• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
nikolovvd - майстор
Ти си бил като карбураторен двигател - палиш от четвърт оборот.
А 8Д ти е дал началния тласък - запалил е интереса ти към тази техника. :)
Преди да се появи Правец 8Д имаше Atari и Commodore. Те бяха на Z80 процесор.
torbalan - Дървен философ
Между другото и от Правец 8М имаше една серия със Z80...
Сега, като гледам из нет-а - били са с двата процесора, а не само със Z80...

Интереса към компютрите датира от преди ерата на 8Д. Него го купих от любопитство и защото точно в онез години от ТНТМ по разни проекти ми даваха доста пари... Стана от дето дошли, там отишли :)
radius - майстор
А спомняте ли си в Млад Конструктор имаше поредица притурки - как да си направим компютър. С чертежи на платки и т.н. Дали има някой да си е направил :weedman:
miroki - майстор
95 и 98 съм инсталирал със стартова дискета и тогава D:
Може да се направи и на XP. Или ДОС на 3 дискети.
nikolovvd - майстор
miroki написа:
ДОС на 3 дискети.
Вчера ги намерих прибрани в оригиналния си плик. Толкова време е минало от както ги имам, че лепилото се е разпрашило и пликчето се отвори като сгънат лист хартия. Довечера ще ги тествам дали още работят.
velas - специалист
nikolovvd написа:
Довечера ще ги тествам дали още работят.
Само внимавай да не са се превърнали в машина на времето и да се пренесеш няколко поколения назад... :-D
sstefanov - майстор
Аз пък помня първия ми Slackware, на 2 дискети, една за зареждане и друга за кернела. Обаче си беше истинска многозадачна система с 6 конзоли, които работеха едновременно (за разлика от други "ОС"). На всичко отгоре, можеше да се управлява по един сериен кабел през COM порта с проста терминала програма.
torbalan - Дървен философ
sstefanov написа:
... (за разлика от други "ОС")....
:-D :-D :-D

Знаеш ли, че от година някъде (че да не е и повече) съм с линукс на моя лаптоп :)
mironcho - специалист
Хах, сега е Hiren's, а тогава - Locksmith :rock:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Пътуване назад във времето - Windows 95, DOS и други "папируси"!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: