• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
montoya - майстор
Не убеждавам никой, още повече теб. Ако искаш, върни се от началото на темата и ще разбереш, че е споменат като вариант. Иначе, няма никакво значение, аз от колко време ползвам линукс, достатъчно ползвах уиндоус. Факт е, че за 99% сигурно от потребителите цъкачи в сурат тефтера иинстаграм, принципно не ги интересува и не биха разбрали ако ползват нещо различно от уиндоус, ама от малки са ги научили, че е "безплатен" и те така.
Това ми е последното мнение по темата, защото ако заспорим по темата уиндоус срещу линукс, темата ще стане 300 страници, а нямам такова желание
sinfon - специалист
montoya написа:
Иначе, няма никакво значение, аз от колко време ползвам линукс...
Приятелю, от кога ползваш Линукс? Моля те, недей със заучените фрази. Защото аз го ползвам поне от 10 години и много добре знам какво представлява. :) Не ми е за първи път да се сблъсквам с него и в момента не говориш с тези, които само цъкат сурат тефтер и инстаграм. :) Освен това един от предметите в специалността ми беше насочен специално към операционните системи.
Не си мисли, че не съм го опитвал или не знам какво е това. Аз обаче искам нещо с добра хардуерна поддръжка, а за жалост повечето технологии излизат като поддръжка в Windows и понякога единствено за Windows.
nikolovvd - майстор
Купувай си марков хардуер и няма да имаш проблеми.
Миналата седмица се опитвах да сложа Vista на стара машина с XP, но като прочетох, че след месец спират поддръжката, реших да пробвам с 7-ца. Инсталира си всичко, без да ми иска драйвери, въпреки че от IBM твърдят, че железото не поддържа Windows 7.
От 20 години работя само с IBM и никога не ми се е налагало да търся какъвто и да е драйвер, включително Линукс (всички дистрибуции) и UNIX.
Обаче ако си купил някоя платка, пазиш диска с драйверите като очите си!
kozl - майстор
Аве моя лапатоп НР нещо не се догажда с тоя Уиндоус 7 напоследък. Преди няколко месеца при поредния Опгрейд и :shock: лапатопа увисна. Изобщо не сакаше да го отваря прозореца. Зависне отпреде и само грее :? Сина го барна тук там и отсече, че драйвера на АТИ акордеона не се погажда с картата и след мое съгласие я изключи, а лапатопа просветна и продължих да го ползвам оти игри не похватам, а го ползвам за писане и сметане само с Интелслегентнта карта. До оня ден га го погна пак един ОПгрейд и ми разгони резолюцията на екрана. С настройките нищо не става. Почна борба на големия син с лапатопа. Два часа се мъчи да инсталира шофьори за видео картоните и НЕ стаа. Като се измори големия, лапатопа изпадна в ръцете на малкия. След около час борба с неуспешна инсталация на драйвери, върна дъртия прозорец, от преди последното ОПАгрейдване.
Имам усещане, че всичко тва е умишлено задействано или от хИтро софт компанията :? или от Уйлет разПлакард :?
Що тъй напоследък. Толкоз време немаше пробблемии с ОПА-ГРЕДАването и ОПА :shock: :megaeek:
hidrazin - майстор
Не си писал модела на ТопЛапа... Така само шЪ фЪрляме боб напразно.
Понякога проблема е е Майкро амбриажите ... :-D
:partyman:
DMN - майстор
А тези ъпргейди, ако ги забраниш, няма ли да е по-добре?
Няколко пъти съм си инсталирал на лаптопа уиндоус 7, и първото което правя веднага след инсталацията е да забраня тези ъпГреди. 2-3 години след това нямам проблем, докато не се скапе нещо по уиндоуса и преинсталирам отново от същия източник, който имам - диск(естествено - карибски :-D ). По принцип не съм много навътре в тези неща, а споделям опит в случая.
hidrazin - майстор
kozl написа:
HP ProBook 4530s.
Това не е много пълно - има различни модификации. Но па не е толкова важно де.
Значи говедото е с две карти. Възможни варианти:
1.Новите драйвери са кофти. Намираш си старите и имаш щастие.
2.GPU прегрява и Catalyst сваля часовника за да го направи по-студен - демек все едно ти изключва Radeon-а.
Остава ти да работиш само на Интелнегенстката карта. Ти така и си писал:
Зависне отпреде и само грее
Но и това ще е до време. После ще има постоянно зависване, сини екрани, артефакти и .... дъно с умряла графика.
Нататък е ясно.
Това нещо от кога не е ходило на профилактика - чистене, смяна на паста... ???
:partyman:
kozl - майстор
Преди около 3 г, когато сдаде хард диска. От тогава не е отварян. Не го ползвам често, т.е. рядко го ползвам.
Предимно работя със служебен Lenovo G580 и освен, че и неговия хард сдаде други проблеми с леновото не съм имал.
Също имам и едно дърто Lenovo, което ползваше съпружката, преди да се сдобие с нов лапатоп. Дъртото Леново е с XP и като няма ОПАгрейти работи си. Но при него яркостта на екрана е намаляла.
И двата проблема с картите станаха след ъпгрейт на уиндоуса, което ме усъмни в некоректна намеса на автоматичния ъпгрейт.
nikolovvd - майстор
Преди 10-12 години в работата докараха нови машини HP Compaq Evo дъра дъра с ХР.
мина SP1 всичко бачка. Дойде SP2 малко се забавиха, но бърза работа нямаше. Увеличих паметта двойно и нещата потръгнаха. Дойде SP3 и машините ставаха все по-бавни с всеки нов update, докато накрая ги бракувахме.
Явно има някаква договорка между софтуерните и хардуерните фирми да се ебават с обикновените клиенти и да ги принуждават да купуват и купуват.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "относно уиндоус" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: