Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
jordanvass - майстор
Вашият лиценз за Windows ще изтече скоро.
Трябва да активирате Windows...
Ха сега де!?

Инсталирах си Windows 10 Pro след любезното предложение на Microsoft още лятото на 2015, когато излезе официално. Върху неофициален Windows 7.
Интересното е, че сега като ида на активиране, ми пише, че си е активиран:

Издание: Windows 10 Pro
Активиране: Windows е активиран с услугата за активиране на вашата организация

Нямам опция за активиране, само възможност за избиране на друг продуктов ключ за това устройство.

Е какво повече да му активирам? Четох, че преди да излезне официалната версия, имало временни, които изтичали още лятото на 2015г, но моята не е такава. Тогава защо ми излиза съобщение да го активирам?

Не ми се иска да забранявам Windows Update и License Manager, както препоръчват в подобни случаи.
Предварително благодаря на всички, които ще ме посъветват да мина на линукс. В моя случай е невъзможно, защото компютърът се използва и с учебна цел точно на програмни продукти на Microsoft.
Някой има ли подобен проблем и на какво се дължи? И къде мога да видя до кога точно ми е лицензът?
plamen6703 - майстор
jordanvass написа:
Вашият лиценз за Windows ще изтече скоро.
Трябва да активирате Windows...
Ха сега де!?

Инсталирах си Windows 10 Pro след любезното предложение на Microsoft още лятото на 2015, когато излезе официално. Върху неофициален Windows 7.
Интересното е, че сега като ида на активиране, ми пише, че си е активиран:

Издание: Windows 10 Pro
Активиране: Windows е активиран с услугата за активиране на вашата организация

Нямам опция за активиране, само възможност за избиране на друг продуктов ключ за това устройство.

Е какво повече да му активирам? Четох, че преди да излезне официалната версия, имало временни, които изтичали още лятото на 2015г, но моята не е такава. Тогава защо ми излиза съобщение да го активирам?

Не ми се иска да забранявам Windows Update и License Manager, както препоръчват в подобни случаи.
Предварително благодаря на всички, които ще ме посъветват да мина на линукс. В моя случай е невъзможно, защото компютърът се използва и с учебна цел точно на програмни продукти на Microsoft.
Някой има ли подобен проблем и на какво се дължи? И къде мога да видя до кога точно ми е лицензът?
Отговора на въпроса ти е повече от елементарен, пристъпи към закупуване на лиценз и проблема ти ще се реши веднага.
Имаше една песен и се пееше, кога беше без пари цяло село се изреди :).... сега вече няма безплатно еб... :-D
kolev_k - специалист
--------------------------------
torbalan - Дървен философ
Ако нямаш някакъв специален софтуер, който да държи на Уиндоус, и линукса е алтернатива.

Там драмите с лиценза за операционната система отпадат.

Към днешна дата - графичната среда на линукса е съвсем на нивото на тази на седмицата.

Може да пробваш с една лайф флашка да си инсталираш, да си поиграеш и т.н. :)

На мен още по времето, когато не беше излязла десятката ми писна от разправии с лицензи, при условие че ползвах истински уиндоус (не съм го плащал аз де). Нещо броеше преинсталациите. В един момент ми писна...

След кратко лутане по линукси и графични среди (избора е огромен) се спрях на debian с графична среда cinnamon.
Визуално е доста сходно със седмицата.

Ако пък те кефят шарениите на десятката - KDE :)
Gnus - специалист
Като допълнение, МС Офис, който е един от малкото стойностни софтуери от тази фирма, успешно върви и под линукс.
Последна промяна от Gnus на вт фев 28, 2017 4:04 pm, променено общо 1 път.
jordanvass - майстор
plamen6703 написа:
пристъпи към закупуване на лиценз и проблема ти ще се реши веднага.
Еййй, не ми беше дошло на акъла, че с пари става. Благодаря за съвета. :wink:

Относно Линукса - няма нужда да ме убеждавате, че с него ще върви всичко. Просто децата в училище ползват този комп, а там учат и правят домашни на Word, Excel, PP, въобще цялата им учебна програма е свързана и ориентирана към Windows. Така че линуксът, макар и по-добър, не е приложим в случая.

Аз просто искам да си изясня този проблем с изтичането на лиценза само при мен ли е, или ще се случи на всички, които все още вярват, че имат съвсем официална безплатна и работеща версия на Windows 10. Щото може да се окаже, че на всички други си им важи лицензът, а при мен има някаква неизяснена причина, която лесно може да се поправи.
sinfon - специалист
Проблемът се състои в това, че си инсталирал Windows10 като ъпдейт върху Windows7 с Volume license(корпоративен лиценз, в големи количества). Повечето пиратски копия на Windows7 са с VL.
Истината е, че VL иска активация през определен интервал - свързва се с активационния сървър на организацията(KMS сървър). Windows10 инсталиран върху Windows7 запазва метода си на активация - той е с VL(количествен лиценз), не е Retail(клиентска версия) версия.
Това е причината за изписването на съобщението, както и причината Windows10 да търси активационен сървър.
За съжаление ще трябва да се кракне активацията на Windows10, ако искаш да го използваш в бъдеще.
plamen6703 написа:
Отговора на въпроса ти е повече от елементарен, пристъпи към закупуване на лиценз и проблема ти ще се реши веднага.Имаше една песен и се пееше, кога беше без пари цяло село се изреди :).... сега вече няма безплатно еб... :-D
Пламене, ти май от всичко разбираш? Много ми е интересно един дърт пенсионер 67 набор какво общо има с компютрите и операционните системи, като през твоята младост, която е била далеко сте смятали със сметала.
Спести си срането по темите, трол такъв.
plamen6703 - майстор
sinfon написа:
Пламене, ти май от всичко разбираш? Много ми е интересно един дърт пенсионер 67 набор какво общо има с компютрите и операционните системи, като през твоята младост, която е била далеко сте смятали със сметала.
Спести си срането по темите, трол такъв.
Все още сме март, не сме май :-D Дядо ми на село на такива като теб казваше - пораснали пилци, наеб @ли квачките си :lol: Смени си доставчика или посещавай по-често личният си лекар, при теб проблемите са като цяло свързани с медицината :partyman:
plamen6703 - майстор
jordanvass написа:
plamen6703 написа:
пристъпи към закупуване на лиценз и проблема ти ще се реши веднага.
Еййй, не ми беше дошло на акъла, че с пари става. Благодаря за съвета. :wink:
Аз просто искам да си изясня този проблем с изтичането на лиценза само при мен ли е, или ще се случи на всички, които все още вярват, че имат съвсем официална безплатна и работеща версия на Windows 10. Щото може да се окаже, че на всички други си им важи лицензът, а при мен има някаква неизяснена причина, която лесно може да се поправи.
Не бързай да ми благодариш, не съм казал, че ще ти платя лиценза на ОС :) Твоят "проблем" ще се случи при всички, които като смятат, че някой им е предоставил безплатен лиценз за вечно позлване на лицензирана ОС и ще ползват напълно свободно и безплатно Windows Update и всичко свързано с лицензираната версия на Windows 10 :-D
Ако откриеш такъв вариант, ще те помоля да не бъдеш егоист ;) а да го споделиш с нас, че да може и ние да се възползваме.
Желая ти успех!

Тема "Вашият лиценз за Windows ще изтече скоро" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: