• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
nikolov333 - майстор
То проблема ти не е в бързото четене. Виж поста на NikolovVD и твоя с какво са различни. Комплексите ти са в повече и с буквоядство не се избиват. Трябва ти себереализация и повече добронамереност. А моите грешки от бързото писане изобщо не са ми фатални..
hidrazin - майстор
toolegittoquit написа:
Давам усилия - където и когато трябва. За това и знам разликата между Pentium III и PentiumIV.
Това е върхът на знанията!!! Аз тези двамата Pentium III и PentiumIV не ги познавам. Не са били в нашия клас! :lol:
Приятни празници. Мий си краката и лягай да спиш... :lol:
:partyman:
toolegittoquit - майстор
nikolov333 написа:
Комплексите ти са в повече и с буквоядство не се избиват.
Приемам критиката. Не искам да стана като Хидразин след 10 години. :)
_____
По темата - имам 486, 586, Cyrix, Pentium II и PentiumIII на слотове, както и платки с AMD-та от това време.
Имам и PentiumIV, както и PentiumIII от редките серии - туалатин и топ класа нортууд.
Чудно е как е можело да се свърши нещо продуктивно с такава техника от гледната точка на днешния ден.
_____
Бях направил модифициран инсталатор с вграждане на дискетата в CD-ROM-а с Windows98, така че да може да се инсталира директно от диск, без да има нужда от дискета. Възможността за инсталиране от boot дискета е до WindowsXP, където се извиква winnt.
Нищо под WindowsNT 3.51 не е стабилно за нормална работа и не бих си причинявал ужаса да върша сериозна работа на 9x операционна система. Може да е много, много нестабилна.
Kokar - специалист
Наистина не разбирам, защо давате форум на разни хора и се развалят темите...
nikolov333 - майстор
В интерес на истината, преди години баща ми "работеше" на 3.11 и нямаше проблем с пасиансите а от както му сложих 95, 98 и ХР постоянно ми звъни като му изскочи някое системно съобщение :-D
Иначе си прав за 9-ките...Такива ядове съм брал с тия сини екрани..
hidrazin - майстор
toolegittoquit написа:
...Чудно е как е можело да се свърши нещо продуктивно с такава техника от гледната точка на днешния ден.....
Колко пъти да ти се обяснява колко си п........т ??? :lol:
Продуктивни неща се вършеха с далеч по-малка изчислителна мощност.
За твое сведение - все още се вършат.
Тъпия фейсбук, скайп и другите подобни простотии само натоварват излишно.
Да не говоря пък за досадните рекламни банери и простотии които никой не чете.
Пък ако ти няма и постовете, нещата съвсем ще станат доста по-приятни... :-D
:partyman:
toolegittoquit - майстор
nikolov333 написа:
Иначе си прав за 9-ките...Такива ядове съм брал с тия сини екрани..
Деветката имаше едно предимство - можеше да излезеш от синият екран с бутона ESC, защото те сините екрани си бяха редовни при него и за какви ли не глупости, дори за това че си извадил диск от CD-ROM-а, докато е чело нещо.
hidrazin написа:
Продуктивни неща се вършеха с далеч по-малка изчислителна мощност.
3D графика, графични среди, графична обработка, видео и изображения с висока разделителна способност? Поддържане на големи обеми информация, бази данни и т.н? Компютърът не е само тефтер и калкулатор. Една от дейностите, с които се занимавам е прехвърляне на VHS касети в цифров вид. За да мога да прихващам и прекодирам в реално време ми трябва процесор поне PentiumIV 2.5Ghz и 1.5GB RAM. И това, за да мога да използвам резолюция PAL.
Времето, в което се работи на една програма във всеки един момент от време свърши. Хората искат многозначност и искат много неща да се свършват бързо. Светът стана голям.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Пътуване назад във времето - Windows 95, DOS и други "папируси"!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: