• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
MamaMy - майстор
Това ми е от първия личен компютър ICL. Уникален е производителя на процесора :lol:
А иначе след ДОС 6.22 първия ми Уиндос беше 3.1 Нямах мрежа на този компютър, а външен модем. Времето на правците с касетофоните за някой хора тепърва настъпваше, а аз бях гъзе. Дори имах принтер Роботрон с ролки за пишеща машина :mrgreen:

Прикачен файл

Клипборд01.jpg
Клипборд01.jpg (28.4 KиБ) Видяна 1639 пъти
hidrazin - майстор
MamaMy написа:
Дори имах принтер Роботрон с ролки за пишеща машина
За този принтер се искаш да имаш стабилна маса иначе я клатеше цялата и можеше да се разпадне. :-D
Освен това иглената глава беше "яка" и имах чувството че може да печата и върху ламарина... :shock:
:partyman:
radius - майстор
MamaMy написа:
Уникален е производителя на процесора :lol:
Хахаха, взели са най-доброто от двете марки. :lol:
sstefanov - майстор
Кое му е уникалното? AMD си правят много процесори от край време.
Маркировката © Intel показва копирайта, който AMD са използали.
radius - майстор
Е, сега звучи весело, не че не си прав като се замисля.
nikolovvd - майстор
През 1997-1998 г. имаше и Сайрикс процесори, а после ги прекръстиха на 686 май.
hidrazin - майстор
Не само през 97-98-ма година. Процесорите Cyrix се произвеждаха от 90-то или още от 89-та до към 2000-та ...май. :?
Има много модели от тях. А аз имам цяла колекция Cyrix - няколко десетки (поне). :-D
:partyman:
Нещо май се съдиха и с Интел за патенти... и кой от кого е крал.
nikolov333 - майстор
След Правец 8, първата щайга в офиса ми беше 486 процесор. Тръгваше за около 15 минути..студен старт и звучеше като редосеялка.. После имах 486dx2, 686 и после почнах с пентиумите.. До сега съм най-доволен от един комп с Pentium III на 3Ghz с hyper treeding на едно дъно Asus P4P с 4 диска в raid 0+1 и 2х512МВ рам с Windows XP SP3. Работеше почти толкова бързо, колкото съвременните машини с SSD.. :-D
Lisko - майстор
94-та имах AMD на 40Mhz.
686-тките впечатляваха само с името си но когато излезе Пентиум (1) на 133MHz, не можеха въобще да му се опрат.
Туй по спомени.
ArturDent - Почти Безобиден
hidrazin написа:
Не само през 97-98-ма година. Процесорите Cyrix се произвеждаха от 90-то или още от 89-та до към 2000-та ...май. :?
Има много модели от тях. А аз имам цяла колекция Cyrix - няколко десетки (поне).
Като цяло бяха собственост на IBM, през 15 фирми.
Голямото им предимство беше цената - общо взето на 30% от тези на Intel и на 50% от AMD.
Само дето грееха много... Абе боклучави ама като нямаш кинти за друго...
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Пътуване назад във времето - Windows 95, DOS и други "папируси"!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: