5 клика с мишката и 1-2 клика повече, ако е шернат в мрежата тоя принтер.
...Ето какво яде плазмата, нищо 70-80мб РАМ и нищо процесор
KDE 3.5 беше графична среда. Нагоре си е чисто лайно. Не ми я хвали.
Подкарва се, ама друг път. Намери ми драйвер за Epson LX400. Накарах го да печата, но на максималната резолюция пак не работеше. Говориш, ама без да знаеш. Ubuntu е боза. А самият факт, че имаш 2 дистрибуции на лаптопа, означава, че не работиш сериозно на лаптопа ти, а просто си играеш.
С Linux от доста отдавна съм се занимавал. Какви страшни проблеми беше енергоспестяване и екзотичен хардуер. :-D
Няма нужда да търся, има си вградени драйвери в линукса. За Epson LX-400 9-pins
Ето ти една картинка за доказателство от Арч , като пусна ментата ще ти покажа и от там, ама не съм я пускал отдавна
Изображение
icoboca написа:
Мерси bobbi това ме интересуваше
Ще опитам в неделя и ще споделя
резултатите
Моля, да бъда извинен за спама, но се налага понякога
sinfon - специалист
montoya написа:
Няма нужда да търся, има си вградени драйвери в линукса. За Epson LX-400 9-pins
То има, ама пробвай ги колко работят и какви графични режими подкарва.
А самият факт, че ей така си менкаш дистрибуциите означава, че не си потребител, който ползва компютъра за сериозна работа. Когато много хардуер, включително диагностиките на колите и диагностичните кабели работят с Windows - това и слагам. Ако се налага - и 98 ще се слага. Какво да ти кажа...
montoya - майстор
Е нямам такъв принтер, как да ги пробвам? Има ли ги, има ги, това беше въпросът!
За автомобилен софтуер си има прекрасни виртуални машини. Вярно, че не всеки откраднат китайски софтуер работи с виртуална машина, но съм подкарвал делфи, атс, на реното им забравих програмата как се казваше, ваг ком и вас
sinfon - специалист
montoya написа:
Е нямам такъв принтер, как да ги пробвам? Има ли ги, има ги, това беше въпросът!
За автомобилен софтуер си има прекрасни виртуални машини. Вярно, че не всеки откраднат китайски софтуер работи с виртуална машина, но съм подкарвал делфи, атс, на реното им забравих програмата как се казваше, ваг ком и вас
Благодаря. Ще си кача Linux, за да си кача виртуална машина, за да си кача Windows, за да си кача програма. Която програма няма да има нормален достъп до входно/изходните устройства/портове с тоя осакатен емулатор и най-вероятно ще почне да писка, че нещо не й харесва.
Или просто ще си стоя на Windows и ще си пусна програмата с 2 клика без да си блъскам главата? Абе, аз защо да не си разглобя двигателя, за да си сменя спуканата гума?
О, да - аз много мога да напиша, ама е факт че не работи. Имаше 3 драйвера за Epson dot-matrix и всички работеха с 10 пъти по-отвратително качество, отколкото печата в Windows. Да, епсона е покъртително стар принтер, но работи. Върши работа за 3 листа печатани годишно.
montoya - майстор
Ама прави каквото искаш, някой да те е спрял!?
Ползвай си уиндоуса и не ни гледай в кошниците
sinfon - специалист
montoya написа:
Ама прави каквото искаш, някой да те е спрял!?
Ами човек, седнал си да убеждаваш как е по-добре. Ами как да е по-добре? Искам да те питам само нещо - от колко време ползваш Linux?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "относно уиндоус" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: